Laulan omaenda laulu

Kavas on läti, liivi, setu ja teiste rahvuste traditsiooniline muusika.

  Millal? 18.mai 2013 kell 17.00 Kus? Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 9, Tallinn)   Kontserdi „Laulan omaenda laulu“ programmi koostamisel oli igale Reevele liikmele pandud ülesandeks leida oma laul. Otsides laulus oma juuri oleme hakanud laulma veelgi rohkemates keeltes. Selle kontserdiga kutsume kuulajaid rännakule Lätis ja Eestis elavate rahvuste pärimuslaulu maailma. Kuramaa burdooni traditsioonist Latgale hiilgava mitmehäälsuseni.  Pehmekõlalistest  hällilauludest veresõnadeni, mis kaitsesid meie esiisasid lahinguväljadel.  Palvetest Jumalale kuni palveteni päikesele. Liivlaste karjuste hüüetest setu naljalauludeni. Pulma toonist  hingedeaja lauludeni... Kahe aasta jooksul oleme läbinud pika tee, otsides oma kõla, õppides traditsioone ja avastades iseennast. Kuid see on ainult meie tee algus. Rõõmuga jagame ka Teiega seda meie jaoks tähtsat sündmust - meie esimest soolokontserti.    Eestis tegutseva Läti Rahvuskultuuri Seltsi folkloorirühm Reevele alustas oma tegevust 2011. aasta alguses. Kahe aasta jooksul on ansambel esinenud mitmetel üritustel Eestis, Lätis ja isegi Soomes. Reevele pühendub peamiselt erinevate Läti piirkondade traditsiooniliste laulmisviiside omandamisele.  Erilist tähelepanu pööratakse ka liivlaste rahvakultuuripärandi uurimisele ja populariseerimisele.  Erinevate traditsiooniliste rahvalaulu eripärade omandamisel on meid aidanud oma ala tuntud spetsialistid - Jàzeps Vïtolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia etnolaulu õpetaja Zane Šmite ja eesti folkloori teadur Igor Tõnurist.  Materjali oma repertuaari koostamiseks võtame peamiselt Läti Folkloorifondidest.  Meie peamine ülesanne on Läti rahvakultuuri populariseerimine Eestis.   https://www.facebook.com/ReveleFolk Laulan omaenda laulu Kavas on läti, liivi, setu ja teiste rahvuste traditsiooniline muusika. Decent technical systems are crucial in best web hosting companies and capable support is extremely important too.
Laulan omaenda laulu
Reevele
Kavas on läti, liivi, setu ja teiste rahvuste traditsiooniline muusika.

 

Millal? 18.mai 2013 kell 17.00

Kus? Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 9, Tallinn)

 

Kontserdi „Laulan omaenda laulu“ programmi koostamisel oli igale Reevele liikmele pandud ülesandeks leida oma laul. Otsides laulus oma juuri oleme hakanud laulma veelgi rohkemates keeltes. Selle kontserdiga kutsume kuulajaid rännakule Lätis ja Eestis elavate rahvuste pärimuslaulu maailma. Kuramaa burdooni traditsioonist Latgale hiilgava mitmehäälsuseni.  Pehmekõlalistest  hällilauludest veresõnadeni, mis kaitsesid meie esiisasid lahinguväljadel.  Palvetest Jumalale kuni palveteni päikesele. Liivlaste karjuste hüüetest setu naljalauludeni. Pulma toonist  hingedeaja lauludeni...

Kahe aasta jooksul oleme läbinud pika tee, otsides oma kõla, õppides traditsioone ja avastades iseennast. Kuid see on ainult meie tee algus. Rõõmuga jagame ka Teiega seda meie jaoks tähtsat sündmust - meie esimest soolokontserti. 

 

Eestis tegutseva Läti Rahvuskultuuri Seltsi folkloorirühm Reevele alustas oma tegevust 2011. aasta alguses. Kahe aasta jooksul on ansambel esinenud mitmetel üritustel Eestis, Lätis ja isegi Soomes. Reevele pühendub peamiselt erinevate Läti piirkondade traditsiooniliste laulmisviiside omandamisele.  Erilist tähelepanu pööratakse ka liivlaste rahvakultuuripärandi uurimisele ja populariseerimisele.  Erinevate traditsiooniliste rahvalaulu eripärade omandamisel on meid aidanud oma ala tuntud spetsialistid - Jàzeps Vïtolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia etnolaulu õpetaja Zane Šmite ja eesti folkloori teadur Igor Tõnurist.  Materjali oma repertuaari koostamiseks võtame peamiselt Läti Folkloorifondidest.  Meie peamine ülesanne on Läti rahvakultuuri populariseerimine Eestis.

 

https://www.facebook.com/ReveleFolk

Laulan omaenda laulu

Laulan omaenda laulu

Laulan omaenda laulu Kavas on läti, liivi, setu ja teiste rahvuste traditsiooniline muusika.
Decent technical systems are crucial in best web hosting companies and capable support is extremely important too. I really enjoyed reading of what is the best web hosting articles, because they explain those complex things in really simple terms. They offer safe environment for web companies hosting top, full info articles about UK web hosting in araweb.co.uk website it's recognized brand with satisfying best website hosting companies always rigorously seeking right remarkable results after reading this article, I know much better web hosting UK companies and may suggest ideas about what is web hosting service even to my friends. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |