Rahvusvahelised folkloorifestivalid

Rahvusvahelised folkloorifestivalid

 

Folkloorifestivalid on muutunud maailma kultuurielu lahutamatuks osaks, mis suurendavad rahvastevahelist üksteisemôstmist, teenivad rahupüüdlusi ja rikastavad maailmapilti. Igal aastal toimub maailmas loendamatu hulk rahvusvahelisi folkloorifestivale. Ainuüksi CIOFF®i egiidi all viiakse igal aastal kôikidel kontinentidel läbi ligikaudu 400 festivali. Festivalide korraldajatel on õigus ise otsustada, milliseid folkloori liike ja millistes vormides festivalil esitletakse. Peamiselt on esindatud rahvatants, -laul, -muusika ja käsitöö. Eristatakse kolme folkloorse materjali esitusvormi: autentne (A - authentic), seatud (E - elaborated) ja töödeldud/stiliseeritud (S - stylized).

 

Rahvusvaheline Folkloorifestival BALTICA propageerib folkloori autentseid vorme. BALTICA festivali eesmärgid lähtuvad Baltimaade folklooriliikumise ideoloogiast: hoida, elustada ja arendada rahvuslikke ja paikkondlikke pärimuskultuuri traditsioone ja edendada kontakte teiste rahvastega. BALTICA festivalid toimuvad järgemööda Leedus, Lätis ja Eestis alates 1987. aastast ning on saavutanud maailmas tuntuse ja populaarsuse  eelkõige tänu autentsuse taotlusele ja programmi eripärale, mis väljendub maapäevade korraldamises. Festivali taotluseks on tutvustada ja propageerida rahvalaule, -tantse ja -pillimuusikat, samuti rahvarõivaid ning käsitööd nende ajaloolistes vormides. Publikule antakse võimalus aktiivselt osaleda - laulda ja tantsida koos osalevate rühmadega.

Rahvusvahelised folkloorifestivalid
Finally I found good backing to my idea about which is the best web hosting companies and was able to do proper research. It is truly remarkable company, which is dedicated to web companies hosting top and provides top notch services. Purified knowledge, which offers deep understanding of best web hosting website full article West Midland, UK www.araweb.co.uk Ltd leads me always to new understanding best hosting website companies so sometimes servers they have well written guidelines of web hosting UK companies and there is tons of great resourceful articles. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |