Multikultuurne VASTLAPÄEV!

Suuremal osal eestimaalastel on vastlapäev teisipäeval, 17. veebruaril. Eestis elavad ersad, lätlased, marid, mok¹ad, t¹uva¹¹id, udmurdid ja venelased tähistavad vastlapäeva ehk võinädalat sel aastal ühiselt laupäeval, 21. veebruaril kell 13.00 Kohtuotsa vaateplatvormil (Kohtu 12, vanalinn).

  Peol esitab iga rahvusrühm oma rituaalseid laule, tante ja muid tegevusi. Nii eesti kui ka teiste rahvuste vastlapäevakombestikku kuulub kelgutamine ning pikk vastlaliug, jääkarussellide ehitamine ja kelgutamine ringis, mis imiteerib päikest. Traditsiooniks on vastlapäeval pannkookide söömine ja talvega hüvastijätmine. Vastlalaulud on suhteliselt lühikesed, teksti ja esituse poolest maagilise otstarbe ja loitsulise iseloomuga laulud. Kevadperioodi algul, vastlate ajal, on lauldud lindude kutsumise ja rituaalseid lindude dialoogilaule, mitmesuguseid kevadeloitse, -laule ja vihmaloitse.   Peol kutsutakse ühiselt kevadet – uut elu ja algust! Kaasa võetakse sooja jooki ja vastlapäeva toite.   Kohtumiseni 21. veebruaril kell 13 Kohtuotsa vaateplatvormil, Tallinnas! Vastlapäeva korraldavad Eesti-Mordva Selts ja Eesti Folkloorinõukogu. Suuremal osal eestimaalastel on vastlapäev teisipäeval, 17. veebruaril. Eestis elavad ersad, lätlased, marid, mok¹ad, t¹uva¹¹id, udmurdid ja venelased tähistavad vastlapäeva ehk võinädalat sel aastal ühiselt laupäeval, 21. veebruaril kell 13.00 Kohtuotsa vaateplatvormil (Kohtu 12, vanalinn). Simple, yet really professionally explained which is the best web hosting companies, I really enjoyed reading it.
Multikultuurne VASTLAPÄEV!

Suuremal osal eestimaalastel on vastlapäev teisipäeval, 17. veebruaril. Eestis elavad ersad, lätlased, marid, mok¹ad, t¹uva¹¹id, udmurdid ja venelased tähistavad vastlapäeva ehk võinädalat sel aastal ühiselt laupäeval, 21. veebruaril kell 13.00 Kohtuotsa vaateplatvormil (Kohtu 12, vanalinn).

 

Peol esitab iga rahvusrühm oma rituaalseid laule, tante ja muid tegevusi. Nii eesti kui ka teiste rahvuste vastlapäevakombestikku kuulub kelgutamine ning pikk vastlaliug, jääkarussellide ehitamine ja kelgutamine ringis, mis imiteerib päikest. Traditsiooniks on vastlapäeval pannkookide söömine ja talvega hüvastijätmine.

Vastlalaulud on suhteliselt lühikesed, teksti ja esituse poolest maagilise otstarbe ja loitsulise iseloomuga laulud. Kevadperioodi algul, vastlate ajal, on lauldud lindude kutsumise ja rituaalseid lindude dialoogilaule, mitmesuguseid kevadeloitse, -laule ja vihmaloitse.

 

Peol kutsutakse ühiselt kevadet – uut elu ja algust!

Kaasa võetakse sooja jooki ja vastlapäeva toite.

 

Kohtumiseni 21. veebruaril kell 13 Kohtuotsa vaateplatvormil, Tallinnas!


Vastlapäeva korraldavad Eesti-Mordva Selts ja Eesti Folkloorinõukogu.

Multikultuurne VASTLAPÄEV! Suuremal osal eestimaalastel on vastlapäev teisipäeval, 17. veebruaril. Eestis elavad ersad, lätlased, marid, mok¹ad, t¹uva¹¹id, udmurdid ja venelased tähistavad vastlapäeva ehk võinädalat sel aastal ühiselt laupäeval, 21. veebruaril kell 13.00 Kohtuotsa vaateplatvormil (Kohtu 12, vanalinn).
Simple, yet really professionally explained which is the best web hosting companies, I really enjoyed reading it. Probably because they tell complex ideas of hosting web top companies in really simple terms, it is definitely worth of reading. I think it is enormous difference in best website hosting companies at araweb.co.uk for best web hosting therefore I use allways their services when I need website hosting companies best crafted quality for my websites are all up now and are not breaking down. therefore best web hosting website really matters, whatever they say! top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |