Fotokonkurss "Kodus loodud pärimus"

Fotokonkurss "Kodus loodud pärimus"

 

Eesti Folkloorinõukogu noortekoda kuulutas 2013. aastal välja fotokonkursi, mille eesmärk oli märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal.


Kultuuripärandi aasta pakkus elavat arutelu selle üle, mis see meie kultuur või pärimus siis ikkagi täpselt on ning kas ja kuivõrd me seda vajame. Fotokonkurss „Kodus loodud pärimus“ kutsus ka lapsi ja noori ühes mõtlema ning tähelepanelikumalt jälgima neid ümbritsevat keskkonda. Jäädvustada võis kõike seda kaunist ja väärtuslikku, mis meie igapäevastele toimetustele sügavama mõtte annab, meid meie juurtega ühendab ning naabritest eristab.

 

„Pärimus ei pruugi sugugi olla ainult midagi vana, kauget ja unustustehõlma vajunut, vaid pärimus on igal pool meie ümber, tehes meist need, kes me oleme. Meie kodu, õed-vennad, vanavanemad ja unikaalsed peretraditsioonid on aga sageli nii enesestmõistetavad, et me ei oska nende eripära märgata ega väärtustada,“ selgitab üks fotokonkursi korraldajaid Kati Taal.

 

Konkurss toimus neljas erinevas vanuserühmas, 4-26-aastastele lastele ja noortele. Palju põnevaid auhindu panid välja Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Mahtra Talurahvamuuseum, Põlva Talurahvamuuseum ja Harjumaa Muuseum.

25st paremast fotost koostatakse rändnäitus, mis reisib mööda Eesti eri paiku.

 

Fotokonkurssi toetati Kultuuripärandi aasta raames läbi Rahvakultuuri Keskuse.

 

 

Fotokonkursi korraldaja:

Eesti Folkloorinõukogu noortekoda

Kaia Kärner

56 662 972

Fotokonkurss
Fotokonkurss "Kodus loodud pärimus"
Simple, yet really professionally explained which web hosting is best, I really enjoyed reading it. Maintaining website is really important, I discovered the best web hosting companies and use truly reliable service now. No need to invent bicycle, therefore just neutral piece of writing hosting web top companies, for website UK web hosting reviews are best in araweb.co.uk website I read it two times and understood best website hosting companies much better. Now I have also broader info about new perspective and well structured presentation about website hosting companies best which is pure pleasure to read. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |