Rahvakultuuri Keskuse paikkondlikud kultuuriprogrammid toetavad Eesti rikkalikku kultuuripärandit

UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioon (Convention for the Safeguarding of the Intangible Cultural Heritage) võeti vastu 2003. aastal ja selle ajendiks oli vajadus kaitsta kirevat, ent samas kergesti hääbuvat vaimset kultuuripärandit.

  Eesti ühines konventsiooniga 2006. aastal ning samal aastal nimetas kultuuriministeerium Rahvakultuuri Keskuse UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga võetud kohustuste täitmise rakendusasutuseks Eestis. Vaatamata sellele, et Eesti on väikeriik, on meie kultuuripärand väga mitmekesine ning omanäoline. Selle hoidmiseks ja väärtustamiseks on Kultuuriministeerium loonud toetusprogrammid, mis toetavad kogukonna initsiatiivi ja võimaldavad neil hoida elavat pärandit.   2012. aastal andis Kultuuriministeerium Rahvakultuuri Keskusele koordineerimiseks üle seitse toetusprogrammi ehk paikkondlikku kultuuriprogrammi, mille põhialused lähtuvad UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioonist ja mille kaudu aidatakse kaasa kultuuriruumide vaimse kultuuripärandi säilitamisele, püsimisele ja kogukonna tegevusele. Programmidest toetatavad valdkonnad on pärimuskultuur, pärimuspõhine uuslooming, keel ja haridus, teadus-ja arendustegevus, meedia ja mainekujundus.   Paikkondlikud kultuuriprogrammid on: Setomaa kultuuriprogramm, Vana Võrumaa kultuuriprogramm, Mulgimaa kultuuriprogramm, programm „Kihnu kultuuriruum“, programm „Saarte pärimuslik kultuurikeskkond“, Virumaa pärimuskultuuri programm ning Peipsiveere kultuuriprogramm. Kõigi programmide ühine eesmärk on väärtustada ja taaselustada Eesti eripalgelistele kultuuriruumidele omast elulaadi, tavasid ja kombeid, oskusi ning keelelist eripära, aidata kaasa vaimse ja materiaalse kultuuripärandi säilimisele, taastumisele ning arengule ja laiendada kohalikus kultuuris osalejate ringi, sidudes just noori esivanemate keele ja kultuuripärandiga.   Tänaseks on programmide taotlusvoorud lõppenud ning erinevatele projektidele on eraldatud kokku ligi 560 000 eurot.  UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioon (Convention for the Safeguarding of the Intangible Cultural Heritage) võeti vastu 2003. aastal ja selle ajendiks oli vajadus kaitsta kirevat, ent samas kergesti hääbuvat vaimset kultuuripärandit. Surprising detail about what is the best web hosting was imminent after reading testimonials.
Rahvakultuuri Keskuse paikkondlikud kultuuriprogrammid toetavad Eesti rikkalikku kultuuripärandit
Rahvakultuuri Keskus
UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioon (Convention for the Safeguarding of the Intangible Cultural Heritage) võeti vastu 2003. aastal ja selle ajendiks oli vajadus kaitsta kirevat, ent samas kergesti hääbuvat vaimset kultuuripärandit.

 

Eesti ühines konventsiooniga 2006. aastal ning samal aastal nimetas kultuuriministeerium Rahvakultuuri Keskuse UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsiooniga võetud kohustuste täitmise rakendusasutuseks Eestis.

Vaatamata sellele, et Eesti on väikeriik, on meie kultuuripärand väga mitmekesine ning omanäoline. Selle hoidmiseks ja väärtustamiseks on Kultuuriministeerium loonud toetusprogrammid, mis toetavad kogukonna initsiatiivi ja võimaldavad neil hoida elavat pärandit.

 

2012. aastal andis Kultuuriministeerium Rahvakultuuri Keskusele koordineerimiseks üle seitse toetusprogrammi ehk paikkondlikku kultuuriprogrammi, mille põhialused lähtuvad UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioonist ja mille kaudu aidatakse kaasa kultuuriruumide vaimse kultuuripärandi säilitamisele, püsimisele ja kogukonna tegevusele. Programmidest toetatavad valdkonnad on pärimuskultuur, pärimuspõhine uuslooming, keel ja haridus, teadus-ja arendustegevus, meedia ja mainekujundus.

 

Paikkondlikud kultuuriprogrammid on: Setomaa kultuuriprogramm, Vana Võrumaa kultuuriprogramm, Mulgimaa kultuuriprogramm, programm „Kihnu kultuuriruum“, programm „Saarte pärimuslik kultuurikeskkond“, Virumaa pärimuskultuuri programm ning Peipsiveere kultuuriprogramm.

Kõigi programmide ühine eesmärk on väärtustada ja taaselustada Eesti eripalgelistele kultuuriruumidele omast elulaadi, tavasid ja kombeid, oskusi ning keelelist eripära, aidata kaasa vaimse ja materiaalse kultuuripärandi säilimisele, taastumisele ning arengule ja laiendada kohalikus kultuuris osalejate ringi, sidudes just noori esivanemate keele ja kultuuripärandiga.

 

Tänaseks on programmide taotlusvoorud lõppenud ning erinevatele projektidele on eraldatud kokku ligi 560 000 eurot. 

Rahvakultuuri Keskuse paikkondlikud kultuuriprogrammid toetavad Eesti rikkalikku kultuuripärandit UNESCO vaimse kultuuripärandi kaitse konventsioon (Convention for the Safeguarding of the Intangible Cultural Heritage) võeti vastu 2003. aastal ja selle ajendiks oli vajadus kaitsta kirevat, ent samas kergesti hääbuvat vaimset kultuuripärandit.
Surprising detail about what is the best web hosting was imminent after reading testimonials. This is the fact, that there are exellent web hosting best companies available, but they are hard to find at first place. They have more in one page than others have in five written on topic the best web hosting companies for reaching araweb.co.uk has good hosting article base it's recognized brand with satisfying hosting web top companies always rigorously seeking right customer service which is more capable of showing guaranteed results on long term. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |