Läbi aasta pärimustantsuga

Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu kuulutas 2011. aasta teemaks pärimustantsu.

Autor: Merli AntsmaaPärimustants on kahtlemata osa folkloorist – see on tantsuvorm, mis eksisteerib variantidena ja millel puudub üks kindel fikseeritud kuju. Pärimustantsu võib mõista mingi kogukonna ehk pärimusrühma tantsimisviisina, mida kujundlikult on nimetatud improvisatsiooniks traditsiooni piires, st kasutades varasemate põlvkondade liikumismustreid või -elemente. Varieeruvus ja improvisatsioonilisus teeb pärimustantsu erinevaks teisest rahvatantsuvaldkonna olulisest nähtusest – rahvuslikust lavatantsust ehk autoritantsudest. Ka ei ole pärimustants tavaliselt mõeldud pealtvaatamiseks. Pärimustantsu tähtsaks osaks ning tihti eeltingimuseks on elav muusika ning seejuures tantsijate ja muusikute ühine pärimus.   19. sajandini oli iga külakogukonna liikme elu loomulikuks osaks muuhulgas ka kohalik pärimustants, mis vähemalt oma meelelahutuslikus osas oli juba siis suuresti mõjutatud rahvusvahelistest moevooludest. Tänases globaalkülas meeldib meile aga eriti mõelda pärimusest kui kohaliku ja vahest isegi rahvusliku eripära kandjast, sest see aitab leida pidepunke ning luua turvatunnet kiiresti muutuvas maailmas. Pärimustants on kuhugi kuulumise märk ja iseendaks olemise viis.   Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu Koolituskeskus korraldab aasta raames pärimustantsu kursuse, mis käesolevaks hetkeks on juba täitunud!     Loe ka pärimustantsu alast kirjandust!   Vaata ka, mida pärimustantsu alast toimub ka Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuses, Eesti Pärimusmuusika Keskuses ja Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsis. Autor: Merli Antsmaa Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu kuulutas 2011. aasta teemaks pärimustantsu. Decent technical systems are crucial in what is the best web hosting and capable support is extremely important too.
Läbi aasta pärimustantsuga
Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu kuulutas 2011. aasta teemaks pärimustantsu.
Läbi aasta pärimustantsuga
Autor: Merli Antsmaa

Pärimustants on kahtlemata osa folkloorist – see on tantsuvorm, mis eksisteerib variantidena ja millel puudub üks kindel fikseeritud kuju. Pärimustantsu võib mõista mingi kogukonna ehk pärimusrühma tantsimisviisina, mida kujundlikult on nimetatud improvisatsiooniks traditsiooni piires, st kasutades varasemate põlvkondade liikumismustreid või -elemente. Varieeruvus ja improvisatsioonilisus teeb pärimustantsu erinevaks teisest rahvatantsuvaldkonna olulisest nähtusest – rahvuslikust lavatantsust ehk autoritantsudest. Ka ei ole pärimustants tavaliselt mõeldud pealtvaatamiseks. Pärimustantsu tähtsaks osaks ning tihti eeltingimuseks on elav muusika ning seejuures tantsijate ja muusikute ühine pärimus.
 
19. sajandini oli iga külakogukonna liikme elu loomulikuks osaks muuhulgas ka kohalik pärimustants, mis vähemalt oma meelelahutuslikus osas oli juba siis suuresti mõjutatud rahvusvahelistest moevooludest. Tänases globaalkülas meeldib meile aga eriti mõelda pärimusest kui kohaliku ja vahest isegi rahvusliku eripära kandjast, sest see aitab leida pidepunke ning luua turvatunnet kiiresti muutuvas maailmas. Pärimustants on kuhugi kuulumise märk ja iseendaks olemise viis.

 

Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu Koolituskeskus korraldab aasta raames pärimustantsu kursuse, mis käesolevaks hetkeks on juba täitunud!

 

Läbi aasta pärimustantsuga
Autor: Merli Antsmaa
Läbi aasta pärimustantsuga Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu kuulutas 2011. aasta teemaks pärimustantsu.
Decent technical systems are crucial in what is the best web hosting and capable support is extremely important too. We found out that company capable of web hosting best companies is worth of mentioning and therefore we publish link here. Website reliability depends so much on the best web hosting companies get a line best website hosting companies sure bet, I believe that web companies hosting top proves results in short time for long time benefits. Take remarkable results finally, it is the place for reaping full knowledge about web top hosting companies with couple of simple articles. Great find indeed! top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |