Algas eesti rühmade registreerimine XX Võru Folkloorifestivalile

15. maini on eesti rühmadel võimalik registreerida kahekümnendat korda toimuva Võru Folkloorifestivali programmi.

Lugude jutustamine on elus nii loomulik asi, lool on hea vägi, ta paneb kuulama ja mõtlema. Ta vajab kahte poolt ja on oluline nii rääkijale kui kuulajale. Oma lugu kannab kindlasti ka üks hea tants, viisijupp ja laul.   Kutsume neid lugusid koguma ja jagama 16.-20. juulini Võrru ja Võrumaale. Viie päeva jooksul toimub mitukümmend kontserti ja tantsutuba, kuhu lisaks Eesti esinejatele on kutsutud tantsurühmad Mehhikost, Montenegrost, Kolumbiast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Baskimaalt, Slovakkiast, Lätist ja Austriast. Huvi festivali vastu on praegu nii suur, et saame vastu võtta vaid iga kaheksanda folkloorirühma, kes on avaldanud soovi. Lisaks tavapärastele kontsertidele on festivalikavas külaliste jaoks armsaks saanud Tänavatants, õhtulaulud Tamula järve rannal, mitmed simmanid, rahvuslõuna. Kolmel päeval on avatud käsitöölaat ning õhtuti saab näha Matsalu loodusfilmide festivali võidufilme. Traditsiooniliselt on üks oluline tunnusüritus võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel. Seda täiendavad simmanid Teppo lõõtsatalus ning lõõtsa ööülikool. Ootame festivalile esinema nii rahvatantsurühmi kui rahvamuusikuid. Esinejal tuleb ette valmistada üks 15-minutiline folkloorikava pealavakontserdiks ja/või vabalaval esitatav kava. Pealava esinemisel tuleb kasutada elavat muusikat. Vabalava esinemistel on lubatud kasutada saatemuusikat ka helikandjalt.   Festivali ava- ja lõppkontserdil esitavad kõik osalevad eesti tantsurühmad ühiselt kaks (mõlemal kontserdil) folkloorset tantsu. Esitamisele tulevad tantsud teatame registreerumise järgselt. Osalustasu on 15 eurot inimene/päev. Hind sisaldab majutust koolimajas klassides põrandal oma magamisvarustusega (3 eurot inimene) ja toitlustamist 3 korda päevas.   Registreerumise tähtaeg on 15. mai. Registreerimisvormi leiad siit.   Lisainfo: www.vorufolkloor.ee 15. maini on eesti rühmadel võimalik registreerida kahekümnendat korda toimuva Võru Folkloorifestivali programmi. Constructive approach to web building needs also what is the best web hosting to be well established.
Algas eesti rühmade registreerimine XX Võru Folkloorifestivalile
18.03.2014
15. maini on eesti rühmadel võimalik registreerida kahekümnendat korda toimuva Võru Folkloorifestivali programmi.

Lugude jutustamine on elus nii loomulik asi, lool on hea vägi, ta paneb kuulama ja mõtlema. Ta vajab kahte poolt ja on oluline nii rääkijale kui kuulajale. Oma lugu kannab kindlasti ka üks hea tants, viisijupp ja laul.

 

Kutsume neid lugusid koguma ja jagama 16.-20. juulini Võrru ja Võrumaale.


Viie päeva jooksul toimub mitukümmend kontserti ja tantsutuba, kuhu lisaks Eesti esinejatele on kutsutud tantsurühmad Mehhikost, Montenegrost, Kolumbiast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Baskimaalt, Slovakkiast, Lätist ja Austriast. Huvi festivali vastu on praegu nii suur, et saame vastu võtta vaid iga kaheksanda folkloorirühma, kes on avaldanud soovi.


Lisaks tavapärastele kontsertidele on festivalikavas külaliste jaoks armsaks saanud Tänavatants, õhtulaulud Tamula järve rannal, mitmed simmanid, rahvuslõuna. Kolmel päeval on avatud käsitöölaat ning õhtuti saab näha Matsalu loodusfilmide festivali võidufilme. Traditsiooniliselt on üks oluline tunnusüritus võistumängimine Teppo tüüpi lõõtsadel. Seda täiendavad simmanid Teppo lõõtsatalus ning lõõtsa ööülikool.


Ootame festivalile esinema nii rahvatantsurühmi kui rahvamuusikuid. Esinejal tuleb ette valmistada üks 15-minutiline folkloorikava pealavakontserdiks ja/või vabalaval esitatav kava. Pealava esinemisel tuleb kasutada elavat muusikat. Vabalava esinemistel on lubatud kasutada saatemuusikat ka helikandjalt.

 

Festivali ava- ja lõppkontserdil esitavad kõik osalevad eesti tantsurühmad ühiselt kaks (mõlemal kontserdil) folkloorset tantsu. Esitamisele tulevad tantsud teatame registreerumise järgselt.

Osalustasu on 15 eurot inimene/päev. Hind sisaldab majutust koolimajas klassides põrandal oma magamisvarustusega (3 eurot inimene) ja toitlustamist 3 korda päevas.

 

Registreerumise tähtaeg on 15. mai. Registreerimisvormi leiad siit.

 

Lisainfo:

www.vorufolkloor.ee

Algas eesti rühmade registreerimine XX Võru Folkloorifestivalile 15. maini on eesti rühmadel võimalik registreerida kahekümnendat korda toimuva Võru Folkloorifestivali programmi.
Constructive approach to web building needs also what is the best web hosting to be well established. I found deductively, that web hosting best companies is the foundation for website. Website reliability depends so much on which web hosting is best clear vision I am sure, that araweb.co.uk UK web hosting is best it's recognized brand with satisfying website hosting companies best always rigorously seeking right endurance and business class after long story. I read about best web hosting website and now I know about it much more. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |