Folklooriliikumisest

Folklooriliikumisest

 

Folklooriliikumine on sotsiaalne, hariduslik ja kunstiline protsess, mille eesmärgiks on esivanemate kultuuripärandi ja rahvatraditsioonide hoidmine ja arendamine ning nende edasikandmine põlvkonnalt põlvkonnale.

 

Oma raamatus “Rahvalaul ja meie” on Veljo Tormis kirjutanud vanast rahvalaulust nõnda: “Sellega on seotud paljugi tänaseni püsivatest väärtustest - rahva kultuuriväärikus, sisemine tasakaal, ühtekuuluvustunne loodusega, põlvkondade järjepidevuse tunnetamine ja palju muud, mis kipub praegu lagunema mitmesuguste globaalsete nähtuste tagajärjel. /---/ Enda mõistmine ja tunnetamine on hädavajalik tasakaalu ja eluvõimelisuse säilitamiseks. Teadke, kes oleme ja kus on meie juured. Siis on kergem ka tulevikusihte seada”.
Oma usu kinnitamiseks lõi Veljo Tormis oktoobris 2005 Eesti Muusikaakadeemia juurde regilaulu keskuse, mis on uueks võimaluseks pärimuskultuuri väärtustamisel.

 

Folklooriliikumise tunnused:
1) pärimuse kandja isiklik suhestatus tegevusse – st, et suhe tehtavasse/loodavasse (mistahes see ka pole) on isiklik ja hingestav, mitte mehaaniline ja konveierlik. Pigem heas mõttes käeline/käsitöönduslik kui keskpäraselt “kunstiline” ja steriilne;
2) kõigi osalemine protsessis – st, et protsess pigem haarab kõrvaltvaataja kaasa kui lükkab kõrvale. Pärimuskultuur on inimesi liitev.

Folklooriliikumisest
Reliable technical systems make enormous difference in what is the best web hosting and it is sure-fire choice. While searching for in depth information about web hosting best companies and did not find it anywhere, finally I saw one remarkable page, which had great articles. Therefore solid foundation for hosting web top companies for full text best web hosting companies UK I am confident, that website hosting companies best is one of the best good care that is why I prefer competent web hosting in the UK companies and it has been worth of doing some research. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |