Soome-ugri lavastus Tallinn 2011 programmis

Fenno-Ugria algatatud rahvusvaheline soome-ugri pärimusteatri projekt esietendub Tallinn 2011 kultuuriprogrammi raames Skoone bastioni Põhuteatris 26.-30. augustini algusega kell 19.00. Anne Türnpu, Eva Klemetsi ja Mart Kolditsa lavastuses "Sugrierror.com" teevad kaasa handi, mansi, mari, udmurdi ja eesti näitlejad.

  Etendus on paljuski üles ehitatud improvisatsioonile, et tuua selgemalt esile soome-ugri mõttelaadi ja traditsioone. Tähelepanu keskmes on väikerahvaste identiteet, juured ning erinevus tänapäeva euroameerika maailmast. Sugrierror.com on tegijate sõnul mäng soome-ugri teemadega, mis ehitab end igal etendustel uuesti üles, ühendades olemasolevaid osiseid iga päev vastavalt sellele, milline päev on, kes istuvad saalis, mida mõtleb näitleja või mida muud juhus nõuks võtab. See on assotsiatsioonidemäng - eksperiment soome-ugri mõttelaadi ja teatri ühendamisega, kus "error" on must notsu, jokker või trikster, ootamatu lahendus või väljapääsmatu veateade. Venemaal elavate soome-ugri rahvaste ja Eesti teatriinimeste ühisprojekti on plaanitud juba aastaid. Soomeugrilaste teatritegemine Venemaal on lähtunud peamiselt vene traditsioonidest, kuigi olukord on regiooniti erinev: näiteks on maridel olemas omakeelne riiklik draamateater. Koostöö eestlastega julgustab hõimurahvaste teatrikunsti olema rohkem seotud oma rahva ja kultuuriga. Erinevate võimaluste nägemisel ja analüüsimisel, oma pärimuse väärtustamisel ühises prooviprotsessis leitakse oma ja kordumatu ning saadakse jõudu edaspidigi asju omanäolisemalt teha. Eesti näitlejatele ja lavastajatele on see aga võimalus töötada koos keelesugulastega ning mõtestada omaendagi tegemisi keele- ja pärimuskesksemalt. Etendust toetavad SA Tallinn 2011, EV Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Hõimurahvaste Programm. Lavastuse ja selle valmimisega saab tutvuda kodulehel sugrierror.com, lisainfo ka pohuteater.no99.ee Sugrierror.com Fenno-Ugria algatatud rahvusvaheline soome-ugri pärimusteatri projekt esietendub Tallinn 2011 kultuuriprogrammi raames Skoone bastioni Põhuteatris 26.-30. augustini algusega kell 19.00. Anne Türnpu, Eva Klemetsi ja Mart Kolditsa lavastuses "Sugrierror.com" teevad kaasa handi, mansi, mari, udmurdi ja eesti näitlejad. Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of best web hosting companies and see what they really offer
Soome-ugri lavastus Tallinn 2011 programmis
MTÜ Fenno-Ugria Asutus
Fenno-Ugria algatatud rahvusvaheline soome-ugri pärimusteatri projekt esietendub Tallinn 2011 kultuuriprogrammi raames Skoone bastioni Põhuteatris 26.-30. augustini algusega kell 19.00. Anne Türnpu, Eva Klemetsi ja Mart Kolditsa lavastuses "Sugrierror.com" teevad kaasa handi, mansi, mari, udmurdi ja eesti näitlejad.

 

Etendus on paljuski üles ehitatud improvisatsioonile, et tuua selgemalt esile soome-ugri mõttelaadi ja traditsioone. Tähelepanu keskmes on väikerahvaste identiteet, juured ning erinevus tänapäeva euroameerika maailmast.

Sugrierror.com on tegijate sõnul mäng soome-ugri teemadega, mis ehitab end igal etendustel uuesti üles, ühendades olemasolevaid osiseid iga päev vastavalt sellele, milline päev on, kes istuvad saalis, mida mõtleb näitleja või mida muud juhus nõuks võtab. See on assotsiatsioonidemäng - eksperiment soome-ugri mõttelaadi ja teatri ühendamisega, kus "error" on must notsu, jokker või trikster, ootamatu lahendus või väljapääsmatu veateade.

Venemaal elavate soome-ugri rahvaste ja Eesti teatriinimeste ühisprojekti on plaanitud juba aastaid. Soomeugrilaste teatritegemine Venemaal on lähtunud peamiselt vene traditsioonidest, kuigi olukord on regiooniti erinev: näiteks on maridel olemas omakeelne riiklik draamateater.

Koostöö eestlastega julgustab hõimurahvaste teatrikunsti olema rohkem seotud oma rahva ja kultuuriga. Erinevate võimaluste nägemisel ja analüüsimisel, oma pärimuse väärtustamisel ühises prooviprotsessis leitakse oma ja kordumatu ning saadakse jõudu edaspidigi asju omanäolisemalt teha. Eesti näitlejatele ja lavastajatele on see aga võimalus töötada koos keelesugulastega ning mõtestada omaendagi tegemisi keele- ja pärimuskesksemalt.

Etendust toetavad SA Tallinn 2011, EV Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Hõimurahvaste Programm.

Lavastuse ja selle valmimisega saab tutvuda kodulehel sugrierror.com, lisainfo ka pohuteater.no99.ee

Sugrierror.com

Soome-ugri lavastus Tallinn 2011 programmis Fenno-Ugria algatatud rahvusvaheline soome-ugri pärimusteatri projekt esietendub Tallinn 2011 kultuuriprogrammi raames Skoone bastioni Põhuteatris 26.-30. augustini algusega kell 19.00. Anne Türnpu, Eva Klemetsi ja Mart Kolditsa lavastuses "Sugrierror.com" teevad kaasa handi, mansi, mari, udmurdi ja eesti näitlejad.
Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of best web hosting companies and see what they really offer We found out that company capable of best hosting web companies is worth of mentioning and therefore we publish link here. No need to invent bicycle, therefore just neutral piece of writing which is the best web hosting companies, learn best website hosting companies it's recognized brand with satisfying hosting web top companies always rigorously seeking right good care it is exactly what makes best website hosting companies very resourceful and gives new qualitative information. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |