Kohtumine Marju Kõivupuuga „Sinasõprus juurtega“

Kohtumine leiab aset 16. jaanuaril 2015!

  Marju Kõivupuu: Tegelikult polnud ma seda kohtumisõhtu teemat või pealkirja välja mõeldes üldsegi mitte originaalne, eeskujuks oli üks Viktor Masingu tore aimeraamat „Sinasõprus tammega“, kus näidatakse sõnas ja pildis, et tammepuu pole kunagi üksi, tammepuu on omaette ökosüsteem. Olen ka nimepidi puu ja minu lähemas või kaugemas ümbruses on aja jooksul olnud arvestatav hulk inimesi, kellega on saanud koos käia ühist teed, avastada maailma ja inimest selle sees. Neile käidud teedele on  maha jäänud jälgi, mõnesse neist ehk isegi kullaterasid. Eks seda otsustab aeg. Ent juured on need, mis toidavad. Kui eesti keeles juurtest kujundlikult kõneldes peame me silmas midagi püsivat, midagi kindlat, justkui alusmüüri või vundamenti, millele toetuda, siis looduses käivad asjad väheke teisti. Juurestik, millest ammutame elujõudu, (vaimse) kasvamise väge, kasvab ja areneb, küünitab end mullas üha kaugemale ning sügavamale. Paraku aja kulgedes kuivavad nii mõnedki juured, mis on meid toitnud ja aidanud meil inimeseks kasvada...  Sinasõprusest juurtega on saanud minu eluviis, sest teadlane pole võimalik olla kella kaheksast viieni, võttes kõik laupäevad ja pühapäevad vabaks; sinasõprus juurtega on aidanud mul kirjutada raamatuid, mida lugejad on tänulikult vastu võtnud; sinasõprus juurtega on kujundanud minust sellise inimese, nagu teavad ja tunnevad mind minu sõbrad ja kolleegid, kellest nii mõnedki on minu endised üliõpilased.   Kes soovib Marju kohta rohkem ametlikku infot, kus reas on arvud ja ametid, siis on abiks see link siin.   Muusikalise poole eest hoolitsevad Marju pojad Kaarel ja Martin.   Maitset lisab klaas head veini. Sissepääs: 6 eurot   Registreerimine:  http://www.kultuur.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=654&Itemid=705     Täpsem teave:  Ene Lukka-Jegikjan  +372 56 240 043  es1 = 'mailto:ene.lukka'; es2 = '-jegikjan@fo'; es3 = ';lkloorinoukog&'; es4 = '#117;.ee'; ts1 = 'ene.lukka-&#'; ts2 = '106;egikjan@folk '; ts3 = '8;oorinoukog&#x'; ts4 = '75;.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+ts3+ts4+' ');ene.[No SpaM]lukka-jegikjan@folkloorinoukogu.ee Kohtumine leiab aset 16. jaanuaril 2015! Surprising detail about best web hosting companies was imminent after reading testimonials.
Kohtumine Marju Kõivupuuga „Sinasõprus juurtega“

Kohtumine leiab aset 16. jaanuaril 2015!

 

Marju Kõivupuu: Tegelikult polnud ma seda kohtumisõhtu teemat või pealkirja välja mõeldes üldsegi mitte originaalne, eeskujuks oli üks Viktor Masingu tore aimeraamat „Sinasõprus tammega“, kus näidatakse sõnas ja pildis, et tammepuu pole kunagi üksi, tammepuu on omaette ökosüsteem.

Olen ka nimepidi puu ja minu lähemas või kaugemas ümbruses on aja jooksul olnud arvestatav hulk inimesi, kellega on saanud koos käia ühist teed, avastada maailma ja inimest selle sees. Neile käidud teedele on  maha jäänud jälgi, mõnesse neist ehk isegi kullaterasid. Eks seda otsustab aeg. Ent juured on need, mis toidavad. Kui eesti keeles juurtest kujundlikult kõneldes peame me silmas midagi püsivat, midagi kindlat, justkui alusmüüri või vundamenti, millele toetuda, siis looduses käivad asjad väheke teisti. Juurestik, millest ammutame elujõudu, (vaimse) kasvamise väge, kasvab ja areneb, küünitab end mullas üha kaugemale ning sügavamale. Paraku aja kulgedes kuivavad nii mõnedki juured, mis on meid toitnud ja aidanud meil inimeseks kasvada... 

Sinasõprusest juurtega on saanud minu eluviis, sest teadlane pole võimalik olla kella kaheksast viieni, võttes kõik laupäevad ja pühapäevad vabaks; sinasõprus juurtega on aidanud mul kirjutada raamatuid, mida lugejad on tänulikult vastu võtnud; sinasõprus juurtega on kujundanud minust sellise inimese, nagu teavad ja tunnevad mind minu sõbrad ja kolleegid, kellest nii mõnedki on minu endised üliõpilased.

 

Kes soovib Marju kohta rohkem ametlikku infot, kus reas on arvud ja ametid, siis on abiks see link siin.

 

Muusikalise poole eest hoolitsevad Marju pojad Kaarel ja Martin.

 

Maitset lisab klaas head veini.

Sissepääs: 6 eurot

 

Registreerimine: 
http://www.kultuur.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=654&Itemid=705

 

 

Täpsem teave: 

Ene Lukka-Jegikjan 

+372 56 240 043 

Kohtumine Marju Kõivupuuga „Sinasõprus juurtega“ Kohtumine leiab aset 16. jaanuaril 2015!
Surprising detail about best web hosting companies was imminent after reading testimonials. If I Googled about top web hosting companies then all these results came from commercial companies, but not any overviews which would have been easy to understand. Therefore I included about web companies hosting top pick up I found their articles really resourceful and written with purpose in mind sure bet, I believe that website hosting companies best proves results in short time for long time benefits. Take clear understanding after reading this article, I know much better web hosting UK companies and may suggest ideas about companies web hosting services even to my friends. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |