Selgusid pärimuskultuuri auhinna laureaadid

Pärimuskultuuri auhinna pidulik üleandmine toimus 6. juulil 2013 rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica Kalamaja päeva Tallinna peol Salme kultuurikeskuses. Tänavuse pärimuskultuuri auhinna stipendiumid said Tallinna setu leelokoor „Sõsarõ“ ja pärimuskultuuri õpetaja ja edendaja Terje Puistaja.

  Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu arendus- ja koolitusjuhi Ene Lukka-Jegikjani sõnul oli tänavusele pärimuskultuuri auhinnale esitatud erakordselt palju kandidaate, kes kõik teevad väga tubli tööd pärimuskultuuri valdkonnas. „On väga rõõmustav, et institutsioonid ja omavalitsused märkavad ja tunnustavad neid inimesi, kes tõesti püüavad hoida meie oma ehedat kultuuri,“ kiitis Ene Lukka-Jegikjan.   ,,Sõsarõ“ on Tallinna setode koor, mis  on järjekindlalt tegutsenud juba 40 aastat. Koor ühendab pealinna lauluhuvilisi seto naisi ehk laulusõsaraid. Koor on aastaid kaasa aidanud rahvusliku folklooripärandi hoidmisele - seto laulu, kultuuri ja kombestiku tutvustamisele elaval kujul ja kirjasõnas. Koori esimesed eestvedajad olid Igor Tõnurist ja Vaike Sarv, täna on koori eestvedaja Setomaalt pärit muuseumitöötaja-etnoloog Elvi Nassar.   Terje Puistaja on aastaid tegelenud pärimuse järjepidevuse hoidmise ja edasiandmisega. Ta on viinud läbi rahvakalendri ja sellega seotud pärimuse õpetust: kursusi, õpitube ja ettekandeid nii lastele kui täiskasvanutele üle Eestimaa ja kaugemalgi, olles nõnda väärikas pärimuskultuuri kandja.   Pärimuskultuuri auhinna annavad ühiselt välja Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu koostöös Eesti Rahvuskultuuri Fondi ja Kultuuripärandi aastaga.   Pärimuskultuuri auhinna eesmärk on tunnustada isikuid  või isikute gruppi sihipärase ja tulemusliku loomingulise, pedagoogilise, teaduslik-populariseeriva või organisatoorse tegevuse eest folklooripärandi järjepidevuse hoidmisel ja edasikandmisel tulevastele põlvedele kas elava paikkondliku traditsioonina või sekundaartraditsioonina selle erinevates vormides. Fondi loomise idee pärineb UNESCO programmist "Rahvuslikud elavad aarded", milles märgitakse, et kõige tulemuslikumaks vormiks kultuuripärandi kaitsel on pärimuskultuuri kandjate avalik tunnustamine.   Vaata ka kõiki esitatud kandidaate!Seto leelokoor Sõsaro (Foto: Susan Suurkask) Terje Puistaja (keskel), 2009 Pärimuskultuuri auhinna pidulik üleandmine toimus 6. juulil 2013 rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica Kalamaja päeva Tallinna peol Salme kultuurikeskuses. Tänavuse pärimuskultuuri auhinna stipendiumid said Tallinna setu leelokoor „Sõsarõ“ ja pärimuskultuuri õpetaja ja edendaja Terje Puistaja. I was really confused, because did not understand best web hosting companies but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept.
Selgusid pärimuskultuuri auhinna laureaadid
Pärimuskultuuri auhinna pidulik üleandmine toimus 6. juulil 2013 rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica Kalamaja päeva Tallinna peol Salme kultuurikeskuses. Tänavuse pärimuskultuuri auhinna stipendiumid said Tallinna setu leelokoor „Sõsarõ“ ja pärimuskultuuri õpetaja ja edendaja Terje Puistaja.

 

Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu arendus- ja koolitusjuhi Ene Lukka-Jegikjani sõnul oli tänavusele pärimuskultuuri auhinnale esitatud erakordselt palju kandidaate, kes kõik teevad väga tubli tööd pärimuskultuuri valdkonnas. „On väga rõõmustav, et institutsioonid ja omavalitsused märkavad ja tunnustavad neid inimesi, kes tõesti püüavad hoida meie oma ehedat kultuuri,“ kiitis Ene Lukka-Jegikjan.

 

,,Sõsarõ“ on Tallinna setode koor, mis  on järjekindlalt tegutsenud juba 40 aastat. Koor ühendab pealinna lauluhuvilisi seto naisi ehk laulusõsaraid. Koor on aastaid kaasa aidanud rahvusliku folklooripärandi hoidmisele - seto laulu, kultuuri ja kombestiku tutvustamisele elaval kujul ja kirjasõnas. Koori esimesed eestvedajad olid Igor Tõnurist ja Vaike Sarv, täna on koori eestvedaja Setomaalt pärit muuseumitöötaja-etnoloog Elvi Nassar.

 

Terje Puistaja on aastaid tegelenud pärimuse järjepidevuse hoidmise ja edasiandmisega. Ta on viinud läbi rahvakalendri ja sellega seotud pärimuse õpetust: kursusi, õpitube ja ettekandeid nii lastele kui täiskasvanutele üle Eestimaa ja kaugemalgi, olles nõnda väärikas pärimuskultuuri kandja.

 

Pärimuskultuuri auhinna annavad ühiselt välja Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu koostöös Eesti Rahvuskultuuri Fondi ja Kultuuripärandi aastaga.

 

Pärimuskultuuri auhinna eesmärk on tunnustada isikuid  või isikute gruppi sihipärase ja tulemusliku loomingulise, pedagoogilise, teaduslik-populariseeriva või organisatoorse tegevuse eest folklooripärandi järjepidevuse hoidmisel ja edasikandmisel tulevastele põlvedele kas elava paikkondliku traditsioonina või sekundaartraditsioonina selle erinevates vormides. Fondi loomise idee pärineb UNESCO programmist "Rahvuslikud elavad aarded", milles märgitakse, et kõige tulemuslikumaks vormiks kultuuripärandi kaitsel on pärimuskultuuri kandjate avalik tunnustamine.

 

Vaata ka kõiki esitatud kandidaate!

Selgusid pärimuskultuuri auhinna laureaadid
Seto leelokoor Sõsaro (Foto: Susan Suurkask)
Selgusid pärimuskultuuri auhinna laureaadid
Terje Puistaja (keskel), 2009
Selgusid pärimuskultuuri auhinna laureaadid Pärimuskultuuri auhinna pidulik üleandmine toimus 6. juulil 2013 rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica Kalamaja päeva Tallinna peol Salme kultuurikeskuses. Tänavuse pärimuskultuuri auhinna stipendiumid said Tallinna setu leelokoor „Sõsarõ“ ja pärimuskultuuri õpetaja ja edendaja Terje Puistaja.
I was really confused, because did not understand best web hosting companies but after reading araweb.co.uk article site I have much better understanding the whole concept. If I Googled about which web hosting is best then all these results came from commercial companies, but not any overviews which would have been easy to understand. It is definitely knowledgeable company, which makes choice extremely lucrative hosting web top companies discover hosting web provider it is about website hosting companies best and reliable services, which guarantee 100% of systems I do not mind having more info about which web hosting UK companies but this article site is definitely great find. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |