Vanausuliste pärimuskultuuri festival Peipus tuleb taas

19. – 23. augustil 2011 toimub Eestis juba viiendat korda rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuuri festival PEIPUS, mille sündmused leiavad aset nii pealinnas, kui ka Peipsimaal – Mustvees ja Kallastes.

Tänavuse festivali külalisteks on vanausulised pomoorid Lätist, Leedust, vene küladest Komimaal ja fedossejevlased Venemaalt. Festivalil kõlavad palvelaulud vanausuliste pomooride meeskoori „UNISON” esituses. Vilniuse vanausuliste koguduse koori esituses saab kuulda vaimulikke värsse, mis pärinevad 17. sajandini ulatuvast traditsioonist. Hilisema aja autorite vaimulikke värsse Kallaste kontserdil laulab Kallaste vanausuliste naiskoor.   Traditsiooniliselt festival tutvustab ka vanausuliste autentset rahvakultuuri. Tänavused külalised vene vanausuliste küladest Komimaal on maailma vaimse kultuuripärandisse kuuluva kultuuri kandjad. Külalised Pešora, Uhta ja Ust-Tsilma küladest näitavad kuidas Ust-Tsilmas peetakse suurimat rahvapidu „GORKA” ringtantsude ja lauludega. Festivali galal aga kuuleme vägilaslaslaule lauliku, naljasalme naljataja ja nutulaule itkeja suust.    Tallinna Kinomajas linastuvad visuaalse antropoloogia ja dokumentaalfilmid.   Teadusliku mõõtme annavad festivalist osa võtvad mainekad teadlased, kes peavad avatud loenguid vanausuliste kultuuri eripärast, vaimsest maailmast, laulutraditsioonist. Töötubades tutvustavad meistrid vanausuliste traditsioonlist rahvakunsti ja käsitööd. Ürituste ajal on avatud fotonäitus ja Ust-Tsilmameistrite käsitöönäitus.   Ajalooline taust: 17. sajandil esialgu Venemaa ääremaadele ja siis ka üle piiri Euroopasse, Aasiasse, Austraaliasse, Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse põgenenud vanausuliste suletud kogukondades säilis põhimõtteliselt muutumatult kirikulaulmine algupärase ühehäälsuse, laadilise ja rütmilise eripäraga ja noteerimisviisiga, kirikuslaavi keel kõige iidseimas häälduses, vaimulike värsside laulmise traditsioon; kirikukunst, raamatukultuur ainulaadsete kirjandus¾anritega, vanavene rahvakultuur.   Rohkem infot: MTÜ Peipus es1 = 'mailto:z&#x'; es2 = '65;mfira7777@'; es3 = 'gmail.com'; ts1 = 'zemfira7777&'; ts2 = '#x40;gmail.com'; document.write(' '+ts1+ts2+' ');zemf[No SpaM]ira7777@gmail.com +372 55 985 044   PEIPUS 2011 kava (.pdf 0,3Mb). Peipus 2011 19. – 23. augustil 2011 toimub Eestis juba viiendat korda rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuuri festival PEIPUS, mille sündmused leiavad aset nii pealinnas, kui ka Peipsimaal – Mustvees ja Kallastes. Enormous importance of which is the best web hosting companies becomes evident when comparing technical data.
Vanausuliste pärimuskultuuri festival Peipus tuleb taas
Zemfira Lampmann
19. – 23. augustil 2011 toimub Eestis juba viiendat korda rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuuri festival PEIPUS, mille sündmused leiavad aset nii pealinnas, kui ka Peipsimaal – Mustvees ja Kallastes.

Tänavuse festivali külalisteks on vanausulised pomoorid Lätist, Leedust, vene küladest Komimaal ja fedossejevlased Venemaalt. Festivalil kõlavad palvelaulud vanausuliste pomooride meeskoori „UNISON” esituses. Vilniuse vanausuliste koguduse koori esituses saab kuulda vaimulikke värsse, mis pärinevad 17. sajandini ulatuvast traditsioonist. Hilisema aja autorite vaimulikke värsse Kallaste kontserdil laulab Kallaste vanausuliste naiskoor.

 

Traditsiooniliselt festival tutvustab ka vanausuliste autentset rahvakultuuri. Tänavused külalised vene vanausuliste küladest Komimaal on maailma vaimse kultuuripärandisse kuuluva kultuuri kandjad. Külalised Pešora, Uhta ja Ust-Tsilma küladest näitavad kuidas Ust-Tsilmas peetakse suurimat rahvapidu „GORKA” ringtantsude ja lauludega. Festivali galal aga kuuleme vägilaslaslaule lauliku, naljasalme naljataja ja nutulaule itkeja suust. 

 

Tallinna Kinomajas linastuvad visuaalse antropoloogia ja dokumentaalfilmid.

 

Teadusliku mõõtme annavad festivalist osa võtvad mainekad teadlased, kes peavad avatud loenguid vanausuliste kultuuri eripärast, vaimsest maailmast, laulutraditsioonist. Töötubades tutvustavad meistrid vanausuliste traditsioonlist rahvakunsti ja käsitööd. Ürituste ajal on avatud fotonäitus ja Ust-Tsilmameistrite käsitöönäitus.

 

Ajalooline taust: 17. sajandil esialgu Venemaa ääremaadele ja siis ka üle piiri Euroopasse, Aasiasse, Austraaliasse, Lõuna- ja Põhja-Ameerikasse põgenenud vanausuliste suletud kogukondades säilis põhimõtteliselt muutumatult kirikulaulmine algupärase ühehäälsuse, laadilise ja rütmilise eripäraga ja noteerimisviisiga, kirikuslaavi keel kõige iidseimas häälduses, vaimulike värsside laulmise traditsioon; kirikukunst, raamatukultuur ainulaadsete kirjandus¾anritega, vanavene rahvakultuur.

 

Rohkem infot:

MTÜ Peipus

+372 55 985 044

 

PEIPUS 2011 kava (.pdf 0,3Mb).

Peipus 2011

Vanausuliste pärimuskultuuri festival Peipus tuleb taas 19. – 23. augustil 2011 toimub Eestis juba viiendat korda rahvusvaheline vanausuliste pärimuskultuuri festival PEIPUS, mille sündmused leiavad aset nii pealinnas, kui ka Peipsimaal – Mustvees ja Kallastes.
Enormous importance of which is the best web hosting companies becomes evident when comparing technical data. I found deductively, that the best web hosting companies is the foundation for website. I think it is enormous difference in top web hosting companies regain see araweb.co.uk top web hosting therefore I use allways their services when I need companies hosting provider web position is really strong and they know well what is really important it is exactly what makes what is the best web hosting site very resourceful and gives new qualitative information. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |