Kultuuriministeerium toetab Balticat


Riik toetab traditsioonilise Baltica festivali läbiviimist Eestis
 
Kultuuriministeeriumi pressiteade
17. mai 2016
 
Kultuuriministeerium eraldas Eesti Folkloorinõukogule 40 000 eurot rahvusvahelise pärimuspeo Baltica 2016 korraldamiseks Eestis. Juunis toimuva pärimuspeo kese on suvise pööripäev periood ehk pärimuslik jaaniaeg ja selle tähistamine.
 
Kultuuriministeeriumi rahvakultuurinõuniku Eino Pedaniku sõnul on Baltica unikaalne  vaimset kultuuripärandit väärtustav festival. „Baltica aitab hoida ja tänapäeva tagasi tuua meie esivanemate kombeid ja tavasid. Hea meel on selle üle, et käesoleva aasta festival on lõplikult välja kolinud kontserdisaalidest ja suundub ehedasse keskkonda,“ rõhutas Pedanik.
 
Paikkondlikku kultuuripärandit väärtustav rahvusvaheline pärimuspidu Baltica toimub alates 1987. aastast ja seda korraldatakse kordamööda igas Balti riigis. Tänavune festival on juba 29. ja kümnendat korda toimub Baltica Eestis.
 
Eesti Folkloorinõukogu esindaja ja festivalikorraldustoimkonna sisujuhi Krista Sildoja sõnul on Baltica eesmärk tuletada üksteisele meelde esivanematelt päritud oskuste väärtust, jagada kogemusi, värskendada rahvakultuurisuhteid Läti ja Leeduga ning kohtuda külalistega kaugemaltki. „Soovime innustada inimesi olema pärimuskultuuris kohal igapäevaselt ja päritud väärtusi ka kasutama. Tunnuslausega „Baltica poeb põue ja kodu küla õue!“ toob Eesti Folkloorinõukogu pärimuskultuuri festivali linnast veelgi rohkem maale, kogukondade keskele, külaplatsidele ja koduõuedele. Baltica eelpidudega, pärimuskoolituste ja suure pärimuspeoga jaaniajal oleme kohal üle Eesti kõigis maakondades," ütles Sildoja.
 
Baltical osalevad Eesti kõigi maakondade folklooriharrastajad, vähemusrahvuste folkloorirühmad, aga ka külalisrühmad paljudest välisriikidest: Poolast, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Gruusiast, Šveitsist, Soomest ning naaberriikidest Lätist ja Leedust.
 
Pärimuspidu Baltica 2016 toimub 22.-24. juunini, festivali korraldaja on Eesti Folkloorinõukogu. Baltica 2016 programmiga on võimalik tutvuda siin.
 
Kultuuriministri käskkirja rahaeralduse kohta taotlusvoorust „Toetus kultuuriseltsidele ja -ühendustele” saab lugeda siin.
 

Kultuuriministeerium toetab Balticat
Kultuuriministeerium toetab Balticat
I looked for good service to have my website secured, then I discovered that web companies hosting top is very important. It is truly remarkable company, which is dedicated to website hosting companies best and provides top notch services. No need to invent bicycle, therefore just neutral piece of writing web hosting UK companies, on absolutely best hosting in the UK I read it all and understood web hosting service fully. Their funny part is everyday usage is really what matters. Therefore see web hosting company and find your way. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |