Eesti Rahva Muuseumis on avatud rändnäitus „Pärand elab!“

Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest ja tavadest, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, muhu keel ja ravimtaimede kasutamine Vanal Võromaal.

  Näitusega tähistatakse UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat. „Vaimne kultuuripärand tähendab põlvest põlve edasi antud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nimetame seda ka elavaks pärandiks, sest ehkki selle juured on minevikus, elab see meiega koos just siin ja praegu,“ selgitas näituse kuraator, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Jane Kalajärv. Näitust eksponeeritakse sel ja järgmisel aastal kümnes paigas üle Eesti.  Näitus jääb Eesti Rahva Muuseumisse üheks kuuks, edasi rändab see Hiiumaale.   Vaimuka, pesunööri-laadis kujundatud näituse disainisid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulub ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila.   Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond (www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu ), mille laiem eesmärk on süvendada huvi vaimse pärandi vastu ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu aitab meil avastada oma kaasmaalaste  elu ja mõttemaailma, kuna tutvustab vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas.   Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003.   Täpsem info: Jane Kalajärv Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist es1 = 'mailto:jane'; es2 = '.kalajarv&#x'; es3 = '40;rahvakultuur'; es4 = '.ee'; ts1 = 'jane.kalajarv&#'; ts2 = 'x40;rahvakultuur'; ts3 = '.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+ts3+' ');jane[No SpaM].kalajarv@rahvakultuur.ee   +372 5343 1222 www.rahvakultuur.ee/vkp www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest ja tavadest, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, muhu keel ja ravimtaimede kasutamine Vanal Võromaal. It's definitely not about low price of web hosting best companies but more related to trustworthy services. I was really not looking cheapest provider, but tried to find indication of which web hosting is best reliability.
Eesti Rahva Muuseumis on avatud rändnäitus „Pärand elab!“
Rahvakultuuri Keskus
Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest ja tavadest, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, muhu keel ja ravimtaimede kasutamine Vanal Võromaal.

 

Näitusega tähistatakse UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooni kümnendat sünnipäeva ja kultuuripärandi aastat.

„Vaimne kultuuripärand tähendab põlvest põlve edasi antud teadmisi, oskusi, kombeid ja tavasid, mis on meile tähtsad ka praegusel ajal. Nimetame seda ka elavaks pärandiks, sest ehkki selle juured on minevikus, elab see meiega koos just siin ja praegu,“ selgitas näituse kuraator, Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Jane Kalajärv.

Näitust eksponeeritakse sel ja järgmisel aastal kümnes paigas üle Eesti.  Näitus jääb Eesti Rahva Muuseumisse üheks kuuks, edasi rändab see Hiiumaale.

 

Vaimuka, pesunööri-laadis kujundatud näituse disainisid Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulub ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila.

 

Vaimse kultuuripärandi nimistu on veebikeskkond (www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu ), mille laiem eesmärk on süvendada huvi vaimse pärandi vastu ning innustada seda väärtustama, hoidma ja edasi andma. Nimistu aitab meil avastada oma kaasmaalaste  elu ja mõttemaailma, kuna tutvustab vaimset pärandit sellisena, nagu see elab ja toimib tänases maailmas.

 

Nimistu loomiseks andis tõuke Eesti ühinemine UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga, mis võeti vastu aastal 2003.

 

Täpsem info:

Jane Kalajärv

Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist

 
+372 5343 1222

www.rahvakultuur.ee/vkp
www.rahvakultuur.ee/vkpnimistu

Eesti Rahva Muuseumis on avatud rändnäitus „Pärand elab!“ Rahvakultuuri Keskuse koostatud näitus tutvustab kümmet näidet Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud teadmistest, oskustest ja tavadest, mille seas on näiteks volbri tähistamine Tartus, muhu keel ja ravimtaimede kasutamine Vanal Võromaal.
It's definitely not about low price of web hosting best companies but more related to trustworthy services. I was really not looking cheapest provider, but tried to find indication of which web hosting is best reliability. It may be not leisure reading, but web companies hosting top is sometimes a little bit technical. I dont mind harder articles, because deeper truth is inside on their writings. Technical information is sometimes hard to understand, but this site is easy reading about the best website hosting, at see article about best hosting providers it is about what is a web hosting service and reliable services, which guarantee 100% of servers finally, it is the place for reaping full knowledge about web service hosting with couple of simple articles. Great find indeed! top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |