Maarjapäeva tähistamise teadete kogumine

Maarjapäev on olnud üks tähtsamaid kevadtalviseid naistepühi, aga ka kevade alguspäev, ebaõnne tõrjumine metsiku viimisega, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha.

Maarjapäeva tunnuseks on olnud punajoomise tava, mille tõttu saadi kogu aastaks õitsev välimus ja puna põsile. See oli päev, mil abielunaised pidutsesid ja käisid kõrtsis. Nagu kõigil naistepühadel, nii pidid ka maarjapäeval naistepeole või selle lähedusse sattunud mehed naistele välja tegema. Vastassugupoole kimbutamine, mängud, tembud, rituaalsed tantsud jm kuuluvad naistepühade juurde. On teateid, et sel päeval riietuti valgesse, kanti valgeid rätikuid. Külla minnes tuli puna kaasa võtta. On hea tõusta enne päikest ning tervitada teda laulmise või sõnamisega, küpsetada ülepannikooke ja juua maarjapuna ning seda ikka koos oma pere või kogukonna naistega. See püha toimis nagu sotsiaalne ventiil, mis võimaldas raskest tööst ja igapäevarollist puhata, ajada naiste asju, kõnelda naiste jutte ning seda kõike naised naiste keskel. Tänapäeval on see püha hoo sisse saanud tänu ettevõtlikele naistele üle Eestimaa. Sellega seoses kutsub Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu üles teatama maarjapäeva tähistamisest - kus ja kellega ning kuidas te seda tänavu tegite.   Kirjeldusi ja fotosid ootame aadressile es1 = 'mailto:ene.l'; es2 = 'ukka-jegikja'; es3 = ';n@kul.ee'; ts1 = 'ene.lukka-'; ts2 = 'jegikjan&#'; ts3 = 'x40;kul.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+ts3+' ');ene.[No SpaM]lukka-jegikjan@kul.ee     Head maarjapäeva, naised! Maarjapäev on olnud üks tähtsamaid kevadtalviseid naistepühi, aga ka kevade alguspäev, ebaõnne tõrjumine metsiku viimisega, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha. Solid reading about best web hosting companies helped to make more educated choice.
Maarjapäeva tähistamise teadete kogumine
Maarjapäev on olnud üks tähtsamaid kevadtalviseid naistepühi, aga ka kevade alguspäev, ebaõnne tõrjumine metsiku viimisega, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha.

Maarjapäeva tunnuseks on olnud punajoomise tava, mille tõttu saadi kogu aastaks õitsev välimus ja puna põsile. See oli päev, mil abielunaised pidutsesid ja käisid kõrtsis. Nagu kõigil naistepühadel, nii pidid ka maarjapäeval naistepeole või selle lähedusse sattunud mehed naistele välja tegema. Vastassugupoole kimbutamine, mängud, tembud, rituaalsed tantsud jm kuuluvad naistepühade juurde. On teateid, et sel päeval riietuti valgesse, kanti valgeid rätikuid. Külla minnes tuli puna kaasa võtta. On hea tõusta enne päikest ning tervitada teda laulmise või sõnamisega, küpsetada ülepannikooke ja juua maarjapuna ning seda ikka koos oma pere või kogukonna naistega. See püha toimis nagu sotsiaalne ventiil, mis võimaldas raskest tööst ja igapäevarollist puhata, ajada naiste asju, kõnelda naiste jutte ning seda kõike naised naiste keskel.


Tänapäeval on see püha hoo sisse saanud tänu ettevõtlikele naistele üle Eestimaa. Sellega seoses kutsub Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu üles teatama maarjapäeva tähistamisest - kus ja kellega ning kuidas te seda tänavu tegite.

 

Kirjeldusi ja fotosid ootame aadressile  

 

Head maarjapäeva, naised!

Maarjapäeva tähistamise teadete kogumine
Maarjapäeva tähistamise teadete kogumine Maarjapäev on olnud üks tähtsamaid kevadtalviseid naistepühi, aga ka kevade alguspäev, ebaõnne tõrjumine metsiku viimisega, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha.
Solid reading about best web hosting companies helped to make more educated choice. I was really confused, because did not understand web hosting best companies but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept. I think it is enormous difference in website hosting companies best it is absolutely worth best web hosting site it is about which web hosting UK companies and reliable services, which guarantee 100% of endurance and business class after reading this article, I know much better companies web hosting provider and may suggest ideas about web hosting company even to my friends. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |