Moisekatsi Elohelü 2012

Eesti rahvamuusikatöötluste festival „Moisekatsi Elohelü“ ( Mooste Eluheli) on kutsutud ellu selleks, et meie rahvamuusika ei kaoks, vaid elaks edasi tänapäeva muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides säilitades sideme vana ja uue vahel.

26. - 28. aprillil 2012 Mooste mõisas Põlvamaal   XIII eesti rahvamuusikatöötluste festivali läbivaks teemaks on rahvusvähemused Eestis ning erinevate rahvusgruppide lõimumine eesti rahavmuusika viljelemisel.   Festivali märksõnadeks on: kultuuriline mitmekesisus Eestis; Eestis elavate rahvusvähemuste kaasamine festivali programmi; vastastikkuse kultuurilise omapära, keele ja muusika  tundmaõppimine ning väätustamine; rahvusvähemuste lõimumine eesti rahvamuusika kaudu. Festivali ainulaadsus põhineb loomingulisel võistluskontserdil, mis toimub laupäeval, 28. aprillil kell 18.00 Mooste Folgikojas ning nõuab võistlejatelt  põhikomponendina eesti rahvamuusika tundmist, häid interpreteerimisvõimeid ja muusikaliste seadete oskust, mida hindab 5-liikmeline ¾ürii.   Võistluskontsrdil osaleja esitab 2 lugu: kohustusliku loo seade, milleks on  „Kaks neidu metsa kõndma läks“ ja oma paikkonnast pärineva eesti rahvamuusika seade, mille algmaterjaliks on: algriimiline regilaul, uuem riimiline rahvalaul, pillilugu või tantsuviis. Võistluskontserdil osalevad rahvusvähemused esitavad teise loona oma maa või paikkonna rahvamuusikal põhineva seade, säilitades keele ja kultuuri omapära.   Võistluskontserdi peapreemiaks on 1000 eurot   Lisaks võistluskontserdile kuuluvad festivali programmi ühislaulmised  ja esivanemate öine mälestamine looduslikes pühapaikades, vabalava kontserdid Veskitetris.   Rahvamuusikafestivali õpilaager noortele toimub 26.-28. aprillini. Õpilaagri noored saavad õppida lõõtsa, kannelt ja teha aran¾eeringu festivali kohustuslikust loost, mis kantakse ette festivali võistluskontserdil.   Festiavali peakontsert lõpeb 28. aprilli südaööl autasustamisega.   Festivali peakorraldajateks on MTÜ FOLGISELLIDE SELTS ja MOOSTE VALLAVALITSUS. Lisateave: Ülle Podekrat festivali kunstiline juht  50 87 823 Eesti rahvamuusikatöötluste festival „Moisekatsi Elohelü“ ( Mooste Eluheli) on kutsutud ellu selleks, et meie rahvamuusika ei kaoks, vaid elaks edasi tänapäeva muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides säilitades sideme vana ja uue vahel. Solid reading about best web hosting companies helped to make more educated choice.
Moisekatsi Elohelü 2012
Ülle Podekrat
Eesti rahvamuusikatöötluste festival „Moisekatsi Elohelü“ ( Mooste Eluheli) on kutsutud ellu selleks, et meie rahvamuusika ei kaoks, vaid elaks edasi tänapäeva muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides säilitades sideme vana ja uue vahel.
Moisekatsi Elohelü 2012

26. - 28. aprillil 2012
Mooste mõisas Põlvamaal

 

XIII eesti rahvamuusikatöötluste festivali läbivaks teemaks on rahvusvähemused Eestis ning erinevate rahvusgruppide lõimumine eesti rahavmuusika viljelemisel.

 

Festivali märksõnadeks on:

  • kultuuriline mitmekesisus Eestis;
  • Eestis elavate rahvusvähemuste kaasamine festivali programmi;
  • vastastikkuse kultuurilise omapära, keele ja muusika  tundmaõppimine ning väätustamine;
  • rahvusvähemuste lõimumine eesti rahvamuusika kaudu.

Festivali ainulaadsus põhineb loomingulisel võistluskontserdil, mis toimub laupäeval, 28. aprillil kell 18.00 Mooste Folgikojas ning nõuab võistlejatelt  põhikomponendina eesti rahvamuusika tundmist, häid interpreteerimisvõimeid ja muusikaliste seadete oskust, mida hindab 5-liikmeline ¾ürii.

 

Võistluskontsrdil osaleja esitab 2 lugu:

  • kohustusliku loo seade, milleks on  „Kaks neidu metsa kõndma läks“ ja
  • oma paikkonnast pärineva eesti rahvamuusika seade, mille algmaterjaliks on:
    • algriimiline regilaul, uuem riimiline rahvalaul, pillilugu või tantsuviis.

Võistluskontserdil osalevad rahvusvähemused esitavad teise loona oma maa või paikkonna rahvamuusikal põhineva seade, säilitades keele ja kultuuri omapära.

 

Võistluskontserdi peapreemiaks on 1000 eurot

 

Lisaks võistluskontserdile kuuluvad festivali programmi ühislaulmised  ja esivanemate öine mälestamine looduslikes pühapaikades, vabalava kontserdid Veskitetris.

 

Rahvamuusikafestivali õpilaager noortele toimub 26.-28. aprillini.

Õpilaagri noored saavad õppida lõõtsa, kannelt ja teha aran¾eeringu festivali kohustuslikust loost, mis kantakse ette festivali võistluskontserdil.

 

Festiavali peakontsert lõpeb 28. aprilli südaööl autasustamisega.

 

Festivali peakorraldajateks on MTÜ FOLGISELLIDE SELTS ja MOOSTE VALLAVALITSUS.


Lisateave:

Ülle Podekrat

festivali kunstiline juht 

50 87 823

Moisekatsi Elohelü 2012 Eesti rahvamuusikatöötluste festival „Moisekatsi Elohelü“ ( Mooste Eluheli) on kutsutud ellu selleks, et meie rahvamuusika ei kaoks, vaid elaks edasi tänapäeva muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides säilitades sideme vana ja uue vahel.
Solid reading about best web hosting companies helped to make more educated choice. It's definitely first-class service they provide which web hosting is best and that is what makes them outstanding in the field. The link is generally describing best web hosting website, leading www.araweb.uk.co in the UK new knowledge about web hosting in the UK companies is cool, specially if customer service and well structured presentation about web hosting UK companies which is pure pleasure to read. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |