Kodus loodud pärimus rändab mööda Eestimaad

Juulis lõppes Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu poolt välja kuulutatud fotokonkurss „Kodus loodud pärimus“, mille eesmärk oli märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal. Konkursile esitati mitmeid eripalgelisi fotosid nii inimestest, nähtustest kui esemetest.

  ERFNi noortekoda ja fotokonkurssi toetavate muuseumite esindajad valisid konkursile kogunenud fotodest lisaks võidutöödele veel 21 jäädvustust, millest koostati näitus. Näitus avati 7. juulil 2013 Eesti Vabaõhumuuseumis ning 2013.aasta sügisest ringleb see Eesti eri paigus.    Näitus on avatud: 18.september - 9. oktoober 2013 Haljala rahvamajas, 22.oktoober - 10.november 2013 Põlva Avatud Noortekeskuses, 11.november - 23.november 2013 Põlvamaa eri paigus, 02.detsember 2013 - 02.jaanuar 2014 Karksi kultuurikeskuses.   Esiletõstetud tööd 4 – 8-aastased I koht: „Vaarisa vana kannel“ (Eleonora Lukka) Näitusele valitud tööd: „Õnneloore jahvatab kohvi“ (Tambet Lastik), „Pilistvere kihelkonna kirjadega loodud lumest pärimus“ (Tõnis Lindau)   9 – 13-aastased I koht:  „Sepa talu puuteotalgud“ (Laura-Liis Jõgar) Näitusele valitud tööd: „Uuetooma kivi“  (Laura-Eliise Marrandi), „Vanaisa tehtud kapp“ (Georg Paal), „Teine maailm“ (Natalija Golubenko)   14 – 18-aastased I koht:  „Hobuserauad“ (Joanna Rosenfeld) Näitusele valitud tööd: „Kiviaed“ (Joanna Rosenfeld), „Vanaema lokitangid“ (Mikk Kask), „Nukud“ (Anni Sahkur), „Püsib“ (Mari Liis Leppoja), „Vanaaegne ilu“ ja „Imä rahvarõivas“ (Averi Umbleja), "Vana-vanaema Lydia ja vanaonu Johan“ (Daisy Janisoo), „Meie kodu, meie pere - meie pärimus“ (Arina Avdejeva)   19 – 26-aastased I koht: „Suveõhtu õhtusöök“  (Kristhel Vaht)  Näitusele valitud tööd: „Toonoja“ ja „Piparkook“ (Liisa Kaupmees), „Ise tehtud, hästi tehtud“, „Miks minna otse, kui saab ka ringiga...“ ja „Paastumaarjapäeva hommik - ülepannikoogid ja pune“ (Katre Saar), „Kangastelgede uus hingamine“ (Maris Toomel), „Suitsusaun“ (Kadri Sild), „Puraviku tuulik“ (Madis Tomson)   Eriauhinnad „Sepa talu puuteotalgud“ - Mahtra Talurahva-muuseumi, Vaimse kultuuripärandi ja Eesti Vabaõhumuuseumi eriauhinnad „Teine Maailm“ - Harjumaa Muuseumi eriauhind   ERFNi noortekoda tänab kõiki konkursil osalejaid ja usub, et kaunis ja väärtuslik meie ümber on alati väärt jäädvustamist.   Vaata võidutöid ka internetis!"Suveõhtu õhtusöök" Kristhel Vaht (I koht, 19-26-aastased) Juulis lõppes Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu poolt välja kuulutatud fotokonkurss „Kodus loodud pärimus“, mille eesmärk oli märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal. Konkursile esitati mitmeid eripalgelisi fotosid nii inimestest, nähtustest kui esemetest. My search for truly magnificent provider has been going on for a very long time, finally I found hosting web top companies and would like to share it with you.
Kodus loodud pärimus rändab mööda Eestimaad
Kaia Kärner
Juulis lõppes Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu poolt välja kuulutatud fotokonkurss „Kodus loodud pärimus“, mille eesmärk oli märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal. Konkursile esitati mitmeid eripalgelisi fotosid nii inimestest, nähtustest kui esemetest.

 

ERFNi noortekoda ja fotokonkurssi toetavate muuseumite esindajad valisid konkursile kogunenud fotodest lisaks võidutöödele veel 21 jäädvustust, millest koostati näitus. Näitus avati 7. juulil 2013 Eesti Vabaõhumuuseumis ning 2013.aasta sügisest ringleb see Eesti eri paigus. 

 

Näitus on avatud:

  • 18.september - 9. oktoober 2013 Haljala rahvamajas,
  • 22.oktoober - 10.november 2013 Põlva Avatud Noortekeskuses,
  • 11.november - 23.november 2013 Põlvamaa eri paigus,
  • 02.detsember 2013 - 02.jaanuar 2014 Karksi kultuurikeskuses.

 

Esiletõstetud tööd


4 – 8-aastased

I koht: „Vaarisa vana kannel“ (Eleonora Lukka)

Näitusele valitud tööd:

„Õnneloore jahvatab kohvi“ (Tambet Lastik),

„Pilistvere kihelkonna kirjadega loodud lumest pärimus“ (Tõnis Lindau)

 

9 – 13-aastased

I koht:  „Sepa talu puuteotalgud“ (Laura-Liis Jõgar)

Näitusele valitud tööd:

„Uuetooma kivi“  (Laura-Eliise Marrandi),

„Vanaisa tehtud kapp“ (Georg Paal),

„Teine maailm“ (Natalija Golubenko)

 

14 – 18-aastased

I koht:  „Hobuserauad“ (Joanna Rosenfeld)

Näitusele valitud tööd:

„Kiviaed“ (Joanna Rosenfeld),

„Vanaema lokitangid“ (Mikk Kask),

„Nukud“ (Anni Sahkur),

„Püsib“ (Mari Liis Leppoja),

„Vanaaegne ilu“ ja „Imä rahvarõivas“ (Averi Umbleja),

"Vana-vanaema Lydia ja vanaonu Johan“ (Daisy Janisoo),

„Meie kodu, meie pere - meie pärimus“ (Arina Avdejeva)

 

19 – 26-aastased

I koht: „Suveõhtu õhtusöök“  (Kristhel Vaht) 

Näitusele valitud tööd:

„Toonoja“ ja „Piparkook“ (Liisa Kaupmees),

„Ise tehtud, hästi tehtud“, „Miks minna otse, kui saab ka ringiga...“ ja „Paastumaarjapäeva hommik - ülepannikoogid ja pune“ (Katre Saar),

„Kangastelgede uus hingamine“ (Maris Toomel),

„Suitsusaun“ (Kadri Sild),

„Puraviku tuulik“ (Madis Tomson)

 

Eriauhinnad

„Sepa talu puuteotalgud“ - Mahtra Talurahva-muuseumi, Vaimse kultuuripärandi ja Eesti Vabaõhumuuseumi eriauhinnad

„Teine Maailm“ - Harjumaa Muuseumi eriauhind

 

ERFNi noortekoda tänab kõiki konkursil osalejaid ja usub, et kaunis ja väärtuslik meie ümber on alati väärt jäädvustamist.

 

Vaata võidutöid ka internetis!

Kodus loodud pärimus rändab mööda Eestimaad
"Suveõhtu õhtusöök" Kristhel Vaht (I koht, 19-26-aastased)
Kodus loodud pärimus rändab mööda Eestimaad Juulis lõppes Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu poolt välja kuulutatud fotokonkurss „Kodus loodud pärimus“, mille eesmärk oli märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal. Konkursile esitati mitmeid eripalgelisi fotosid nii inimestest, nähtustest kui esemetest.
My search for truly magnificent provider has been going on for a very long time, finally I found hosting web top companies and would like to share it with you. It may be not leisure reading, but hosting UK web companies is sometimes a little bit technical. I dont mind harder articles, because deeper truth is inside on their writings. Araweb.co.uk is great source for companies web hosting services for website UK company araweb.co.uk I experienced companies hosting provider web in most personal knowledge, therefore I know, that remarkable results everyday usage is really what matters. Therefore see what is web hosting service and find your way. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |