Kuues rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuurifestival PEIPUS

Kuues rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuurifestival PEIPUS toimub 11.-13.augustini 2012 Mustvees, Tartus ja Tallinnas. Selle aasta festivali keskseks teemaks on vanavene kanooniline kirikulaul ja selle traditsiooni edastamine.

  Kontsertidel kõlab kõige arhailisem kirikulaulu liik - "naonnoje znamennoje penije", mis on säilinud elavas praktikas ainuüksi preestriteta vanausuliste kogudustes ja mida varem ei ole väljaspool kirikut lauldud. See, et Läti ja Leedu vanausu kirikupead andsid oma nõusoleku kanooniliste kirikulaulude esitamiseks kontserdil, on märk, et Eestis korraldatav PEIPUS on usaldusväärne. Kontsertidel kõlavad ka vaimulikud värsid - vanausuliste kultuurile oluline ja armastatud kirikuväline laulu¾anr. Värsse lauldakse samuti znamennoje laulu vaimus. Festivalil esinevad seekord Eesti, Leedu, Läti, Poola erinevate preestriteta vanausuliste koguduste koondkoorid ja Venemaa vanapomooride - feossejevlaste lauljad. Eelmistel festivalidel on näidatud antropoloogilisi filme, tänavune filmikava sisaldab tele- ja dokumentaalfilme vanausuliste elust Leedus ja Pihkva oblastis Venemaal, samuti tutvustab ta vanausuliste ettevõtluse traditsioonide ajaloolist tausta. Ajalooline taust: 17. sajandil esialgu Venemaa ääremaadele ja siis ka üle piiri Euroopasse, Aasiasse, Austraaliasse, Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse põgenenud vanausuliste suletud kogukondades säilis põhimõtteliselt muutumatult kirikulaulmine algupärase ühehäälsuse, laadilise ja rütmilise eripäraga ja noteerimisviisiga, kirikuslaavi keel kõige iidsemas häälduses, vaimulike värsside laulmise traditsioon; kirikukunst, raamatukultuur ainulaadsete kirjandus¾anritega, vanavene rahvakultuur. Festivalile on sissepääs tasuta! Lisainfo: MTÜ PEIPUS es1 = 'mailto:zemfi '; es2 = '4;a7777@gmail'; es3 = 'e;com'; ts1 = 'zemfira7777@ '; ts2 = '3;mail.com'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');zemf[No SpaM]ira7777@gmail.com +372 55 985 044         Täpsem kava: Peipus 2012 kava (.pdf 0,3Mb). Vanausuliste festival Peipus Kuues rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuurifestival PEIPUS toimub 11.-13.augustini 2012 Mustvees, Tartus ja Tallinnas. Selle aasta festivali keskseks teemaks on vanavene kanooniline kirikulaul ja selle traditsiooni edastamine. Surprising detail about best hosting web companies was imminent after reading testimonials.
Kuues rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuurifestival PEIPUS
MTÜ Peipus
Kuues rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuurifestival PEIPUS toimub 11.-13.augustini 2012 Mustvees, Tartus ja Tallinnas. Selle aasta festivali keskseks teemaks on vanavene kanooniline kirikulaul ja selle traditsiooni edastamine.

 

Kontsertidel kõlab kõige arhailisem kirikulaulu liik - "naonnoje znamennoje penije", mis on säilinud elavas praktikas ainuüksi preestriteta vanausuliste kogudustes ja mida varem ei ole väljaspool kirikut lauldud. See, et Läti ja Leedu vanausu kirikupead andsid oma nõusoleku kanooniliste kirikulaulude esitamiseks kontserdil, on märk, et Eestis korraldatav PEIPUS on usaldusväärne.

Kontsertidel kõlavad ka vaimulikud värsid - vanausuliste kultuurile oluline
ja armastatud kirikuväline laulu¾anr. Värsse lauldakse samuti znamennoje laulu vaimus.

Festivalil esinevad seekord Eesti, Leedu, Läti, Poola erinevate preestriteta
vanausuliste koguduste koondkoorid ja Venemaa vanapomooride - feossejevlaste lauljad.

Eelmistel festivalidel on näidatud antropoloogilisi filme, tänavune
filmikava sisaldab tele- ja dokumentaalfilme vanausuliste elust Leedus ja
Pihkva oblastis Venemaal, samuti tutvustab ta vanausuliste ettevõtluse
traditsioonide ajaloolist tausta.

Ajalooline taust: 17. sajandil esialgu Venemaa ääremaadele ja siis ka üle
piiri Euroopasse, Aasiasse, Austraaliasse, Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse
põgenenud vanausuliste suletud kogukondades säilis põhimõtteliselt
muutumatult kirikulaulmine algupärase ühehäälsuse, laadilise ja rütmilise
eripäraga ja noteerimisviisiga, kirikuslaavi keel kõige iidsemas
häälduses, vaimulike värsside laulmise traditsioon; kirikukunst,
raamatukultuur ainulaadsete kirjandus¾anritega, vanavene rahvakultuur.

Festivalile on sissepääs tasuta!

Lisainfo:

MTÜ PEIPUS

+372 55 985 044      

 

Täpsem kava:

Peipus 2012 kava (.pdf 0,3Mb).

Vanausuliste festival Peipus

Kuues rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuurifestival PEIPUS Kuues rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuurifestival PEIPUS toimub 11.-13.augustini 2012 Mustvees, Tartus ja Tallinnas. Selle aasta festivali keskseks teemaks on vanavene kanooniline kirikulaul ja selle traditsiooni edastamine.
Surprising detail about best hosting web companies was imminent after reading testimonials. We found out that company capable of best hosting website companies is worth of mentioning and therefore we publish link here. I am confident about their ideas. Find top notch page of web hosting in the UK companies note top web hosting sure bet, I believe that web hosting in UK companies proves results in short time for long time benefits. Take remarkable results after reading this article, I know much better companies web hosting provider and may suggest ideas about hosting web service even to my friends. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |