Koolitused 13. veebruaril 2015

Koolitused 13. veebruaril 2015

 

14.00 – 16.15 Natalia Ermakov - Siirderiitused: sissevaade ersa itkudesse. 
Itkud kuuluvad rahvaluule rituaalsesse ¾anrisse ning nii nagu mordvalastel, on ka paljude teiste rahvaste folklooris ja pärimuskultuuris surnu-, mõrsja- ning nekrutiitkud üleminekuriitustes kesksel kohal. Itkud on peamiselt naiste traditsiooni kuuluv laulev-retsitatiivne improvisatsioon, mida esitatakse erinevate siirderiituste (matused, pulm, noormeeste saatmine sõjaväeteenistusse) ning kriisirituaalide saateks (erinevad õnnetused peres või kogukonnas). Itkud on ersa rahva vaimses kultuuris tähtsad, mängides olulist rolli etnose konstrueerimisel ning olles üheks eneseteadvuse kindlustamise ja identiteedi elemendiks. Itkude uurimine on olnud viimase kümnendi trenditeemasid rahvusvahelises kultuuriantropoloogias, etnoloogias ja folkloristikas, asendamatu etnoloogiline uurimismaterjal rahvusvahelises folkloristikas.

 

 

17.00 – 18.30 Muš NadiÜlevaade udmurdi köögist ja sellega seotud tavadest.
Udmurdi kööki iseloomustab kohalike toiduainete rikkalik kasutamine. Toiduvalmistamise traditsioonid põhinevad ökonoomsusel ja võimalikult väikesel ajakaol. Udmurtide toit on maitsev ja tervislik. Iseloomulik on rohke mahlade, kissellide, soustide ja kaljade valmistamine kohalikest viljadest ja marjadest. Paljude lihatoitude juurde pakutakse lisandina lodjapuumarju. Väga vanad traditsioonid on jahust ja tangainetest toitude valmistamisel. Rohkesti kasutatakse odra-, nisu- ja tatrajahu. Viimasest valmistatakse mitme erineva retsepti järgi pliine. Liha kasutavad udmurdid kas värskelt või soolatult. Aedviljade kõrval on tähtis osa seentel ja metsamarjadel. 

Eesnimi:*
Perekonnanimi:*
Töökoht:*
Amet:*
Telefon:*
E-post:*
Tasulise kursuse korral arve maksja nimi:
Arve maksja postiaadress:
Zip code:
Phone:
Name:
E-mail:
Koolitused 13. veebruaril 2015
I was really confused, because did not understand web hosting best companies but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept. Third argument is that the best web hosting companies not really hard to grasp, but some background check of particular provider makes it sometimes difficult. Their idea about durability is very well explained and understandable even on first reading. Deeper explanation of website hosting companies best find more about UK hosting companies new knowledge about companies hosting provider web is cool, specially if good care finally, it is the place for reaping full knowledge about hosting web service with couple of simple articles. Great find indeed! top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |