Meenutusi kadripulmast

23. novembri õhtupoolikul kogunes Mesikäpa Halli juurde Põlvas üks kummaline seltskond- soliidse välimusega naispastor, kes vaatamata suurtele prillidele ei suutnud nägudel vahet teha, suure kõhuga ja uhkete vuntsidega peigmees, tagasihoidlik ja kaunis pruut ning kirju kamp muid tegelasi, nooremaid ja eakamaid, kes kõik olid minemas Moostesse CIOFF® Eesti Noortekoja eestvedamisel korraldatud kadripulma.

Väheke ootamist nende järgi, kes kohale ei jõudnudki ja läkski sõit lahti. Tee peal korjati pulmalisi veelgi peale ning peagi olimegi Moostes. Kuna plaanis oli järgida kadripäeva traditsioone, siis pimeda saabudes toimuski esmalt kadrijooks, mille käigus koguti head-paremat pulmalauale.  TanutaminePeategelased kadrisandis  Kui me, kadrijooksikud, Mooste kultuurimajja jõudsime, nägime, et külalisi oli veelgi juurde tulnud. Külalisteks olid Põlva Memmed Tiiu Kiudorvi juhendamisel, Kõivokõsõ Vastse-Kuustest ning  esindaja Põlva folklooriansamblist Käokirjas. Samuti ei puudunud pillimees, kelleks oli Mart Kirotar MTÜ Lõõtspilliseltsist ning loomulikult pulma peategelased, kelleks olid Põlva Ühisgümnaasiumi õpilased. Tänu Maret Aruojale oli kultuurimajas ka laud kaetud, nii et pulm võis alata.  Pruut ja peigmeesKäod Mia ja Marie  Esmalt jagati rollid ning seejärel läks pulm edasi nii nagu see kirjade järgi vanal ajal aset leidis- kosjaskäik, tanutamine, laulatus, korduvad pruudiröövid, laulud ja tantsud. Igal pool- ja täistunnil kukkusid kaks „kägu“, et teada anda seda, et aeg ruttab ning ükski asi ei kesta igavesti. Et „kägudel“ pooltunni ja täistunni vahel igavaks ei läheks, värvati nad külalistelt asju näppama, et oleks peo lõpus, mida välja lunastada.    Enne äraminekut said kõik veel vitsaga tervist ja õnne tagumiku peale ja läbi pulm selleks korraks jälle oligi. Aitäh kõigile asjaosalistele toreda ürituse eest. Loodame, et see kujuneb traditsiooniks!Pulmalised   Rohkem pilte siin! 23. novembri õhtupoolikul kogunes Mesikäpa Halli juurde Põlvas üks kummaline seltskond- soliidse välimusega naispastor, kes vaatamata suurtele prillidele ei suutnud nägudel vahet teha, suure kõhuga ja uhkete vuntsidega peigmees, tagasihoidlik ja kaunis pruut ning kirju kamp muid tegelasi, nooremaid ja eakamaid, kes kõik olid minemas Moostesse CIOFF® Eesti Noortekoja eestvedamisel korraldatud kadripulma. Finally I found good backing to my idea about best hosting web companies and was able to do proper research.
Meenutusi kadripulmast
Florika Kolbakova
23. novembri õhtupoolikul kogunes Mesikäpa Halli juurde Põlvas üks kummaline seltskond- soliidse välimusega naispastor, kes vaatamata suurtele prillidele ei suutnud nägudel vahet teha, suure kõhuga ja uhkete vuntsidega peigmees, tagasihoidlik ja kaunis pruut ning kirju kamp muid tegelasi, nooremaid ja eakamaid, kes kõik olid minemas Moostesse CIOFF® Eesti Noortekoja eestvedamisel korraldatud kadripulma.


Väheke ootamist nende järgi, kes kohale ei jõudnudki ja läkski sõit lahti. Tee peal korjati pulmalisi veelgi peale ning peagi olimegi Moostes. Kuna plaanis oli järgida kadripäeva traditsioone, siis pimeda saabudes toimuski esmalt kadrijooks, mille käigus koguti head-paremat pulmalauale. 

Meenutusi kadripulmast
Tanutamine
Meenutusi kadripulmast
Peategelased kadrisandis

 

Kui me, kadrijooksikud, Mooste kultuurimajja jõudsime, nägime, et külalisi oli veelgi juurde tulnud. Külalisteks olid Põlva Memmed Tiiu Kiudorvi juhendamisel, Kõivokõsõ Vastse-Kuustest ning  esindaja Põlva folklooriansamblist Käokirjas. Samuti ei puudunud pillimees, kelleks oli Mart Kirotar MTÜ Lõõtspilliseltsist ning loomulikult pulma peategelased, kelleks olid Põlva Ühisgümnaasiumi õpilased. Tänu Maret Aruojale oli kultuurimajas ka laud kaetud, nii et pulm võis alata. 

Meenutusi kadripulmast
Pruut ja peigmees
Meenutusi kadripulmast
Käod Mia ja Marie

 

Esmalt jagati rollid ning seejärel läks pulm edasi nii nagu see kirjade järgi vanal ajal aset leidis- kosjaskäik, tanutamine, laulatus, korduvad pruudiröövid, laulud ja tantsud. Igal pool- ja täistunnil kukkusid kaks „kägu“, et teada anda seda, et aeg ruttab ning ükski asi ei kesta igavesti. Et „kägudel“ pooltunni ja täistunni vahel igavaks ei läheks, värvati nad külalistelt asju näppama, et oleks peo lõpus, mida välja lunastada. 

 

Enne äraminekut said kõik veel vitsaga tervist ja õnne tagumiku peale ja läbi pulm selleks korraks jälle oligi. Aitäh kõigile asjaosalistele toreda ürituse eest. Loodame, et see kujuneb traditsiooniks!

Meenutusi kadripulmast
Pulmalised
Meenutusi kadripulmast 23. novembri õhtupoolikul kogunes Mesikäpa Halli juurde Põlvas üks kummaline seltskond- soliidse välimusega naispastor, kes vaatamata suurtele prillidele ei suutnud nägudel vahet teha, suure kõhuga ja uhkete vuntsidega peigmees, tagasihoidlik ja kaunis pruut ning kirju kamp muid tegelasi, nooremaid ja eakamaid, kes kõik olid minemas Moostesse CIOFF® Eesti Noortekoja eestvedamisel korraldatud kadripulma.
Finally I found good backing to my idea about best hosting web companies and was able to do proper research. Probably because they tell complex ideas of top web hosting companies in really simple terms, it is definitely worth of reading. They have more in one page than others have in five written on topic the best website hosting for deeper UK hosting reviews by araweb.co.uk sure bet, I believe that best web hosting website proves results in short time for long time benefits. Take clear understanding I do not mind having more info about companies web hosting services but this article site is definitely great find. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |