Folklooriliikumise ajaloost

Folklooriliikumise ajaloost

Euroopas tekkis ulatuslikum folklooriliikumine 50-60ndatel aastatel, mis omakorda viis Rahvusvahelise Folkloorifestivalide ja Rahvakunstiorgani-satsioonide Nõukogu - CIOFF® (LE CONSEIL INTERNATIONAL DES ORGANISATIONS DE FESTIVALS DE FOLKLORE ET DÀRTS TRADITIONNELS, UNESCO konsultatiivstaatus) loomisele Prantsusmaal 1970. aastal.
CIOFF®i visiooni sõnastas organisatsiooni asutaja ja praegune auliige Henry Coursaget: “Arendada traditsioonilist kultuuri läbi rahvusvahelise koostöö, mis tugevdab rahvastevahelist sõprust ja üksteisemõistmist ning teenib sellega rahu maailma riikide vahel”. CIOFF®i eesmärgiks tänaseni on levitada mõistvat ja lugupidavat suhtumist võõrastesse kultuuridesse koos omaenese kultuurilise eripära ja identiteedi säilitamisega, et tagada kõikide rahvaste ja kultuuride õigus kestvale elule.
CIOFF®i aastakümnete pikkune ajalugu on tunnistajaks folklooriliikumise tormilisele arengule kogu maailmas. Kui CIOFF®i loojateks oli vaid 8 riiki, siis käesoleval ajal ühendab CIOFF® 89 liikmesriiki kõikidelt mandritelt, kellel on oma CIOFF®i rahvussektsioon, samuti on mitmeid assotseeruvaid ning korrespondentsliikmeid. CIOFF®i eesmärkide elluviimine on olnud edukas tänu väärtushinnangute muutumisele ühiskonnas, organisatsiooni selgelt püstitatud missioonile, selle liikmete ühtsete maailmavaatelistele seisukohtadele ja nende entusiastlikule tegevusele.

Folklooriliikumise ajaloost
Simple, yet really professionally explained best web hosting companies, I really enjoyed reading it. However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See best hosting web companies and dicover best companies. Purified knowledge, which offers deep understanding of web top hosting companies for deeper follow this link it is about hosting web top companies and reliable services, which guarantee 100% of good care I do not mind having more info about best web hosting website but this article site is definitely great find. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |