Priiuse põlistumise päeva mõtisklus

Minu jaoks on kultuur või kultuurne midagi meeldivat ja midagi kindlat. Samuti midagi, millele alt üles vaatan või mida imetlen. Ju see miski on kujunenud välja, sest seda on vaja inimestele.

  Ma ei ole teadlikult usklik mees. Ma ei kuulu ühessegi ususeltsi ja ma ei käi regulaarselt kirikus. Olen kindel,  et ma ei loo kunagi seost mõne üleilmse religiooniga. Samas reisidel käies armastan käia kirikutes ja teistes pühamutes. Mul jääb selle võimsuse ja ilu ees „suu lahti“. Mida kõike need hooned on näinud. Mõtlen ja proovin seda ette kujutada. Mind nagu kisub miski vägevam kõike vana ja võimsat vaatama, uudistama ning seda hoolimata sellest, et mul endal pole seost selle konkreetse kultuuriga.   Olen tänu emale kasvanud eestluse vaimus ja pärimuskultuuri hinguses. Mäletan, kui mind algklassides kiusati või kui ma ei saanud õppimisega hästi hakkama, oli sellest tundest, et südames olen rohkem eestlane, kui teised, abi. Aimasin juba natuke Eesti oma kultuuri võimsust oma noore aruga. Ükskõik, kui raske mul on, mul on minu pere, minu juured, minu riik, mille osana end tugevalt tundsin juba lapsepõlves.   Täna 35-aastasena tunnen end hästi, kui lähen metsa, mere või jõe äärde. Tunnen end hästi, kui pere saab kokku ja näen, kuidas mul on vedanud. Olen uhke, kui näen sini-must-valget lehvimas. Aga eriti rõõmsaks teeb mind emalt saadud pisik pärimuskultuuri vastu. Armastan väga ise laulda enda rõõmuks ja oma perega või sõpradega.   Mul oli õnn sattuda Folkloorinõukogu meeste pärimuse kursusele, kus olid kohal Eesti kõvemad tegijad nagu Lauri Õunapuu, Margus Põldsepp, Ando Kiviberg, Hagu Paul jpt.  Nad läksid ja lähevad mulle tugevalt hinge. Miks? Sest on tunda, et nad teevad seda, mis neile meeldib ja nad on läinud nii kaugele ning sügavale, kui võimalik meie pärimuskultuuris, et nende laul või sõna kuuldub võimsalt ja tõepäraselt. Ma usun ja imetlen neid! Suurepärane on, et kursus toimus maal, metsas, mere ääres, õhtuti ka saunas. Just seal, kus ongi ehe laulda, rääkida, meenutada... Vahva, et see on nii mõnusalt nakkav – sõpradega koos lauldes tulevad ka nemad vabalt kaasa. Aga mis veel parem – saan seda kõike edasi anda oma abikaasale ja lastele. Minu jaoks on kultuur kui meie rahva jäljerajal kõndimine – vaadates tagasi paistavad esivanemad, vaadates ette tundub teerada mõnusalt eestlaslik.  Minu jaoks on kultuur või kultuurne midagi meeldivat ja midagi kindlat. Samuti midagi, millele alt üles vaatan või mida imetlen. Ju see miski on kujunenud välja, sest seda on vaja inimestele. I would rather think it's not about versatiliy, but well-qualified staff capable of knowing web hosting best companies and doing what they promise,
Priiuse põlistumise päeva mõtisklus
Kristjan Lukka
Minu jaoks on kultuur või kultuurne midagi meeldivat ja midagi kindlat. Samuti midagi, millele alt üles vaatan või mida imetlen. Ju see miski on kujunenud välja, sest seda on vaja inimestele.

 

Ma ei ole teadlikult usklik mees. Ma ei kuulu ühessegi ususeltsi ja ma ei käi regulaarselt kirikus. Olen kindel,  et ma ei loo kunagi seost mõne üleilmse religiooniga. Samas reisidel käies armastan käia kirikutes ja teistes pühamutes. Mul jääb selle võimsuse ja ilu ees „suu lahti“. Mida kõike need hooned on näinud. Mõtlen ja proovin seda ette kujutada. Mind nagu kisub miski vägevam kõike vana ja võimsat vaatama, uudistama ning seda hoolimata sellest, et mul endal pole seost selle konkreetse kultuuriga.

 

Olen tänu emale kasvanud eestluse vaimus ja pärimuskultuuri hinguses. Mäletan, kui mind algklassides kiusati või kui ma ei saanud õppimisega hästi hakkama, oli sellest tundest, et südames olen rohkem eestlane, kui teised, abi. Aimasin juba natuke Eesti oma kultuuri võimsust oma noore aruga. Ükskõik, kui raske mul on, mul on minu pere, minu juured, minu riik, mille osana end tugevalt tundsin juba lapsepõlves.

 

Täna 35-aastasena tunnen end hästi, kui lähen metsa, mere või jõe äärde. Tunnen end hästi, kui pere saab kokku ja näen, kuidas mul on vedanud. Olen uhke, kui näen sini-must-valget lehvimas. Aga eriti rõõmsaks teeb mind emalt saadud pisik pärimuskultuuri vastu. Armastan väga ise laulda enda rõõmuks ja oma perega või sõpradega.

 

Mul oli õnn sattuda Folkloorinõukogu meeste pärimuse kursusele, kus olid kohal Eesti kõvemad tegijad nagu Lauri Õunapuu, Margus Põldsepp, Ando Kiviberg, Hagu Paul jpt.  Nad läksid ja lähevad mulle tugevalt hinge. Miks? Sest on tunda, et nad teevad seda, mis neile meeldib ja nad on läinud nii kaugele ning sügavale, kui võimalik meie pärimuskultuuris, et nende laul või sõna kuuldub võimsalt ja tõepäraselt. Ma usun ja imetlen neid! Suurepärane on, et kursus toimus maal, metsas, mere ääres, õhtuti ka saunas. Just seal, kus ongi ehe laulda, rääkida, meenutada... Vahva, et see on nii mõnusalt nakkav – sõpradega koos lauldes tulevad ka nemad vabalt kaasa. Aga mis veel parem – saan seda kõike edasi anda oma abikaasale ja lastele. Minu jaoks on kultuur kui meie rahva jäljerajal kõndimine – vaadates tagasi paistavad esivanemad, vaadates ette tundub teerada mõnusalt eestlaslik. 

Priiuse põlistumise päeva mõtisklus Minu jaoks on kultuur või kultuurne midagi meeldivat ja midagi kindlat. Samuti midagi, millele alt üles vaatan või mida imetlen. Ju see miski on kujunenud välja, sest seda on vaja inimestele.
I would rather think it's not about versatiliy, but well-qualified staff capable of knowing web hosting best companies and doing what they promise, Third argument is that top web hosting companies not really hard to grasp, but some background check of particular provider makes it sometimes difficult. They are competent and concerned about the best website hosting for reading araweb.co.uk for best web hosting therefore I use allways their services when I need website hosting companies best absolute quality so their well-balanced approach to best web hosting website is what makes them outstandingly well-organized company. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |