Organisatsioonist

Organisatsioonist


Eesti Folkloorinõukogu (EFN) on valdkondade vaheline (kultuur, haridus, teadus, kodanikuühendused) folklooriliikumise katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on rahvusliku ja rahvusvahelise folklooriliikumise toetamine ja arendamine ning pärimuskultuuri alase koostöö korraldamine ja koordineerimine.

 

EFN esindab Eesti Vabariiki rahvussektsiooni õigustes Rahvusvahelises Folkloorifestivalide ja Rahvakunsti Organisatsioonide Nõukogus (lüh CIOFF®), millel on UNESCO konsultatiivstaatus ja mis ühendab 89 riiki üle maailma. Rahvusvahelises kontekstis nimetatakse Rahvuslikku Folkloorinõukogu CIOFF®i Eesti Rahvussektsiooniks (lüh CIOFF® Estonia).

EFN koordineerib ja korraldab CIOFF®-i egiidi all toimuvat rahvusvahelist folkloorifestivali BALTICA Eestis.

 

Folkloorinõukogu tegevuse aluseks on UNESCO traditsioonilise kultuuri ja folkloori kaitse juhend, mis võeti vastu UNESCO Peakonverentsi 25. istungil 15. novembril 1989. aastal Pariisis. Folkloori all mõistetakse traditsioonidel põhineva rahvaloomingu terviklikku kogumit, mille väljendusvormide hulka kuuluvad keel, rahvalaul, -muusika, -tants, -kombestik, etnograafiline käsitöö ja teised pärimuskultuuri liigid, samuti kogukondlik tegevus, rituaalid ja pidulikud sündmused. Aktsepteeritud on kõik folkloori väljendusvormid - autentsest kuni seadeteni, eri stiile ühendavatest töötlustest kuni pärimusel põhineva uusloominguni.
Teiseks oluliseks suunanäitajaks on UNESCO Vaimse kultuuripärandi konventsioon, mis võeti vastu 17. oktoobril 2003. aastal Pariisis ning mille Eesti Vabariigi valitsus kiitis heaks 5. jaanuaril 2006.

 

EFNi tegevust iseloomustab koostöö teadlaste ja praktikute, erinevate valdkondade (kultuur, haridus, teadus) ja erinevate tasandite vahel (riik, omavalitsused, kodanikuühendused, üksikisikud). Oluline on paikkondlike kultuuritraditsioonide säilitamine nende autentsetes vormides ja terviklikes suhetes. Regionaalse telje moodustavad maakondlikud struktuurid folkloorifestivalide, organisatsioonide ja folkloorikuraatorite võrgustiku näol. Tänu sellele on tagatud otsene side ja koostöö pärimuse kandjatega - rühmadega ja üksikisikutega. Alates 1998. aastast on Kultuuriministeerium Folkloorinõukogu tegevust tunnustanud ka valdkonna keskseltsina. 

Organisatsioonist
First impression was that they offer fair-minded quality the best web hosting companies without bells and whistles. Third argument is that hosting web top companies not really hard to grasp, but some background check of particular provider makes it sometimes difficult. I am confident about their ideas. Find top notch page of the best website hosting clear vision UK web hosting service therefore I use allways their services when I need which web hosting UK companies absolute quality they have well written guidelines of UK web hosting companies and there is tons of great resourceful articles. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |