Rahvuste päev 2016

Rahvuste päev 2016

 

Rahvustoitude õpitoad

 

Kus? Estonia pst 5a õppeköögis

Millal?

  • 21. septembril kell 17.30 Udmurdi rahvustoidud (juhendab Muš Nadii)
  • 23. septembril kell 17.30 Mari rahvustoidud (juhendavad Ljudmila Yamurzina ja ®anna Toht)

 

Loeng ja näitus "Naiste rollist ersa ja mari rahvakultuuris"

 

Naise maailm - see on kõik, mis teda ümbritseb. See on tema mõtted ja jutud, südamlikud laulud ja lõbusad tantsud. See on tema käte meisterlikkus, säravad peod ja tööpäevad. See on pidev hool oma pere ja majapidamise eest, mille kõrvalt leidub aega ka enda jaoks. See on tema naabrid ja sõbrad, kolleegid ja sugulased, tema lapsed ja mees. Selles mitmekülgsuses elab traditsiooni hoidja naine!


Kus? Estonia pst 5a I korruse õppeklassis

Millal? 21. septembril kell 18.00

 

Kõnelejad:

Natalia Ermakov sündis Luvne külas (Ardatovi rajoon, Mordva Vabariik). Ta on ersa naine, kes uurib ersa ja mokša traditsioonilist kultuuri ja usundit. Lyudmila Yamurzina sündis Miškino külas (Miškino rajoon, Baškortostani Vabariik). Ta on idamari naine, kes uurib idamaride traditsioonilist kultuuri ja usundit.


Fotonäitus koosneb on koostatud välitöödel (juuli-august 2009) Baškortostani Vabariigi Birski ja Miškino rajoonis elavate idamarilaste juures kogutud materjalidest.

 

 

Rahvuste kohtumised

 

Millal? 23. septembril

Kus? Vene tn 6 II korruse saalis

  • kell 16.45 ersa kunstniku Andrei Aljoškini näitus ersa mütoloogiast. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni.
  • kell 16.45 vähemusrahvuste ümarlaud teemal "Identiteet, rahvus, pagulus"
  • kell 19.00-20.00 mustlastantsu tantsutuba (ansambel „AL SOL“) 

 

Eelregistreerimine:

tel 56901707

Rahvuste päev 2016
I was really confused, because did not understand best website hosting companies but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept. I found deductively, that the best website hosting is the foundation for website. They explained it in plain English with simple analogies, it makes best web hosting website full info read more about araweb.co.uk hosting in the UK it is interesting because best hosting website companies they describe is really informative and in depth overview of well balanced that is why I prefer competent companies web hosting services and it has been worth of doing some research. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   



Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |