Mardipäev EVMis

Mardipäev on iidne talvealguse püha. Päevad on järjest lühemad ja ööd pikemad. Mardilaupäeva õhtul ja öösel liigub ringi seltskond koledaid, musti ja karvaseid tegelasi. Neid ei tasu aga karta – need on mardisandid, kes toovad majja lõbusat lärmi, tantsu ja pererahvale kamaluga õnne!

  Millal? 4. november 2012 kell 12.00-17.00 Kus? Eesti Vabaõhumuuseumis (Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn)   Sepa talu Oma jutu järgi tulevad mardisandid kaugelt ja külmalt maalt, on väsinud ja väetid ning paluvad end pererahval sisse lasta. Nad ei tohi siiski kunagi tuppa tulla ilma kutsumata. Kui nad ukse taha jätta, kipuvad sajatama ja vingerpusse mängima. Kuidas mardisante vastu võtta? Pererahvas pajatab, kuidas neile mardisandid külla on tulnud, mida siis teha tuleb ja mida kindlasti mitte teha  ei tohi.  Kuie kool  Mardisandid on naljasandid. Martide külaskäik on lärmakas ja naljakas – tantsu ja laulu kõrval tuustivad mardisandid toas ringi, teevad koerustükke, kuid panevad ka pererahva proovile, küsivad mõistatusi ja soovivad õnne.  Kuie koolis tegutsevad mardikooli õpetajad Mart ja Märt, kes annavad tulevastele mardisantidele vigurite ja koerustükkide alal nõu, tutvustavad mardiperekonda ja nende ülesandeid. NB! Mardikooli tunnid on kellajalised. Vaheaegadel saab vaadata mardipäeva filmi ja lahendada mõistatusi. Härjapea talu Härjapea perenaised valmistavad mardipäevaks maitsvaid pühadetoite. Pulga talu Mardisandid maskeerisid end, kuidas aga said: Kes tegi end mardikureks, kes õlekubuks, kes tõmbas kasuka tagurpidi selga ja tegi näo tahmaseks. Pulga talus saab teha endale käepärastest vahenditest mardimaski. Kes on end ära maskeerinud, võib väljaõppinud mardisantide saatel minna Köstriaseme tallu marti jooksma. Köstriaseme talu Martide külaskäik oli oodatud sündmus – mardid soovisid igat laadi õnne ja pererahvas tasus ka vastavalt toidukraami või linatuustiga. Eriti oodatud oli lihakraam, vorstid ja käkid. Köstriaseme pererahvas on valmistunud mardisantide vastuvõtmiseks ja vaatab, kas küllatulnud mardisandid on ikka piisavalt õppust saanud.  Kolu kõrts Mardipidu algab kell 15 Kui sanditamas oli ära käidud, kogunesid erinevad mardiseltskonnad kellegi juurde tallu või läksid kõrtsi, et üheskoos pidutseda ja retkedel saadud annid ära süüa. Kui saak oli suur, võis pidu kesta lausa päevi. Meeleolukat mardipäevatantsu veab eest Tallinna Tantsuklubi. Kolu kõrts pakub maitsvaid mardipäeva roogasid. Külla on oodata ka ehtsaid mardisante. Piletihinnad:  tavapilet  6 € / sooduspilet 3 € / perepilet  12 €   Lisateave:  www.evm.ee Mardipäev EVMis Mardipäev on iidne talvealguse püha. Päevad on järjest lühemad ja ööd pikemad. Mardilaupäeva õhtul ja öösel liigub ringi seltskond koledaid, musti ja karvaseid tegelasi. Neid ei tasu aga karta – need on mardisandid, kes toovad majja lõbusat lärmi, tantsu ja pererahvale kamaluga õnne! I was really confused, because did not understand best hosting web companies but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept.
Mardipäev EVMis
Eesti Vabaõhumuuseum
Mardipäev on iidne talvealguse püha. Päevad on järjest lühemad ja ööd pikemad.
Mardilaupäeva õhtul ja öösel liigub ringi seltskond koledaid, musti ja karvaseid tegelasi. Neid ei tasu aga karta – need on mardisandid, kes toovad majja lõbusat lärmi, tantsu ja pererahvale kamaluga õnne!

 

Millal? 4. november 2012 kell 12.00-17.00

Kus? Eesti Vabaõhumuuseumis (Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn)

 

Sepa talu

Oma jutu järgi tulevad mardisandid kaugelt ja külmalt maalt, on väsinud ja väetid ning paluvad end pererahval sisse lasta. Nad ei tohi siiski kunagi tuppa tulla ilma kutsumata. Kui nad ukse taha jätta, kipuvad sajatama ja vingerpusse mängima.

Kuidas mardisante vastu võtta? Pererahvas pajatab, kuidas neile mardisandid külla on tulnud, mida siis teha tuleb ja mida kindlasti mitte teha  ei tohi. 


Kuie kool 

Mardisandid on naljasandid. Martide külaskäik on lärmakas ja naljakas – tantsu ja laulu kõrval tuustivad mardisandid toas ringi, teevad koerustükke, kuid panevad ka pererahva proovile, küsivad mõistatusi ja soovivad õnne. 

Kuie koolis tegutsevad mardikooli õpetajad Mart ja Märt, kes annavad tulevastele mardisantidele vigurite ja koerustükkide alal nõu, tutvustavad mardiperekonda ja nende ülesandeid. NB! Mardikooli tunnid on kellajalised. Vaheaegadel saab vaadata mardipäeva filmi ja lahendada mõistatusi.

Härjapea talu

Härjapea perenaised valmistavad mardipäevaks maitsvaid pühadetoite.


Pulga talu

Mardisandid maskeerisid end, kuidas aga said: Kes tegi end mardikureks, kes õlekubuks, kes tõmbas kasuka tagurpidi selga ja tegi näo tahmaseks.

Pulga talus saab teha endale käepärastest vahenditest mardimaski. Kes on end ära maskeerinud, võib väljaõppinud mardisantide saatel minna Köstriaseme tallu marti jooksma.


Köstriaseme talu

Martide külaskäik oli oodatud sündmus – mardid soovisid igat laadi õnne ja pererahvas tasus ka vastavalt toidukraami või linatuustiga. Eriti oodatud oli lihakraam, vorstid ja käkid.

Köstriaseme pererahvas on valmistunud mardisantide vastuvõtmiseks ja vaatab, kas küllatulnud mardisandid on ikka piisavalt õppust saanud. 


Kolu kõrts

Mardipidu algab kell 15

Kui sanditamas oli ära käidud, kogunesid erinevad mardiseltskonnad kellegi juurde tallu või läksid kõrtsi, et üheskoos pidutseda ja retkedel saadud annid ära süüa. Kui saak oli suur, võis pidu kesta lausa päevi.
Meeleolukat mardipäevatantsu veab eest Tallinna Tantsuklubi. Kolu kõrts pakub maitsvaid mardipäeva roogasid. Külla on oodata ka ehtsaid mardisante.


Piletihinnad: 

tavapilet  6 € / sooduspilet 3 € / perepilet  12 €

 

Lisateave: 

Mardipäev EVMis

Mardipäev EVMis Mardipäev on iidne talvealguse püha. Päevad on järjest lühemad ja ööd pikemad. Mardilaupäeva õhtul ja öösel liigub ringi seltskond koledaid, musti ja karvaseid tegelasi. Neid ei tasu aga karta – need on mardisandid, kes toovad majja lõbusat lärmi, tantsu ja pererahvale kamaluga õnne!
I was really confused, because did not understand best hosting web companies but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept. I found deductively, that web top hosting companies is the foundation for website. Purified knowledge, which offers deep understanding of companies hosting web provider discover they are best for web hosting (in UK) I am confident, that web hosting company is one of the best funny part is for my websites are all up now and are not breaking down. therefore web hosting companies really matters, whatever they say! top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |