2011 - Pärimustants

2011 - Pärimustants

Pärimustants on kahtlemata osa folkloorist – see on tantsuvorm, mis eksisteerib variantidena ja millel puudub üks kindel fikseeritud kuju. Pärimustantsu võib mõista mingi kogukonna ehk pärimusrühma tantsimisviisina, mida kujundlikult on nimetatud improvisatsiooniks traditsiooni piires, st kasutades varasemate põlvkondade liikumismustreid või -elemente. Varieeruvus ja improvisatsioonilisus teeb pärimustantsu erinevaks teisest rahvatantsuvaldkonna olulisest nähtusest – rahvuslikust lavatantsust ehk autoritantsudest. Ka ei ole pärimustants tavaliselt mõeldud pealtvaatamiseks. Pärimustantsu tähtsaks osaks ning tihti eeltingimuseks on elav muusika ning seejuures tantsijate ja muusikute ühine pärimus.
 
19. sajandini oli iga külakogukonna liikme elu loomulikuks osaks muuhulgas ka kohalik pärimustants, mis vähemalt oma meelelahutuslikus osas oli juba siis suuresti mõjutatud rahvusvahelistest moevooludest. Tänases globaalkülas meeldib meile aga eriti mõelda pärimusest kui kohaliku ja vahest isegi rahvusliku eripära kandjast, sest see aitab leida pidepunke ning luua turvatunnet kiiresti muutuvas maailmas. Pärimustants on kuhugi kuulumise märk ja iseendaks olemise viis.

 

Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu Koolituskeskus korraldab aasta raames pärimustantsu kursuse, mis käesolevaks hetkeks on juba täitunud!

 

2011 - Pärimustants
Autor: Merli Antsmaa
2011 - Pärimustants
Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of which is the best web hosting companies and see what they really offer I was really confused, because did not understand which web hosting is best but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept. I think it is enormous difference in web companies hosting top regain read more about araweb.co.uk hosting in the UK it is interesting because web top hosting companies they describe is really informative and in depth overview of customer service mostly for long time use. I used best website hosting companies for myself and suggest also for you. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |