Salevere Salumäe jaaniõhtu

Salevere Salumäe jaaniõhtu

Salevere Salumäe Jaaniõhtu

Koht: Salevere külas Hanila vallas

 

Aeg: 24. juuni 2016 kell 18.00

Tule osa saama rahvalikust jaanikust maagilisel Salevere Salumäel koos Hanila Laulu-ja Mänguseltsiga!

Avatud kõigile huvilistele
Eri põlvkonnad
Osaluspanus tegevusega ja toidulauale
Kanname rahvarõivaid ja linaseid või rahvalikke riideid

Ühine tulematerjali toomine, korrastamine ja kaunistamine on jaotatud inimeste vahel. Jaani-nimeline süütab jaanitule.

 

Meeleolu loob Hanila Laulu- ja Mänguseltsi folkloorikava ning tantsuansambel.

Jaanitule ääres:

  • Ühislaulmine
  • Tantsimine pillimeeste saatel
  • Laulumängude mängimine
  • Jõu- ja osavusmängud täiskasvanutele
  • Jõu- ja osavusmängud lastele

Pärimuslikud tegevused:

  • Lillepärgade punumine (7 või 9 eri liiki taimedest)
  • Sõnajalaõite ja jaaniusside otsimine
  • Jaanikaste kogumine ja sellega enese kastmine
  • Ümber tule 3 korda käimine


Salevere Salumägi on muistne linnamägi, maagilise väega. Seal on ka Silmaallikas, mis on vanadel aegadel ohvripaigaks olnud. Kohalik rahvas on Salevere Salumäest kogu aeg väga lugu pidanud ja seal on aastakümneid jaanitulesid peetud.

Jaaniõhtu Salevere Salumäel on rahvalikus stiilis mõnus koosolemine nii oma rahvale kui külalistele. On laulu, tantsu ja pillimängu, rahvalikke laulumänge ja jõukatsumisi nii väikestele kui suurtele. Austame kohalikke Jaane, kes süütavad ka jaanitule. Punume pärgasid, otsime jaaniusse, naudime kaunist Salumäe loodust ja tunneme rõõmu koos olemisest. Jaaniõhtule tulles võta kaasa suupoolist ühisele laule ja tore, kui see oleks midagi isevalmistatut. Omalt poolt pakume traditsioonilist koduõlut ja suitsuräime. Meie pärimuslikule jaaniõhtule on oodatud kõik lähedalt ja kaugemalt tulnud toredad inimesed.

Korraldaja: Hanila Laulu-ja Mänguselts


Koduleht: Hanila Seltsi koduleht

Kontakt: Eha Raja 56484164


Salevere Salumäe jaaniõhtu
Decent technical systems are crucial in what is the best web hosting and capable support is extremely important too. It's definitely first-class service they provide the best web hosting companies and that is what makes them outstanding in the field. Araweb.co.uk is great source for web companies hosting top for reaching best company UK web hosting it is about which web hosting UK companies and reliable services, which guarantee 100% of servers so their well-balanced approach to hosting UK web companies is what makes them outstandingly well-organized company. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |