Hõimupäevad tähistavad 25. aastapäeva

Oktoobrikuus lähevad üle Eesti juba 25. korda käima soome-ugri hõimurahvaste kultuurile pühendatud üritused – taas on käes hõimupäevad, mis saavad ühtlasi ka tänavuse kultuuripärandi aasta lahutamatuks osaks.

  Millal? 14.-20.oktoober 2013   Hõimupäevad ei ole pelgalt folkloorifestival. Hõimupäevade eestvedaja MTÜ Fenno-Ugria Asutuse eesmärgiks on tutvustada hõimupäevi kui üldrahvalikku liikumist, millega võivad haakuda paljude valdkondade inimesed, ühendused ja asutused, et näidata üles solidaarsust sugulasrahvastega ning toetada neid oma kultuuri ja keele hoidmisel. Fenno-Ugria kutsub traditsiooniliselt hõimupäevadele kümmekond folklooriansamblit Venemaa soome-ugri aladelt, Soomest, Saamimaalt ja Ungarist. Muusikud rändavad üle Eesti, annavad kontserte koolides ja rahvamajades ning kogunevad kokku suurkontsertidele. Hõimupäevade tipphetkedeks on suured folkloorikontserdid 17. oktoobril Tartu ülikoolis, 18. oktoobril Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 19. oktoobril Tallinnas Mustpeade majas. Veel saab Tallinnas soome-ugri muusikat kuulata taaselustuvas Kloostri Aidas ning Tartus Vilde kohvikus. Hõimupäevade peakülaliseks on lummava häälega saami lauljatar Ulla Pirttijärvi oma ansambliga Ulda, kes esineb kontsertidega Sügisjazzi raames Kumus ja Tartus Athena keskuses.  Hõimupäevade filmiprogrammis on soome-ugri õhtud kinodes Supernova ja Artis, Eesti Rahva Muuseumis ning Tallinna Kinomajas. Hõimurahvaste teemalised näitused on eksponeeritud Kumus, Pärimusmuusika Aidas ja rahvusraamatukogus, kus MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab 19. oktoobril konverentsi soome-ugri rahvaste rahvuslikust ärkamisajast. Maaturismiettevõtjad Ljudmila ja Aivar Ruukel viivad läbi projekti "Hõimupäev koolisööklas" ning tutvustavad koolikokkadele ja kodundusõpetajatele soome-ugri menüüd. Veebimängu käigus saab igaüks valida kõige mõnusama ugrimugri maitse.   Hõimupäevad laienevad iga aastaga: aina rohkem koole ja kultuuriasutusi korraldab iseseisvalt soome-ugri rahvastele pühendatud üritusi. Nõu ja abi annavad Fenno-Ugria Asutuse kõrval ka Rahvakultuuri Keskus oma maakondlike spetsialistidega, Eesti Rahva Muuseum ning Eestis elavad soome-ugri rahvaste esindajad.  Oktoobri kolmandal laupäeval tähistatav hõimupäev on riiklik tähtpäev, mil heisatakse ka riigilipud. Sel päeval, tänavu 19. oktoobril, on Tallinna trammid ja trollid ehitud soome-ugri rahvaste lippudega. Tänavu liitusid eestlaste algatusega ka ungarlased, kes kuulutasid sama päeva oma riigis keelesugulasrahvaste päevaks. Hõimupäevi tähistatakse Eestis, Soomes ja Ungaris juba alates 1928. aastast. Tänavune 25. juubel tähistab taasiseseisvusaja veerandsaja aasta künnisele jõudmist.   Head hõimukuud!   Lisateave Hõimupäevade programmi kohta:  http://www.fennougria.ee/index.php?id=28367 Hõimupäevad Oktoobrikuus lähevad üle Eesti juba 25. korda käima soome-ugri hõimurahvaste kultuurile pühendatud üritused – taas on käes hõimupäevad, mis saavad ühtlasi ka tänavuse kultuuripärandi aasta lahutamatuks osaks. Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of what is the best web hosting and see what they really offer
Hõimupäevad tähistavad 25. aastapäeva
FennoUgria Asutus
Oktoobrikuus lähevad üle Eesti juba 25. korda käima soome-ugri hõimurahvaste kultuurile pühendatud üritused – taas on käes hõimupäevad, mis saavad ühtlasi ka tänavuse kultuuripärandi aasta lahutamatuks osaks.

