Ungari hõimuõhtu

Fenno-Ugria tähistab 14. märtsil 2012 hõimuõhtuga Ungari rahvuspüha.

  Kell 19 Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus tn 16c) algaval peol on teemaks 1848. aasta revolutsioon folklooris ja rahvakunstis. Külas on rahvamuusikud ja etnograafid Ungarist Katalin Juhász ja Zoltán Szabó.   Ungari ajaloo üheks kuulsusrikkamaks sündmuseks on 15. märtsil 1848 alguse saanud vabadusvõitlus, mida meenutatakse nii rahvalauludes kui ka rahvakunstis. Ungari õhtu muusika- ja slaidiprogrammi vahendusel saame teada, kuidas on rahvussümboleid jäädvustatud etnograafilistel esemetel ning millisena on kujutatud toonaseid rahvuskangelasi. Kõlavad kaunimad revolutsiooniaegsed laulud torupilli, vilespillide ja ungari puupuhkpilli tárogató saatel ning mõned neist võib ka publik selgeks õppida.   Õhtu külalisteks on Ungari Etnograafiainstituudi teadur ja rahvalaulik Katalin Szabó ning pillimees ja etnograaf, Ungari Pärandkultuuri Maja tarbekunstikogu juhataja Zoltán Szabó. Oma uurimistulemusi – Ungari ajaloo peegeldusi folklooris – on nad ansambli Carmina Danubiana liikmetena tutvustanud folklooriõhtutel, tele- ja raadiosaadetes ning olnud kaastegevad mitmete CD-plaatide väljaandmisel.   Õhtu korraldatakse koostöös Ungari Instituudi, Ungari Suursaatkonna, Munkácsy-nimelise Eestimaa Ungarlaste Ühenduse ja Eesti Ungari Seltsiga. Hõimuõhtut toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.   Sissepääs tasuta. Ungari hõimuõhtu Fenno-Ugria tähistab 14. märtsil 2012 hõimuõhtuga Ungari rahvuspüha. While searching for in depth information about best web hosting companies and did not find it anywhere, finally I saw one remarkable page, which had great articles
Ungari hõimuõhtu
Fenno-Ugria tähistab 14. märtsil 2012 hõimuõhtuga Ungari rahvuspüha.

 

Kell 19 Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus tn 16c) algaval peol on teemaks 1848. aasta revolutsioon folklooris ja rahvakunstis. Külas on rahvamuusikud ja etnograafid Ungarist Katalin Juhász ja Zoltán Szabó.

 

Ungari ajaloo üheks kuulsusrikkamaks sündmuseks on 15. märtsil 1848 alguse saanud vabadusvõitlus, mida meenutatakse nii rahvalauludes kui ka rahvakunstis. Ungari õhtu muusika- ja slaidiprogrammi vahendusel saame teada, kuidas on rahvussümboleid jäädvustatud etnograafilistel esemetel ning millisena on kujutatud toonaseid rahvuskangelasi. Kõlavad kaunimad revolutsiooniaegsed laulud torupilli, vilespillide ja ungari puupuhkpilli tárogató saatel ning mõned neist võib ka publik selgeks õppida.

 

Õhtu külalisteks on Ungari Etnograafiainstituudi teadur ja rahvalaulik Katalin Szabó ning pillimees ja etnograaf, Ungari Pärandkultuuri Maja tarbekunstikogu juhataja Zoltán Szabó. Oma uurimistulemusi – Ungari ajaloo peegeldusi folklooris – on nad ansambli Carmina Danubiana liikmetena tutvustanud folklooriõhtutel, tele- ja raadiosaadetes ning olnud kaastegevad mitmete CD-plaatide väljaandmisel.

 

Õhtu korraldatakse koostöös Ungari Instituudi, Ungari Suursaatkonna, Munkácsy-nimelise Eestimaa Ungarlaste Ühenduse ja Eesti Ungari Seltsiga. Hõimuõhtut toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

 

Sissepääs tasuta.

Ungari hõimuõhtu

Ungari hõimuõhtu

Ungari hõimuõhtu Fenno-Ugria tähistab 14. märtsil 2012 hõimuõhtuga Ungari rahvuspüha.
While searching for in depth information about best web hosting companies and did not find it anywhere, finally I saw one remarkable page, which had great articles It may be not leisure reading, but web hosting best companies is sometimes a little bit technical. I dont mind harder articles, because deeper truth is inside on their writings. They explained it in plain English with simple analogies, it makes web companies hosting top full info click here I read it two times and understood web top hosting companies much better. Now I have also broader info about new perspective I do not mind having more info about companies hosting web UK but this article site is definitely great find. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |