Pill tuleb pika ilu peale!

Reedel, 30. septembril toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud seminar „Pill tuleb pika ilu peale!”

  Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt korraldatav seminar toob kokku mitmete valdkondade ja põlvkondade muusikainstrumentide meistrid, kes hetkel Eestis tegutsevad. Pillivalmistamise traditsioonid on Eestimaal väga pikaaegsed ja visad, erinevate valdkondade pillivalmistamise laagrid ja töötoad on populaarsed ka täna. Eesti muusikainstrumentide kohta on muuseumis säilinud palju ajaloolist materjali ja kõige krooniks muuseumi pillikogu üle 700 eksemplariga, mille hoidmine ja täiendamine on muuseumi kohus ajalooliste traditsioonide ja pillimeistrite ees. Lisaks ajaloo uurimisele ning säilitamisele on vajalik kaardistada ka olevikku. Mis seisus on hetkel Eestis pillivalmistamine, kui palju on säilinud vanu traditsioone, mis on uut, kui suur on huvi eesti pillide vastu interpreetide poolt? Nendele ja paljudele teistele küsimustele loodamegi vastust saada. Päeva ajakava: 09.30 Kohvilaud, avasõnad 10.00 Risto Lehiste – Pillimeistrite muuseumikogu MO 248 10.30 Roland Suits – Vanamuusika instrumendid 11.00 Rait Pihlap – Väikekandled, hiiukandled, kandlevalmistamise töötoad 11.20 Raivo Sildoja – Raivo Sildoja Pillitöökoda 11.50 Heino Tartes – Eesti lõõtspilliehitus, Lõõtsakool 12.20 Andrus Taul – Eesti torupill tänapäeval Lõunapaus 13.30 Taavi-Mats Utt – Plokkflöödi meisterdamisest 14.00 Hardo Kriisa & Jaanus Torrim – Pärnu Eliisabeti kiriku vitraa¾orel 14.30 Kuldar Kalluste – Kalluste Guitars! 15.00 Vaido Petser – Akustilise kitarri meisterdamisest 15.30 Raivo Hiiemaa – Eesti viiuliehitusest 16.00 Diskussioon 16.30 Lõpusõnad – Risto Lehiste Lisainfo: Risto Lehiste +372 52 39 424 es1 = 'mailto:risto.le&#'; es2 = '104;iste@tmm.ee'; ts1 = 'risto.lehiste&#'; ts2 = 'x40;tmm.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');rist[No SpaM]o.lehiste@tmm.ee Pill tuleb pika ilu peale! Reedel, 30. septembril toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud seminar „Pill tuleb pika ilu peale!” My search for truly magnificent provider has been going on for a very long time, finally I found best web hosting companies and would like to share it with you.
Pill tuleb pika ilu peale!
Risto Lehiste
Reedel, 30. septembril toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise
laega saalis rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud seminar „Pill
tuleb pika ilu peale!”

 

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt korraldatav seminar toob kokku
mitmete valdkondade ja põlvkondade muusikainstrumentide meistrid, kes
hetkel Eestis tegutsevad. Pillivalmistamise traditsioonid on Eestimaal
väga pikaaegsed ja visad, erinevate valdkondade pillivalmistamise
laagrid ja töötoad on populaarsed ka täna. Eesti muusikainstrumentide
kohta on muuseumis säilinud palju ajaloolist materjali ja kõige krooniks
muuseumi pillikogu üle 700 eksemplariga, mille hoidmine ja täiendamine
on muuseumi kohus ajalooliste traditsioonide ja pillimeistrite ees.

Lisaks ajaloo uurimisele ning säilitamisele on vajalik kaardistada ka
olevikku. Mis seisus on hetkel Eestis pillivalmistamine, kui palju on
säilinud vanu traditsioone, mis on uut, kui suur on huvi eesti pillide
vastu interpreetide poolt? Nendele ja paljudele teistele küsimustele
loodamegi vastust saada.

Päeva ajakava:

09.30 Kohvilaud, avasõnad
10.00 Risto Lehiste – Pillimeistrite muuseumikogu MO 248
10.30 Roland Suits – Vanamuusika instrumendid
11.00 Rait Pihlap – Väikekandled, hiiukandled, kandlevalmistamise töötoad
11.20 Raivo Sildoja – Raivo Sildoja Pillitöökoda
11.50 Heino Tartes – Eesti lõõtspilliehitus, Lõõtsakool
12.20 Andrus Taul – Eesti torupill tänapäeval
Lõunapaus
13.30 Taavi-Mats Utt – Plokkflöödi meisterdamisest
14.00 Hardo Kriisa & Jaanus Torrim – Pärnu Eliisabeti kiriku vitraa¾orel
14.30 Kuldar Kalluste – Kalluste Guitars!
15.00 Vaido Petser – Akustilise kitarri meisterdamisest
15.30 Raivo Hiiemaa – Eesti viiuliehitusest
16.00 Diskussioon
16.30 Lõpusõnad – Risto Lehiste

Lisainfo:
Risto Lehiste
+372 52 39 424

Pill tuleb pika ilu peale!

Pill tuleb pika ilu peale!

Pill tuleb pika ilu peale! Reedel, 30. septembril toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis rahvusvahelisele muusikapäevale pühendatud seminar „Pill tuleb pika ilu peale!”
My search for truly magnificent provider has been going on for a very long time, finally I found best web hosting companies and would like to share it with you. However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See which web hosting is best and dicover best companies. I think it is enormous difference in web companies hosting top for full text araweb.co.uk for best web hosting therefore I use allways their services when I need hosting web top companies best offers that is why I prefer competent the best website hosting and it has been worth of doing some research. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |