25. märtsil paastumaarjapäev Eesti Vabaõhumuuseumis.

Paastumaarjapäev algab päikese tervitusega kell 6.30!

Sündmuse hommikune osa on tasuta!  Päeval toimuv on piletiga: Tavapilet 5 €/sooduspilet 3 €/perepilet 10 € 25. märts 2015 Paastumaarjapäev on üks olulisemaid naiste pühasid. Selleks ajaks pidid naiste tubased käsitööd lõpetatud olema, naised võisid end valgete riietega ehtida, kõrtsi minna, puna juua ja tulevikku ennustada. Ühtlasi peeti paastumaarjapäeva ka kui kevade algust. Eesti Vabaõhumuuseumis tähistame paastumaarjapäeva jalutuskäigu ja päikse tervitamisega hommikul ning traditsiooniliste tegevustega kogu päeva jooksul. Kell 6.30-9.30 päikese tervitamine Maarjapäeva hommikut aitab vedada Ene Lukka-Jegikjan, kell 6.30 koguneme muuseumi peaväravas ja asume ühiselt teele mere äärde, et seal lauluga päikest tervitada. Hiljem suundume Kuie koolimajja, et maarjapäevale kohaselt süüa pannkooke ja juua maarjapuna, sekka rääkida maarjapäeva naistejuttu ja laulda laule. Tule üksi või sõbrannadega. Ühisele hommikusele teelauale võid kaasa võtta pannkooke ja koogikõrvast. Pane pähe valge rätik! Hommikune üritus on kõigile osalejatele tasuta! Kell 11-17 tähistame paastumaarjapäeva laiade kookide, punase joogi ja traditsiooniliste tegevustega. Sepa talus saab punuda punaseid paelu ja kuulda lähemalt maarjapäeva kommetest ning ilmaennustustest. Härjapea talu perenaine teeb maarjapäeva puhul kapsastega pannkooke. Lau külapoest saab õhtuseks maiustamiseks osta punast jooki. Kolu kõrts pakub sel päeval maarjapuna ja laiu kooke. Sissepääs muuseumi tavapiletiga.   Samuti kutsume üles kõiki maarjapäeva tähistajaid jäädvustama sündmust fotodele! Pilte hommikust palume saata aadressile es1 = 'mailto:minn'; es2 = '1;.kohjus@fo'; es3 = 'c;kloorinouko&#'; es4 = 'x67;u.ee'; ts1 = 'minna.kohju'; ts2 = ';s@folkloorin&#'; ts3 = '111;ukogu.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+ts3+' ');minn[No SpaM]a.kohjus@folkloorinoukogu.ee . Pildi juurde lisa kus sündmus aset leidis, kui palju naisi osales ning kes on pildi autor. Paastumaarjapäev algab päikese tervitusega kell 6.30! Solid reading about best hosting web companies helped to make more educated choice.
25. märtsil paastumaarjapäev Eesti Vabaõhumuuseumis.
Paastumaarjapäev algab päikese tervitusega kell 6.30!

Sündmuse hommikune osa on tasuta!

 Päeval toimuv on piletiga: Tavapilet 5 €/sooduspilet 3 €/perepilet 10 €

25. märts 2015

Paastumaarjapäev on üks olulisemaid naiste pühasid. Selleks ajaks pidid naiste tubased käsitööd lõpetatud olema, naised võisid end valgete riietega ehtida, kõrtsi minna, puna juua ja tulevikku ennustada. Ühtlasi peeti paastumaarjapäeva ka kui kevade algust.

Eesti Vabaõhumuuseumis tähistame paastumaarjapäeva jalutuskäigu ja päikse tervitamisega hommikul ning traditsiooniliste tegevustega kogu päeva jooksul.

Kell 6.30-9.30 päikese tervitamine
Maarjapäeva hommikut aitab vedada Ene Lukka-Jegikjan, kell 6.30 koguneme muuseumi peaväravas ja asume ühiselt teele mere äärde, et seal lauluga päikest tervitada.

Hiljem suundume Kuie koolimajja, et maarjapäevale kohaselt süüa pannkooke ja juua maarjapuna, sekka rääkida maarjapäeva naistejuttu ja laulda laule. Tule üksi või sõbrannadega. Ühisele hommikusele teelauale võid kaasa võtta pannkooke ja koogikõrvast. Pane pähe valge rätik!

Hommikune üritus on kõigile osalejatele tasuta!

Kell 11-17 tähistame paastumaarjapäeva laiade kookide, punase joogi ja traditsiooniliste tegevustega.


Sepa talus saab punuda punaseid paelu ja kuulda lähemalt maarjapäeva kommetest ning ilmaennustustest.
Härjapea talu perenaine teeb maarjapäeva puhul kapsastega pannkooke.
Lau külapoest saab õhtuseks maiustamiseks osta punast jooki.
Kolu kõrts pakub sel päeval maarjapuna ja laiu kooke.

Sissepääs muuseumi tavapiletiga.

 

Samuti kutsume üles kõiki maarjapäeva tähistajaid jäädvustama sündmust fotodele! Pilte hommikust palume saata aadressile . Pildi juurde lisa kus sündmus aset leidis, kui palju naisi osales ning kes on pildi autor.

25. märtsil paastumaarjapäev Eesti Vabaõhumuuseumis. Paastumaarjapäev algab päikese tervitusega kell 6.30!
Solid reading about best hosting web companies helped to make more educated choice. It may be not leisure reading, but the best web hosting companies is sometimes a little bit technical. I dont mind harder articles, because deeper truth is inside on their writings. It is definitely knowledgeable company, which makes choice extremely lucrative top web hosting companies for article Hosting by araweb.co.uk because they offer reliable services, I experienced website hosting companies best and am convinced of their quality endurance and business class which is more capable of showing guaranteed results on long term. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |