Lugude vestjad tulevad Eestisse jutupühi pidama!

2.–7. novembrini peetakse Tallinnas ja Harjumaal lugude jutustamise festivali - Jutupühad. Kavas on jutuõhtud täiskasvanutele, jutuhommikud lastele ja töötuba „Sõnad ulatavad käe”.

  Jutupühad on liikuv püha – juhtub siia maile mõni hea jutuvestja laiast maailmast, on kohe aeg jutupühadeks. Sel sügisel on külalisi lausa kolm: Martin Ellrodt Saksamaalt, Markus Luukkonen Soomest ja Kriszta Tóth Ungarist. Nad on kõik väga erinevad jutustajad, aga neid ühendab sügav pühendumus lugude vestmise kunstile.   Jutupühi korraldab Rahvakultuuri Keskuse jutukool. „Just sügistalvisel pimedal ajal on jutuvestmiseks kõige sobivam aeg. Jutupühad aitavad meile seda meenutada,” ütleb jutukooli eestvedaja jutuvestja Piret Päär. Tema südameasi on meelitada inimesi taas lugusid jutustama ja kuulama: „Meil kõigil on lugusid, mis väärivad jutustamist ja kuulamist. Tihti ei osata mõelda, et just sinu või minu lugu võib kellelegi tuge pakkuda, aidata tal mõista iseenast ja maailma.”   Jutupühade külaline Martin Ellrodt korraldab kodulinnas Fürthis juba aastaid väga populaarset jutuööd, kus oma loo saab rääkida iga soovija. „See muudab palju, kui tunnen neid inimesi, keda vahetevahel poes või tänaval kohtan, ka lugude kaudu,” ütleb Martin.   Aga miks just jutupühad? Tartumaal elanud kord üks mees, Miku Juhan, kes olevat olnud omal ajal sealtkandi parimaid jutustajaid. Jutuhoogu sattunult võis ta unustada kõige kibedamad tööd. Juhtunud sedagi, et Miku perenaine läinud keskhommikul töörahvale süüa viima, aga peremees seisnud alles nurme ääres ja „kihutanud juttu”, külast kutsutud abilised sealsamas mõnuga kuulamas. Ja kui siis kusagilt kaugemalt tulnud mõni teine hea jutustaja, olnud Miku talus „jutupühad” – jutustatud poole ööni…   Jutupühad saavad teoks koostöös Goethe Instituudi, Kirjanike Liidu, Ungari Instituudi, Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja MTÜga Kogukond.     Täpsem info: Piret Päär, 51 40 242, es1 = 'mailto:piret.paa&'; es2 = '#114;@rahvakul&#'; es3 = 'x74;uur.ee'; ts1 = 'piret.paar@rah&#'; ts2 = '118;akultuur.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');pire[No SpaM]t.paar@rahvakultuur.ee Jutupühade kava ja teave esinejate kohta www.rahvakultuur.ee/jutupyhad2014  Jutukooli info www.rahvakultuur.ee/jutukool ja www.facebook.com/jutukool   Teate edastas Kristiina Porila, es1 = 'mailto:k&#x'; es2 = '72;istiina.po&#x'; es3 = '72;ila@rahva '; es4 = '7;ultuur.ee'; ts1 = 'kristiina.p&'; ts2 = '#111;rila@rahvaku'; ts3 = 'c;tuur.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+ts3+' ');kris[No SpaM]tiina.porila@rahvakultuur.ee 2.–7. novembrini peetakse Tallinnas ja Harjumaal lugude jutustamise festivali - Jutupühad. Kavas on jutuõhtud täiskasvanutele, jutuhommikud lastele ja töötuba „Sõnad ulatavad käe”. For me it was very hard to find forthright company best web hosting companies because all these breaking ground news in this field.
Lugude vestjad tulevad Eestisse jutupühi pidama!

2.–7. novembrini peetakse Tallinnas ja Harjumaal lugude jutustamise festivali - Jutupühad. Kavas on jutuõhtud täiskasvanutele, jutuhommikud lastele ja töötuba „Sõnad ulatavad käe”.

 

Jutupühad on liikuv püha – juhtub siia maile mõni hea jutuvestja laiast maailmast, on kohe aeg jutupühadeks. Sel sügisel on külalisi lausa kolm: Martin Ellrodt Saksamaalt, Markus Luukkonen Soomest ja Kriszta Tóth Ungarist. Nad on kõik väga erinevad jutustajad, aga neid ühendab sügav pühendumus lugude vestmise kunstile.

 

Jutupühi korraldab Rahvakultuuri Keskuse jutukool. „Just sügistalvisel pimedal ajal on jutuvestmiseks kõige sobivam aeg. Jutupühad aitavad meile seda meenutada,” ütleb jutukooli eestvedaja jutuvestja Piret Päär. Tema südameasi on meelitada inimesi taas lugusid jutustama ja kuulama: „Meil kõigil on lugusid, mis väärivad jutustamist ja kuulamist. Tihti ei osata mõelda, et just sinu või minu lugu võib kellelegi tuge pakkuda, aidata tal mõista iseenast ja maailma.”

 

Jutupühade külaline Martin Ellrodt korraldab kodulinnas Fürthis juba aastaid väga populaarset jutuööd, kus oma loo saab rääkida iga soovija. „See muudab palju, kui tunnen neid inimesi, keda vahetevahel poes või tänaval kohtan, ka lugude kaudu,” ütleb Martin.

 

Aga miks just jutupühad?

Tartumaal elanud kord üks mees, Miku Juhan, kes olevat olnud omal ajal sealtkandi parimaid jutustajaid. Jutuhoogu sattunult võis ta unustada kõige kibedamad tööd. Juhtunud sedagi, et Miku perenaine läinud keskhommikul töörahvale süüa viima, aga peremees seisnud alles nurme ääres ja „kihutanud juttu”, külast kutsutud abilised sealsamas mõnuga kuulamas. Ja kui siis kusagilt kaugemalt tulnud mõni teine hea jutustaja, olnud Miku talus „jutupühad” – jutustatud poole ööni…

 

Jutupühad saavad teoks koostöös Goethe Instituudi, Kirjanike Liidu, Ungari Instituudi, Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja MTÜga Kogukond.

 

 

Täpsem info:

Piret Päär, 51 40 242,

Jutupühade kava ja teave esinejate kohta www.rahvakultuur.ee/jutupyhad2014 

Jutukooli info www.rahvakultuur.ee/jutukool ja www.facebook.com/jutukool

 

Teate edastas Kristiina Porila,

Lugude vestjad tulevad Eestisse jutupühi pidama! 2.–7. novembrini peetakse Tallinnas ja Harjumaal lugude jutustamise festivali - Jutupühad. Kavas on jutuõhtud täiskasvanutele, jutuhommikud lastele ja töötuba „Sõnad ulatavad käe”.
For me it was very hard to find forthright company best web hosting companies because all these breaking ground news in this field. It's definitely first-class service they provide what is the best web hosting and that is what makes them outstanding in the field. Therefore solid foundation for web companies hosting top find which is good hosting provider leads me always to new understanding UK web hosting companies so sometimes crafted quality after reading this article, I know much better companies web hosting services and may suggest ideas about hosting web service even to my friends. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |