Aprilli regilaulutuba

Kuigi aprillikuu sisse mahuvad kaks maatöödes olulist rahvakalendritähtpäeva – karjalaskepäev 1. aprillil ja künnipäev 14. aprillil, siis meie laulame suurel neljapäeval, 5. aprillil hoopis kiikumisest, ärkamisest, loomisest ja lõbutsemisest.

  Millal? 5.aprillil 2012 kell 18.00-20.00 Kus? Tartu 19.sajandi Linnakodaniku Muuseumis   Kevadel luuakse kõik meie ümber justkui uuesti. Paljude rahvaste loomismüütides saab maailm alguse munast ja nii sümboliseerivad ka värvilised lihavõttemunad taassündi ja tärkamist. Lõuna-Eestis algas just kevadpühadest kiigehooaeg, nii on neid pühi lisaks lihavõtte-, muna- ja ülestõusmispühadele ka kiigepühadeks hüütud.   Eks ole pika talve jooksul saanud seda tööd ka teha ja töötegemisestki laulda. Nii keelavad ka markusepäev (25. aprill) künda ja tuuleristipäev (26. aprill) tööd teha. Kuidas siis saame meie sellele vastu? Ja lõbutsemisele mahitab meid ka jüripäev (23. aprill), mil naised panid seapea patta keema ja läksid ise sel puhul kõrtsi liiku tegema ja laulma: „Suure tsia ja paksu pahru, tillu, tallu“ (Sangaste). Sest tõesti, aprillis saab läbi ka 7 pikka paastunädalat, millele õigeusutraditsioonis järgneb ülestõusmisjärgne nädal - helge nädal. Helgelt loovat kevadlaulu!   Laske, laske, las mina laulan! Ärge kielge, ma kisendan! (Jõhvi)   Nüüd ja ikka täiskuu neljapäevadel!   Rohkem infot: www.folklore.ee/regilaulutuba Maarja Aigro Akadeemiline Rahvaluule Selts es1 = 'mailto:maarj&#x'; es2 = '61;@folklore.ee'; ts1 = 'maarja@folk'; ts2 = 'lore.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');maar[No SpaM]ja@folklore.ee 7377730 55663097 Regilaulutuba Kuigi aprillikuu sisse mahuvad kaks maatöödes olulist rahvakalendritähtpäeva – karjalaskepäev 1. aprillil ja künnipäev 14. aprillil, siis meie laulame suurel neljapäeval, 5. aprillil hoopis kiikumisest, ärkamisest, loomisest ja lõbutsemisest. Simple, yet really professionally explained which web hosting is best, I really enjoyed reading it.
Aprilli regilaulutuba
Maarja Aigro
Kuigi aprillikuu sisse mahuvad kaks maatöödes olulist rahvakalendritähtpäeva – karjalaskepäev 1. aprillil ja künnipäev 14. aprillil, siis meie laulame suurel neljapäeval, 5. aprillil hoopis kiikumisest, ärkamisest, loomisest ja lõbutsemisest.

 

Millal? 5.aprillil 2012 kell 18.00-20.00

Kus? Tartu 19.sajandi Linnakodaniku Muuseumis

 

Kevadel luuakse kõik meie ümber justkui uuesti. Paljude rahvaste loomismüütides saab maailm alguse munast ja nii sümboliseerivad ka värvilised lihavõttemunad taassündi ja tärkamist. Lõuna-Eestis algas just kevadpühadest kiigehooaeg, nii on neid pühi lisaks lihavõtte-, muna- ja ülestõusmispühadele ka kiigepühadeks hüütud.

 

Eks ole pika talve jooksul saanud seda tööd ka teha ja töötegemisestki laulda. Nii keelavad ka markusepäev (25. aprill) künda ja tuuleristipäev (26. aprill) tööd teha. Kuidas siis saame meie sellele vastu?

Ja lõbutsemisele mahitab meid ka jüripäev (23. aprill), mil naised panid seapea patta keema ja läksid ise sel puhul kõrtsi liiku tegema ja laulma: „Suure tsia ja paksu pahru, tillu, tallu“ (Sangaste).

Sest tõesti, aprillis saab läbi ka 7 pikka paastunädalat, millele õigeusutraditsioonis järgneb ülestõusmisjärgne nädal - helge nädal.

Helgelt loovat kevadlaulu!

 

Laske, laske, las mina laulan! Ärge kielge, ma kisendan! (Jõhvi)

 

Nüüd ja ikka täiskuu neljapäevadel!

 

Rohkem infot: www.folklore.ee/regilaulutuba

Maarja Aigro

Akadeemiline Rahvaluule Selts

7377730

55663097

Regilaulutuba

Aprilli regilaulutuba Kuigi aprillikuu sisse mahuvad kaks maatöödes olulist rahvakalendritähtpäeva – karjalaskepäev 1. aprillil ja künnipäev 14. aprillil, siis meie laulame suurel neljapäeval, 5. aprillil hoopis kiikumisest, ärkamisest, loomisest ja lõbutsemisest.
Simple, yet really professionally explained which web hosting is best, I really enjoyed reading it. Third argument is that hosting web top companies not really hard to grasp, but some background check of particular provider makes it sometimes difficult. Technical information is sometimes hard to understand, but this site is easy reading about best web hosting website, regain hosting best it is about which web hosting UK companies and reliable services, which guarantee 100% of funny part is finally, it is the place for reaping full knowledge about web hosting UK companies with couple of simple articles. Great find indeed! top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |