Lastekontsert "Palju veetakse hobusega"

Lastelavastus „Palju veetakse hobusega“ on pärimusmuusikal ja -tantsul põhinev õpetlik lugu, mis tänapäeva lastele hästi arusaadavas ja kergesti omaksvõetavas vormis tutvustab Eesti rahvapärimuse rikkusi – endisaegseid oskusi, töid ja tavasid, kombeid, elu-olu, rahvarõivaid, -mänge ning -tarkusi.

Uue aja lastel on palju uusi rõõme ja ka muresid, mõned mured on aga igivanad: Laps peab näiteks alailma ootama. Tänapäeva laps ootab, millal isa ometi arvutis töö lõpetab, et saaks ratastega sõitma minna, millal tuleb koolivaheaeg ja saaks hommikul kaua magada või millal ta ükskord ometi suureks saab ja ei pea enam vait olema, kui vanad inimesed räägivad. Kui palju peab ootama? – Palju. – Palju veetakse hobusega! öeldi vanasti.    Ootamine on raske töö, aga juba vanarahvas teadis, et lapsed oskavad oodata küll, ning esimese tööna saatis lapse karja – loomi valvates päeva õhtusse veeretama. Kuidas need vana aja lapsed sellega küll hakkama said? Mis nippidega pikk ootus seljatati? Karjaskäimine on jäänud minevikku, mismoodi aga vana aja tarkused meile nüüd taas appi tulevad?  Meie etenduses laval toimetav perekond ning nende sõbrad on sõna otseses mõttes sunnitud endisaegsed lood ja oskused meelde tuletama siis, kui tänapäeval iseendastmõistetavaks saanud elekter järsku hoopis ära läheb ega kavatsegi tagasi tulla! Mida ette võtta, kui kodus valgust pole, lambipirnid enam ei põle, küünlaid ka pole, aga sa ei tunne oma paneelmaja üle-koridori naabreidki ja mobiiltelefoni aku on just nüüd kohe-kohe tühjaks saamas? Internet enam ei aita, foorumist nõu küsida ei saa ja feissbuki-sõbrad on kättesaamatult kaugel. Virtuaalelu asemel tuleb päriselt elama hakata!  Lavastaja Kalev Järvela, etendab rahvakunstiansambel Leigarid.   Kontsert on soovituslik lastele alates lasteaia viimasest rühmast kuni algkooli lõpuni. Rühma/klassi saatjale-õpetajale sissepääs tasuta!   Erinevates linnades erinevad hinnad: Tallinn: tel 6 147 760,  es1 = 'mailto:inf&'; es2 = '#111;@concert.&'; es3 = '#101;e'; ts1 = 'info@concer'; ts2 = 't.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');info[No SpaM]@concert.ee Tartu:tel 737 7537   es1 = 'mailto:pi&#'; es2 = 'x6c;et.vkm@co&#x'; es3 = '6e;cert.ee'; ts1 = 'pilet.vkm@con&#x'; ts2 = '63;ert.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');pile[No SpaM]t.vkm@concert.ee Pärnu:tel 445 5800,  es1 = 'mailto:pilet.&#'; es2 = 'x70;km@concert.&'; es3 = '#101;e'; ts1 = 'pilet.pkm@c'; ts2 = ';oncert.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');pile[No SpaM]t.pkm@concert.ee Jõhvi tel 334 2000,  es1 = 'mailto:pil&'; es2 = '#x65;t.jkm@con&'; es3 = '#99;ert.ee'; ts1 = 'pilet.jkm@'; ts2 = 'concert.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');pile[No SpaM]t.jkm@concert.ee Palju veetakse hobusega Palju veetakse hobusega Lastelavastus „Palju veetakse hobusega“ on pärimusmuusikal ja -tantsul põhinev õpetlik lugu, mis tänapäeva lastele hästi arusaadavas ja kergesti omaksvõetavas vormis tutvustab Eesti rahvapärimuse rikkusi – endisaegseid oskusi, töid ja tavasid, kombeid, elu-olu, rahvarõivaid, -mänge ning -tarkusi. However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See what is the best web hosting and discover best companies.
Lastekontsert "Palju veetakse hobusega"
Leigarid
Lastelavastus „Palju veetakse hobusega“ on pärimusmuusikal ja -tantsul põhinev õpetlik lugu, mis tänapäeva lastele hästi arusaadavas ja kergesti omaksvõetavas vormis tutvustab Eesti rahvapärimuse rikkusi – endisaegseid oskusi, töid ja tavasid, kombeid, elu-olu, rahvarõivaid, -mänge ning -tarkusi.

Uue aja lastel on palju uusi rõõme ja ka muresid, mõned mured on aga igivanad: Laps peab näiteks alailma ootama. Tänapäeva laps ootab, millal isa ometi arvutis töö lõpetab, et saaks ratastega sõitma minna, millal tuleb koolivaheaeg ja saaks hommikul kaua magada või millal ta ükskord ometi suureks saab ja ei pea enam vait olema, kui vanad inimesed räägivad. Kui palju peab ootama? – Palju. – Palju veetakse hobusega! öeldi vanasti. 

 

Ootamine on raske töö, aga juba vanarahvas teadis, et lapsed oskavad oodata küll, ning esimese tööna saatis lapse karja – loomi valvates päeva õhtusse veeretama. Kuidas need vana aja lapsed sellega küll hakkama said? Mis nippidega pikk ootus seljatati? Karjaskäimine on jäänud minevikku, mismoodi aga vana aja tarkused meile nüüd taas appi tulevad? 

Meie etenduses laval toimetav perekond ning nende sõbrad on sõna otseses mõttes sunnitud endisaegsed lood ja oskused meelde tuletama siis, kui tänapäeval iseendastmõistetavaks saanud elekter järsku hoopis ära läheb ega kavatsegi tagasi tulla! Mida ette võtta, kui kodus valgust pole, lambipirnid enam ei põle, küünlaid ka pole, aga sa ei tunne oma paneelmaja üle-koridori naabreidki ja mobiiltelefoni aku on just nüüd kohe-kohe tühjaks saamas? Internet enam ei aita, foorumist nõu küsida ei saa ja feissbuki-sõbrad on kättesaamatult kaugel. Virtuaalelu asemel tuleb päriselt elama hakata! 

Lavastaja Kalev Järvela, etendab rahvakunstiansambel Leigarid.

 

Kontsert on soovituslik lastele alates lasteaia viimasest rühmast kuni algkooli lõpuni. Rühma/klassi saatjale-õpetajale sissepääs tasuta!

 

Erinevates linnades erinevad hinnad:

Tallinn: tel 6 147 760, 
Tartu:tel 737 7537  
Pärnu:tel 445 5800, 
Jõhvi tel 334 2000, 

Lastekontsert

Palju veetakse hobusega

Palju veetakse hobusega

Lastekontsert "Palju veetakse hobusega" Lastelavastus „Palju veetakse hobusega“ on pärimusmuusikal ja -tantsul põhinev õpetlik lugu, mis tänapäeva lastele hästi arusaadavas ja kergesti omaksvõetavas vormis tutvustab Eesti rahvapärimuse rikkusi – endisaegseid oskusi, töid ja tavasid, kombeid, elu-olu, rahvarõivaid, -mänge ning -tarkusi.
However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See what is the best web hosting and discover best companies. We controlled which is the best web hosting companies and acknowledge trustworthiness of their technical systems. Technical information is sometimes hard to understand, but this site is easy reading about which web hosting is best, for reading I found their articles really resourceful and written with purpose in mind it is about the best web hosting companies and reliable services, which guarantee 100% of systems they have well written guidelines of web hosting in the UK companies and there is tons of great resourceful articles. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |