Traditsioonilise tantsu festival Sabatants tuleb kolmandat korda

1.-3. maini toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus (Telliskivi 60a) traditsioonilise tantsu festival Sabatants. Kolme päeva jooksul astuvad seminarides, õpitubades ja õhtustes tantsuklubides üles tantsuteadjad ja muusikud nii Eestist kui ka välismaalt.

Kolmandat aastat toimuv Sabatantsu festivalil edendab ja mõtestab eestimaist tantsukultuuri. Festivalil saavad ühel põrandal kokku kogenud tantsijaid ja päris algajad, et ühiselt avardada silmaringi, lihvida tantsuoskusi ja koosolemisest rõõmu tunda. Kolme päeva jooksul toimuvad seminarid ja õpitoad, mida juhendavad oma ala meistrid. Õhtuti leiavad aset meeleolukad tantsuklubid, kus saab päeval õpitut praktiseerida varaste hommikutundideni. Sabatantsu seminaride eesmärgiks on inimesi sõbralikult sundida mõtlema ja arutlema (pärimus)tantsuga seotud teemadel. Pärimusmuusikud Leanne Barbo ja Eeva Talsi eest veetavad seminaris räägitakse rütmitunnetusest tantsudes ja tõstatatakse küsimusi, mil määral võib rütmiga mängida. Kristiina Kapper, Meelika Hainsoo ja Ele Viskus otsivad seminaril vastuseid: kuidas ära tunda ja kuidas olla tantsueeskuju? Festivali õpitubades on  sel aastal tähelepanu all teiste hulgas polkamasurka ja Muhu tantsud. Kindlasti ei tasuks maha magada õpituba „Eesti tantsude põhiliikumised“, mida viivad läbi Kristiina Kapper ja Kaarel Kõivupuu ning kuhu on väga oodatud algajad huvilised, et koos kogenud tantsijatega õppida. Kõik mehed võiksid plaani võtta meeste tantsude õpitoa, juba sellepärast, et naisi sinna ei lasta! Meheväärilisi tantsusamme näitavad ette Jalmar Vabarna Setomaalt ja Ivars Davidson Lätist. Päeva jooksul kogutud teadmisi ja oskusi on võimalik praktiseerida igaõhtustest tantsuklubides. Möödunud aastal Sabatantsu publiku südamed võitnud Ülemakstud Rentslihärrad on tagasi ka sel korral! Eeva ja Villu Talsi mängivad tantsuks parimaid palasid ühest puust tehtud viiulil ja mandoliinil. Teiste hulgas hoiavad tuju üleval pärimusmuusikud Juhan Uppin, Johanna-Adele Jüssi, rahvakandlemängija Aivar Arak ja Väägvere külakapell. Välisesinejatest on eestlastele vist kõige tuntud lõunanaabrite rahvatantsurühm Dandari, mis esitab Läti eri piirkondade tantse ja mänge. Festivali kõige kaugemad külalised on tatari marid ansamblist Kna Vel, kes viivad läbi õpitoa ja esinevad ka tantsuklubis. Lisaks on Sabatantsul esinejaid Poolast ja Leedust. Ajakava ja lisainfo festivali kohta on leitav kodulehelt www.sabatants.ee   Festivalipassid on saadaval Piletimaailmas. Lisainfo: Kaarel Kõivupuu festivali peakorraldaja +372 510 1245 es1 = 'mailto:inf&'; es2 = '#x6f;@sabatant&'; es3 = '#115;.ee'; ts1 = 'info@sabatant&#x'; ts2 = '73;.ee'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');info[No SpaM]@sabatants.ee www.sabatants.ee Traditsioonilise tantsu festival Sabatants 1.-3. maini toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus (Telliskivi 60a) traditsioonilise tantsu festival Sabatants. Kolme päeva jooksul astuvad seminarides, õpitubades ja õhtustes tantsuklubides üles tantsuteadjad ja muusikud nii Eestist kui ka välismaalt. Surprising detail about which is the best web hosting companies was imminent after reading testimonials.
Traditsioonilise tantsu festival Sabatants tuleb kolmandat korda
08.04.2014
1.-3. maini toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus (Telliskivi 60a) traditsioonilise tantsu festival Sabatants. Kolme päeva jooksul astuvad seminarides, õpitubades ja õhtustes tantsuklubides üles tantsuteadjad ja muusikud nii Eestist kui ka välismaalt.
Traditsioonilise tantsu festival Sabatants tuleb kolmandat korda

Kolmandat aastat toimuv Sabatantsu festivalil edendab ja mõtestab eestimaist tantsukultuuri. Festivalil saavad ühel põrandal kokku kogenud tantsijaid ja päris algajad, et ühiselt avardada silmaringi, lihvida tantsuoskusi ja koosolemisest rõõmu tunda. Kolme päeva jooksul toimuvad seminarid ja õpitoad, mida juhendavad oma ala meistrid. Õhtuti leiavad aset meeleolukad tantsuklubid, kus saab päeval õpitut praktiseerida varaste hommikutundideni.

Sabatantsu seminaride eesmärgiks on inimesi sõbralikult sundida mõtlema ja arutlema (pärimus)tantsuga seotud teemadel. Pärimusmuusikud Leanne Barbo ja Eeva Talsi eest veetavad seminaris räägitakse rütmitunnetusest tantsudes ja tõstatatakse küsimusi, mil määral võib rütmiga mängida. Kristiina Kapper, Meelika Hainsoo ja Ele Viskus otsivad seminaril vastuseid: kuidas ära tunda ja kuidas olla tantsueeskuju?

Festivali õpitubades on  sel aastal tähelepanu all teiste hulgas polkamasurka ja Muhu tantsud. Kindlasti ei tasuks maha magada õpituba „Eesti tantsude põhiliikumised“, mida viivad läbi Kristiina Kapper ja Kaarel Kõivupuu ning kuhu on väga oodatud algajad huvilised, et koos kogenud tantsijatega õppida. Kõik mehed võiksid plaani võtta meeste tantsude õpitoa, juba sellepärast, et naisi sinna ei lasta! Meheväärilisi tantsusamme näitavad ette Jalmar Vabarna Setomaalt ja Ivars Davidson Lätist.

Päeva jooksul kogutud teadmisi ja oskusi on võimalik praktiseerida igaõhtustest tantsuklubides. Möödunud aastal Sabatantsu publiku südamed võitnud Ülemakstud Rentslihärrad on tagasi ka sel korral! Eeva ja Villu Talsi mängivad tantsuks parimaid palasid ühest puust tehtud viiulil ja mandoliinil. Teiste hulgas hoiavad tuju üleval pärimusmuusikud Juhan Uppin, Johanna-Adele Jüssi, rahvakandlemängija Aivar Arak ja Väägvere külakapell. Välisesinejatest on eestlastele vist kõige tuntud lõunanaabrite rahvatantsurühm Dandari, mis esitab Läti eri piirkondade tantse ja mänge. Festivali kõige kaugemad külalised on tatari marid ansamblist Kna Vel, kes viivad läbi õpitoa ja esinevad ka tantsuklubis. Lisaks on Sabatantsul esinejaid Poolast ja Leedust.


Ajakava ja lisainfo festivali kohta on leitav kodulehelt www.sabatants.ee

 
Festivalipassid on saadaval Piletimaailmas.

Traditsioonilise tantsu festival Sabatants tuleb kolmandat korda

Traditsioonilise tantsu festival Sabatants

Traditsioonilise tantsu festival Sabatants tuleb kolmandat korda 1.-3. maini toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus (Telliskivi 60a) traditsioonilise tantsu festival Sabatants. Kolme päeva jooksul astuvad seminarides, õpitubades ja õhtustes tantsuklubides üles tantsuteadjad ja muusikud nii Eestist kui ka välismaalt.
Surprising detail about which is the best web hosting companies was imminent after reading testimonials. Third argument is that web top hosting companies not really hard to grasp, but some background check of particular provider makes it sometimes difficult. They explained it in plain English with simple analogies, it makes website hosting companies best to learn follow this link because they offer reliable services, I experienced best web hosting website and am convinced of their quality operator that is why I prefer competent companies web hosting provider and it has been worth of doing some research. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |