Põhja-Tartumaa regilaulik "Lähme Loojale loole" veebis avatud

See oli aeg, kus tutvus oli sõprus ja sõprus kestis igavesti - kirjutab Edakai Simmermann saatesõnas uuele veebis avatud Põhja-Tartumaa regilaulikule. „Lähme Loojale loole“ on koostatud Tartu-Maarja, Äksi, Maarja-Magdaleena, Laiuse, Kursi, Palamuse, Torma ja Kodavere kihelkonnast ning Tartu linnast kogutud regilaulude ja regiviiside põhjal.

  Lähme Loojale loole Põhja-Tartumaa regilaulud Koostanud: Edakai Simmermann Illustratsioonid: Lembit Karu http://regilaulik.folklore.ee/   Regilaulud on jagatud Ajaringiks, Eluringiks ja Ilmaringiks, millest autori sõnutsi Ajaring kajastab eestlaste maailmavaate materiaalset aspekti, Eluring sotsiaalset aspekti ja Ilmaring vaimset aspekti. Laululiikidele ja tekstidele on ta lisanud oma tõlgendusi ehk võtme millega nüüdislugeja saab igivanasse lauluruumi siseneda igivanasse ruumi. Laulutekstide juures on esitatud noodid. Lingid viivad lugeja edasi Võrumaa Väikese kandle tekstide ja viisideni. Lembit Karu spirituaalsed ajatud illustratsioonid annavad lauludele eepilise lisamõõtme. Soovija leiab nad ka iseseisva galeriina lingi alt http://regilaulik.folklore.ee/?page_id=1129 Kõik kolm elu suurt ringi vajavad elavaks laulmist ja selle võimaluse uus laulik loob. Lauluvalimikul on veel üks värelev mõõde - Edakai Simmermanni meenutused, kui müstiliselt, kui juhuslikult, kui igaveseks, kui kõikehaaravalt 1970.aastatel rahvaluule sisenes inimeste ellu. Edakai alustab ühte meenutuslõiku järgmiselt: "See oli 1972. aasta suve lõpp. See oli aeg, kus Tartu Vaim särises ja särtsus muinasjuttude salapärast, kaljujooniste tähendusest, rahvalaulude müütilisest maailmast. Üha sagedamini hakkasin ma loengute asemel jõudma kunstikabinetti, kus Imme töötas sel ajal nn laborandina. Kaljo Põllu õpetas seal igasuguseid huvilisi ja joonistamiskohuslasi, tehes samades ruumides ka oma op-pop-kunsti. Äkitselt hakkas ta salapäraselt kaduma ja nendelt kadumistelt Ülikooli raamatukogu erifondidesse tõi ta pikapeale kaasa kodalased ja nende maailma. Käest kätte käisid Uku Masingu käsikirjad, millest „Taevapõdra rahvad…“  oli üks ilmutuslikumaid. Jaan Toominga stuudio laulis regilaule, improviseerides maast taevasse, Jaan Kaplinski rääkis rahvalauludest ja teisest maailmast." See oli aeg, kus tutvus oli sõprus ja sõprus kestis igavesti - kirjutab Edakai Simmermann saatesõnas uuele veebis avatud Põhja-Tartumaa regilaulikule. „Lähme Loojale loole“ on koostatud Tartu-Maarja, Äksi, Maarja-Magdaleena, Laiuse, Kursi, Palamuse, Torma ja Kodavere kihelkonnast ning Tartu linnast kogutud regilaulude ja regiviiside põhjal. Don't let design issues cover the fact, that what is the best web hosting is important for maintaining your website.
Põhja-Tartumaa regilaulik "Lähme Loojale loole" veebis avatud
Eesti Rahvaluule Arhiiv
See oli aeg, kus tutvus oli sõprus ja sõprus kestis igavesti - kirjutab
Edakai Simmermann saatesõnas uuele veebis avatud Põhja-Tartumaa
regilaulikule. „Lähme Loojale loole“ on koostatud Tartu-Maarja, Äksi, Maarja-Magdaleena, Laiuse, Kursi, Palamuse, Torma ja Kodavere kihelkonnast ning Tartu linnast kogutud regilaulude ja regiviiside põhjal.

 

Lähme Loojale loole
Põhja-Tartumaa regilaulud
Koostanud: Edakai Simmermann
Illustratsioonid: Lembit Karu
http://regilaulik.folklore.ee/

 

Regilaulud on jagatud Ajaringiks, Eluringiks ja Ilmaringiks, millest autori sõnutsi Ajaring kajastab eestlaste maailmavaate materiaalset aspekti, Eluring sotsiaalset aspekti ja Ilmaring vaimset aspekti. Laululiikidele ja tekstidele on ta lisanud oma tõlgendusi ehk võtme millega nüüdislugeja saab igivanasse lauluruumi siseneda igivanasse ruumi. Laulutekstide juures on esitatud noodid. Lingid viivad lugeja edasi Võrumaa Väikese kandle tekstide ja viisideni.

Lembit Karu spirituaalsed ajatud illustratsioonid annavad lauludele eepilise lisamõõtme. Soovija leiab nad ka iseseisva galeriina lingi alt http://regilaulik.folklore.ee/?page_id=1129

Kõik kolm elu suurt ringi vajavad elavaks laulmist ja selle võimaluse uus laulik loob.

Lauluvalimikul on veel üks värelev mõõde - Edakai Simmermanni meenutused, kui müstiliselt, kui juhuslikult, kui igaveseks, kui kõikehaaravalt 1970.aastatel rahvaluule sisenes inimeste ellu.
Edakai alustab ühte meenutuslõiku järgmiselt: "See oli 1972. aasta suve lõpp. See oli aeg, kus Tartu Vaim särises ja särtsus muinasjuttude salapärast, kaljujooniste tähendusest, rahvalaulude müütilisest maailmast. Üha sagedamini hakkasin ma loengute asemel jõudma kunstikabinetti, kus Imme töötas sel ajal nn laborandina. Kaljo Põllu õpetas seal igasuguseid huvilisi ja joonistamiskohuslasi, tehes samades ruumides ka oma op-pop-kunsti. Äkitselt hakkas ta salapäraselt kaduma ja nendelt kadumistelt Ülikooli raamatukogu erifondidesse tõi ta pikapeale kaasa kodalased ja nende maailma. Käest kätte käisid Uku Masingu käsikirjad, millest „Taevapõdra rahvad…“  oli üks ilmutuslikumaid. Jaan Toominga stuudio laulis regilaule, improviseerides maast taevasse, Jaan Kaplinski rääkis rahvalauludest ja teisest maailmast."

Põhja-Tartumaa regilaulik "Lähme Loojale loole" veebis avatud See oli aeg, kus tutvus oli sõprus ja sõprus kestis igavesti - kirjutab Edakai Simmermann saatesõnas uuele veebis avatud Põhja-Tartumaa regilaulikule. „Lähme Loojale loole“ on koostatud Tartu-Maarja, Äksi, Maarja-Magdaleena, Laiuse, Kursi, Palamuse, Torma ja Kodavere kihelkonnast ning Tartu linnast kogutud regilaulude ja regiviiside põhjal.
Don't let design issues cover the fact, that what is the best web hosting is important for maintaining your website. I don't think it is trivial question, because web hosting best companies truly matters when you have website with heavy load. Purified knowledge, which offers deep understanding of the best website hosting clear vision hosting uk web companies I am confident, that website hosting companies best is one of the best remarkable results mostly for long time use. I used web hosting in UK companies for myself and suggest also for you. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |