LAULUPÄEV. VABADUS LAULDA - METSAST MERENI JA KIIGEST KÕRTSINI!

Kootöös Eesti Vabaõhumuuseumiga toimub 20.augustil 2015.a muuseumi territooriumil laulupäev!

  Kõnelemine on nagu argiaeg ja laulmine nagu pühadeaeg! (Vaike Sarv)   20. augustil tähistame taasiseseisvumist laulupäevaga! Laulupäev on sündmus, kus laulame end pühadeaega eesti arhailiste regilaulude ning uuemate rahvalauludega. Laulmisega tähistame nii taasiseseisvumist kui vabadust laulda põhimõttel – mis meelel, see keelel! Võtame ette ühise laulurännaku – metsalaulud metsas, kiigelaulud kiigel, merelaulud mere veeres, kõrtsilaulud kõrtsis. Kõigil on võimalik häält teha ja sõna sekka öelda. Erinevaid laulutubasid veavad pärimusmuusika sõbrad üle Eesti. Igal osalejal on vabadus ja võimalus ka ise mõnda laul üles võtta! Taluõued ja muuseumihooned pakuvad erineva interjööriga just õiget õhkkonda, et rännata laulurütmis üheskoos. Laulupäevale on oodatud kõik pidulised üle Eesti!   Laulupäeval teevad kaasa Leigarid, Lüü-Türr, Pärimuslaulu seltsing ja paljud teised! Tule osale Sinagi!     PÄEVA KAVA: 12.00 - avasõnad 12.30 – jutustavad laulud Pulga talus            Eestvedajaks Lüü-Türr 13.30 - merelaulud kalurite võrgumajades            Eestvedajaks Pärimuslaulu seltsing 14.30 - maagilised loitsulaulud külaväljakul ja Roosta talus            Eestvedajateks Helen Lennuk ja Mari Tammar 15.30 - ringmängud ja pereelulaulud Kuie Kooli õuel            Eestvedajateks Leigarid 16.30 - päev lõpeb kõrtsilauludega Kolu Kõrtsis, kus lisaks häälepaeltele saab tööd anda ka tantsujalgadele!            Eestvedajaks Lüü-Türr            Tantsuks mängivad muusikat Mari Tammar ja Maris Pihlap   Sündmus Facebookis:  https://www.facebook.com/events/521613641320504/   Vaata Eesti Vabaõhumuuseumi kaarti siit:  http://evm.ee/est/muuseumi-kaart   Info ka muuseumi kodulehel:  http://evm.ee/est/avaleht   Võta piknikukorv ühes ja tule meiega laulma! Kootöös Eesti Vabaõhumuuseumiga toimub 20.augustil 2015.a muuseumi territooriumil laulupäev! Enormous importance of which web hosting is best becomes evident when comparing technical data.
LAULUPÄEV. VABADUS LAULDA - METSAST MERENI JA KIIGEST KÕRTSINI!
Kootöös Eesti Vabaõhumuuseumiga toimub 20.augustil 2015.a muuseumi territooriumil laulupäev!

 

Kõnelemine on nagu argiaeg ja laulmine nagu pühadeaeg! (Vaike Sarv)

 

20. augustil tähistame taasiseseisvumist laulupäevaga!

Laulupäev on sündmus, kus laulame end pühadeaega eesti arhailiste regilaulude ning uuemate rahvalauludega. Laulmisega tähistame nii taasiseseisvumist kui vabadust laulda põhimõttel – mis meelel, see keelel!

Võtame ette ühise laulurännaku – metsalaulud metsas, kiigelaulud kiigel, merelaulud mere veeres, kõrtsilaulud kõrtsis. Kõigil on võimalik häält teha ja sõna sekka öelda. Erinevaid laulutubasid veavad pärimusmuusika sõbrad üle Eesti. Igal osalejal on vabadus ja võimalus ka ise mõnda laul üles võtta!

Taluõued ja muuseumihooned pakuvad erineva interjööriga just õiget õhkkonda, et rännata laulurütmis üheskoos. Laulupäevale on oodatud kõik pidulised üle Eesti!

 

Laulupäeval teevad kaasa Leigarid, Lüü-Türr, Pärimuslaulu seltsing ja paljud teised! Tule osale Sinagi!

 

 

PÄEVA KAVA:

12.00 - avasõnad

12.30 – jutustavad laulud Pulga talus

           Eestvedajaks Lüü-Türr

13.30 - merelaulud kalurite võrgumajades

           Eestvedajaks Pärimuslaulu seltsing

14.30 - maagilised loitsulaulud külaväljakul ja Roosta talus

           Eestvedajateks Helen Lennuk ja Mari Tammar

15.30 - ringmängud ja pereelulaulud Kuie Kooli õuel

           Eestvedajateks Leigarid

16.30 - päev lõpeb kõrtsilauludega Kolu Kõrtsis, kus lisaks häälepaeltele saab tööd anda ka tantsujalgadele!

           Eestvedajaks Lüü-Türr

           Tantsuks mängivad muusikat Mari Tammar ja Maris Pihlap

 

Sündmus Facebookis: 

https://www.facebook.com/events/521613641320504/

 

Vaata Eesti Vabaõhumuuseumi kaarti siit: 

http://evm.ee/est/muuseumi-kaart

 

Info ka muuseumi kodulehel: 

http://evm.ee/est/avaleht

 

Võta piknikukorv ühes ja tule meiega laulma!

LAULUPÄEV. VABADUS LAULDA - METSAST MERENI JA KIIGEST KÕRTSINI! Kootöös Eesti Vabaõhumuuseumiga toimub 20.augustil 2015.a muuseumi territooriumil laulupäev!
Enormous importance of which web hosting is best becomes evident when comparing technical data. Maintaining website is really important, I discovered the best web hosting companies and use truly reliable service now. They are competent and concerned about best website hosting companies find Best West Midland Company in the UK I read it all and understood web hosting in the UK companies fully. Their endurance and business class after reading this article, I know much better web hosting in UK companies and may suggest ideas about web hosting UK companies even to my friends. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |