XVIII Võru folkloorifestival "Päivgi tands tsõõrin!"

Igal aastal juulikuus sõidavad Võrumaale sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ja pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist!

  Lisaks paljudele eestlastele, on sel aastal on kutsutud külla ka tantsurühmad Lätist, Slovakkiast, Poolast ja Ukrainast.    Festival toimub 12.-15.juulini 2012. Nelja päeva jooksul toimub Võrus ja maakonnas üle 30 erineva festivaliürituse. Festival, see on värvikirevad kontserdid, võistumängimine lõõtsadel, õpitoad, tänavatants, õhtulaulud rannal, kunsti- ja käsitöölaat, noorte folklooriansamblite kokkutulek, igaõhtused simmanid.   Traditsiooniliselt toob festival Võrru kokku ka Eestimaa paremad lõõtsamängijad. Võistumängimine toimub Eesti kuulsaima lõõtsameistri August Teppo tööde eeskujul valmistatud lõuna-eesti ehk teppo tüüpi lõõtsadel. Võru lähedal Loosul 1875. aastal sündinud August Teppo jõudis oma pika elu jooksul umbes 150 pilli valmistada. Viimase tegi ta 1959. aastal 84-aastasena. Tüüpiline Teppo lõõts on neljarealine  ja kolmekooriline. Ühe pilli meisterdamiseks kulus tal umbes kolm kuud, seda talutööde kõrvalt. Teppo lõõtsad tunneb ära erilise kõlatämbri tõttu.   Vaata festivali kava www.vorufolkloor.ee ja tule ise ka kohale! Võru Folkloorifestival Igal aastal juulikuus sõidavad Võrumaale sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ja pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist! This is the fact, that there are exellent which is the best web hosting companies available, but they are hard to find at first place.
XVIII Võru folkloorifestival "Päivgi tands tsõõrin!"
Kadri Valner
Igal aastal juulikuus sõidavad Võrumaale sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ja pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist!

 

Lisaks paljudele eestlastele, on sel aastal on kutsutud külla ka tantsurühmad Lätist, Slovakkiast, Poolast ja Ukrainast. 

 

Festival toimub 12.-15.juulini 2012. Nelja päeva jooksul toimub Võrus ja maakonnas üle 30 erineva festivaliürituse. Festival, see on värvikirevad kontserdid, võistumängimine lõõtsadel, õpitoad, tänavatants, õhtulaulud rannal, kunsti- ja käsitöölaat, noorte folklooriansamblite kokkutulek, igaõhtused simmanid.

 

Traditsiooniliselt toob festival Võrru kokku ka Eestimaa paremad lõõtsamängijad. Võistumängimine toimub Eesti kuulsaima lõõtsameistri August Teppo tööde eeskujul valmistatud lõuna-eesti ehk teppo tüüpi lõõtsadel. Võru lähedal Loosul 1875. aastal sündinud August Teppo jõudis oma pika elu jooksul umbes 150 pilli valmistada. Viimase tegi ta 1959. aastal 84-aastasena. Tüüpiline Teppo lõõts on neljarealine  ja kolmekooriline. Ühe pilli meisterdamiseks kulus tal umbes kolm kuud, seda talutööde kõrvalt. Teppo lõõtsad tunneb ära erilise kõlatämbri tõttu.

 

Vaata festivali kava www.vorufolkloor.ee ja tule ise ka kohale!

Võru Folkloorifestival

XVIII Võru folkloorifestival "Päivgi tands tsõõrin!" Igal aastal juulikuus sõidavad Võrumaale sajad tantsijad, pillimehed ja lauljad nii Eestist kui laiast maailmast ja pakuvad ainulaadse võimaluse osa saada erinevate maade rahvakunstist!
This is the fact, that there are exellent which is the best web hosting companies available, but they are hard to find at first place. This is the fact, that there are exellent the best web hosting companies available, but they are hard to find at first place. I love their enthusiasm on describing their experiences on best hosting website companies get a line UK company araweb.co.uk I am confident, that UK web hosting companies is one of the best customer service for publications, which are really important for me. Finally, companies hosting web UK exites me every day. Take my words for this! top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |