Rahvusvaheline pärimuspidu

BALTICA 2016 toimub 22.-24. juunil üle Eestimaa

 

Suur tänu kõigile osalejatele, pidulistele ja eestvedajatele üle terve Eestimaa, et koos teiega saime Pärimuspidu Baltica 2016. aastal kaunilt teoks teha!


Innustuge selle aasta kaunist jaaniajast edaspidigi pidama oma pühasid pärimuslikumalt, koos kogukonnaga ja hoidma paikkondlikke traditsioone elus.

 

Mooste pärimuspäeva kaunid fotod tegi fotograaf Aivo Põlluäär ja neid näeb ning saab alla laadida siit leheküljelt

 

Vanamõisa jaanipüha jäädvustas fotograaf Liis Reiman ning fotosid saab kaeda ja alla laadida järgmiselt veebilehelt

 

Jälgi meie tegemisi Pärimuspidu Baltica FB lehel

 

Loe ka Pärimuspidu Baltica teabelehte:


Pärimuspidu BALTICA 2016

BALTICA 2016 sõnum

Rahvusvaheline pärimuspidu BALTICA 2016 on liikumas lähemale oma ideaalidele, soovides saada eluviisipeoks selle kõige otsesemas mõttes.

Oma elamise viisi – pärimuslikul moel toimetamist – julgeme teistelegi näidata ning üksteise kultuurilisi erinevusi märgates saame kogemuste kaudu rikkamaks.

 

Rahvusvaheline pärimuspidu BALTICA soovib pühenduda rahvakalendri tähtpäevade kombestiku hoidmisele ja pühade pidamise väärtustamisele. Pühadeaeg on iseenda ja lähedaste väärtustamise aeg, järjepidevust pakkuvate traditsioonide ja rõõmu toova pärimuskultuuri nautimise õige koht. Iga püha toob endaga kaasa vastavalt aastaajale ja tähtpäeva olemusele sobivad laulud, tantsud, uskumused ja kombed. Pärimuspidu BALTICA ja eelnevad maakondlikud eelpeod kutsuvad erinevaid tähtpäevi tähistama ja teineteisega oma rahvakultuuri alast tegevust jagama!

 

2016. aasta juunis peetava BALTICA pidustuste teema on jaaniaeg, tõstes tähelepanu keskmesse jaanipäevapidustused ja -kombed. Pidutseme suvise pööripäeva auks viisil, mil kohtuvad erinevad põlvkonnad, tehes kõike koos ja päriselt. Elujõuline traditsioon on muutuv – neid muutusi peame oskama märgata, kaotamata samal ajal sidet ajalooliste oskuste ja teadmistega. Suvine pööripäev on valguse püha ja lootuste päev. Valgust ja lootust vajame ka tänapäeval üha enam. Pärimuspidu BALTICA soovib seda sõnumit oma osalejatele lähemale tuua erinevate sündmuste ja tegevuste kaudu. Jaanipäeva tähendus on oluline kõigile – tähistame seda üheskoos!

 

Rahvusvaheline Pärimuspidu Baltica 2016:

 

22. juunil muutub Põlvamaal asuv Mooste mõis tõeliseks pärimuskülaks, kus leidub tegevust ja elamusi kõigile kogu päeva vältel. Tullakse kokku, et ühiselt jaaniõhtuks valmistuda - õppida laule, tantse, valmistada kasevihtasid ja mängida mänge. Päeva lõpetab Mooste mõisa Folgikojas toimuv avapidu, kus kuulajate ette jõuavad meie pärimuse pärltegijad.

 

Jaanilaupäeval, 23. juunil 2016 laieneb pidudevõrk üle Eestimaa. Süüdatakse jaanituled ja pühitsetakse suurt suvepüha selle kõige ehedamal viisil, täites kombetalitusi ning lõbutsedes ühiselt lauldes ja tantsides. Pärimuspidu Baltica laieneb küladesse, metsadesse, mägedele, parkidesse ja koduhoovidesse.

Kolmandal päeval, 24. juunil 2016 kogunevad kõik taaskord kokku Põhja-Eestisse, Vanamõisa Vabaõhukeskusesse Harjumaal, kus peetakse osalejate oma suur jaanipüha, mis on avatud ka kõigile teistele huvilistele. Siin saavad kokku nii kodu- kui välismaised osalised, kes esitavad oma suveaja laule ja traditsioone.

 

Baltica tegemistega saad kursis olla ka Facebooki vahendusel: https://www.facebook.com/balticaeesti 

 

Mõtisklusi Pärimuspidu Baltica teemadel loe blogist: http://parimuspidu.blogspot.com.ee/