 

Millal? 14.-20.oktoober 2013

 

Hõimupäevad ei ole pelgalt folkloorifestival. Hõimupäevade eestvedaja MTÜ Fenno-Ugria Asutuse eesmärgiks on tutvustada hõimupäevi kui üldrahvalikku liikumist, millega võivad haakuda paljude valdkondade inimesed, ühendused ja asutused, et näidata üles solidaarsust sugulasrahvastega ning toetada neid oma kultuuri ja keele hoidmisel.

Fenno-Ugria kutsub traditsiooniliselt hõimupäevadele kümmekond folklooriansamblit Venemaa soome-ugri aladelt, Soomest, Saamimaalt ja Ungarist. Muusikud rändavad üle Eesti, annavad kontserte koolides ja rahvamajades ning kogunevad kokku suurkontsertidele.

Hõimupäevade tipphetkedeks on suured folkloorikontserdid 17. oktoobril Tartu ülikoolis, 18. oktoobril Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 19. oktoobril Tallinnas Mustpeade majas. Veel saab Tallinnas soome-ugri muusikat kuulata taaselustuvas Kloostri Aidas ning Tartus Vilde kohvikus.

Hõimupäevade peakülaliseks on lummava häälega saami lauljatar Ulla Pirttijärvi oma ansambliga Ulda, kes esineb kontsertidega Sügisjazzi raames Kumus ja Tartus Athena keskuses. 

Hõimupäevade filmiprogrammis on soome-ugri õhtud kinodes Supernova ja Artis, Eesti Rahva Muuseumis ning Tallinna Kinomajas. Hõimurahvaste teemalised näitused on eksponeeritud Kumus, Pärimusmuusika Aidas ja rahvusraamatukogus, kus MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab 19. oktoobril konverentsi soome-ugri rahvaste rahvuslikust ärkamisajast.

Maaturismiettevõtjad Ljudmila ja Aivar Ruukel viivad läbi projekti "Hõimupäev koolisööklas" ning tutvustavad koolikokkadele ja kodundusõpetajatele soome-ugri menüüd. Veebimängu käigus saab igaüks valida kõige mõnusama ugrimugri maitse.  

Hõimupäevad laienevad iga aastaga: aina rohkem koole ja kultuuriasutusi korraldab iseseisvalt soome-ugri rahvastele pühendatud üritusi. Nõu ja abi annavad Fenno-Ugria Asutuse kõrval ka Rahvakultuuri Keskus oma maakondlike spetsialistidega, Eesti Rahva Muuseum ning Eestis elavad soome-ugri rahvaste esindajad. 

Oktoobri kolmandal laupäeval tähistatav hõimupäev on riiklik tähtpäev, mil heisatakse ka riigilipud. Sel päeval, tänavu 19. oktoobril, on Tallinna trammid ja trollid ehitud soome-ugri rahvaste lippudega. Tänavu liitusid eestlaste algatusega ka ungarlased, kes kuulutasid sama päeva oma riigis keelesugulasrahvaste päevaks.

Hõimupäevi tähistatakse Eestis, Soomes ja Ungaris juba alates 1928. aastast. Tänavune 25. juubel tähistab taasiseseisvusaja veerandsaja aasta künnisele jõudmist.

 

Head hõimukuud!

 

Lisateave Hõimupäevade programmi kohta: 

http://www.fennougria.ee/index.php?id=28367

Hõimupäevad

Hõimupäevad tähistavad 25. aastapäeva Oktoobrikuus lähevad üle Eesti juba 25. korda käima soome-ugri hõimurahvaste kultuurile pühendatud üritused – taas on käes hõimupäevad, mis saavad ühtlasi ka tänavuse kultuuripärandi aasta lahutamatuks osaks.
Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of what is the best web hosting and see what they really offer Maintaining website is really important, I discovered which is the best web hosting companies and use truly reliable service now. Website reliability depends so much on the best web hosting companies in the page which web hosting uk companies because they offer reliable services, I experienced best website hosting companies and am convinced of their quality operator they have well written guidelines of website hosting companies best and there is tons of great resourceful articles. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |