Loominguline pärimusõpe mängides, lauldes ja tantsides

25. aprillil 2013 toimub Tartus pärimusõppe päev, kus vaheldumisi rahvamängud volbriajaks, vanemad ja uuemad laulumängud, rahvalaulumängud, lugude jutustamine. Läbi mängude ja laulude püüame üles leida enda loovuse, naljasoone, näitlejaande, liikumisrõõmu, rütmitunde, musikaalsuse ja palju muud.

  Mängime draamaelementidega ringmänge,  laulumänge, kus põrutati jalga, tantsiti lihtlabadi-lihtlabadi ja kekkadi-kekkadi. Imiteerime tegevusi, proovime leida kaotatud kossi ja sõpra, tantsime lustakaid vahelaule. Õppepäeva rahvamängudes otsime vastuseid küsimustele, mis võivad tekkida läheneva volbriajaga seoses. Kes on pimeda nõia abiline? Mis toit podiseb nõiapajas? Kuidas saada supernõiaks? Kas nõidadel on olemas sabad? Kuidas nõiad rändavad? Missugune võiks olla üks nõiatants, mis juhtub volbriajal koolimajas. Tutvume ka nõiasõnadega.   Vahepauside ajal kaardistame õpitut, räägime lugusid läbi laulu, vahetame kogemusi, paneme hääled helisema. Loominguline õppepäev on üks osa Eesti Rahvapärimuse Kooli folkloorsest kursusest „Folkloori imeline maailm”. Kõikidele osalejatele õpilehed läbitud teemadega.   Toimumisaeg: 25. aprill 2013, 10.00 – 17.00. Toimumiskoht: Tartu, Kuperjanovi 9 (Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja), töötuba. Registreerimise tähtaeg 19.aprill või kuni kohti jätkub.    Registreerimiseks ootame järgmisi andmeid: 1) osaleja nimi, e-post, telefon; 2) rekvisiidid, kellele arve tuleb esitada: maksja nimi, aadress, kontaktisik, telefon.   Info ja registreerimine: es1 = 'mailto:terj'; es2 = '5;pu@gmail.co'; es3 = ';m'; ts1 = 'terjepu@g&'; ts2 = '#109;ail.com'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');terj[No SpaM]epu@gmail.com ; telefon 56 492 650 .   Karu üteld, et kui tema metsas magab, siis meesterahvas mängigu lehtpilli ja naisterahvas laulgu, siis tema kuuleb ja teab eest ära minna, aga kui inimene järsku peale tuleb, siis ma koha ta maha murran. (http://www.folklore.ee/~kriku/VSR/FRAMEST.HTM) Pärimusõppe päev Tartus 25. aprillil 2013 toimub Tartus pärimusõppe päev, kus vaheldumisi rahvamängud volbriajaks, vanemad ja uuemad laulumängud, rahvalaulumängud, lugude jutustamine. Läbi mängude ja laulude püüame üles leida enda loovuse, naljasoone, näitlejaande, liikumisrõõmu, rütmitunde, musikaalsuse ja palju muud. Knowing background details of the best website hosting helps to find state-of-the-art service with affordable expenses.
Loominguline pärimusõpe mängides, lauldes ja tantsides
Terje Puistaja
25. aprillil 2013 toimub Tartus pärimusõppe päev, kus vaheldumisi rahvamängud volbriajaks, vanemad ja uuemad laulumängud, rahvalaulumängud, lugude jutustamine. Läbi mängude ja laulude püüame üles leida enda loovuse, naljasoone, näitlejaande, liikumisrõõmu, rütmitunde, musikaalsuse ja palju muud.

 

Mängime draamaelementidega ringmänge,  laulumänge, kus põrutati jalga, tantsiti lihtlabadi-lihtlabadi ja kekkadi-kekkadi. Imiteerime tegevusi, proovime leida kaotatud kossi ja sõpra, tantsime lustakaid vahelaule. Õppepäeva rahvamängudes otsime vastuseid küsimustele, mis võivad tekkida läheneva volbriajaga seoses. Kes on pimeda nõia abiline? Mis toit podiseb nõiapajas? Kuidas saada supernõiaks? Kas nõidadel on olemas sabad? Kuidas nõiad rändavad? Missugune võiks olla üks nõiatants, mis juhtub volbriajal koolimajas. Tutvume ka nõiasõnadega.

 

Vahepauside ajal kaardistame õpitut, räägime lugusid läbi laulu, vahetame kogemusi, paneme hääled helisema. Loominguline õppepäev on üks osa Eesti Rahvapärimuse Kooli folkloorsest kursusest „Folkloori imeline maailm”. Kõikidele osalejatele õpilehed läbitud teemadega.

 

Toimumisaeg: 25. aprill 2013, 10.00 – 17.00.

Toimumiskoht: Tartu, Kuperjanovi 9 (Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja), töötuba.

Registreerimise tähtaeg 19.aprill või kuni kohti jätkub. 

 

Registreerimiseks ootame järgmisi andmeid:

1) osaleja nimi, e-post, telefon;

2) rekvisiidid, kellele arve tuleb esitada: maksja nimi, aadress, kontaktisik, telefon.

 

Info ja registreerimine: ; telefon 56 492 650 .

 

Karu üteld, et kui tema metsas magab, siis meesterahvas mängigu lehtpilli ja naisterahvas laulgu, siis tema kuuleb ja teab eest ära minna, aga kui inimene järsku peale tuleb, siis ma koha ta maha murran. (http://www.folklore.ee/~kriku/VSR/FRAMEST.HTM)

Pärimusõppe päev Tartus

Loominguline pärimusõpe mängides, lauldes ja tantsides 25. aprillil 2013 toimub Tartus pärimusõppe päev, kus vaheldumisi rahvamängud volbriajaks, vanemad ja uuemad laulumängud, rahvalaulumängud, lugude jutustamine. Läbi mängude ja laulude püüame üles leida enda loovuse, naljasoone, näitlejaande, liikumisrõõmu, rütmitunde, musikaalsuse ja palju muud.
Knowing background details of the best website hosting helps to find state-of-the-art service with affordable expenses. I don't think it is trivial question, because which web hosting UK companies truly matters when you have website with heavy load. I think it is enormous difference in web hosting in UK companies browse best UK hosting for website leads me always to new understanding hosting UK web companies so sometimes clear understanding mostly for long time use. I used companies web hosting services for myself and suggest also for you. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |