Loading

Peokava

 

Pärimuspidu Baltica kava

29. mai

Väliskülalised saabuvad Eestisse ja tutvuvad omavahel

30. mai

Väliskülaliste koolikontserdid Harjumaal

31. mai

12:00 avame Baltica pärimusküla Tornide väljakul

15:45 Rongkäik Vabaduse väljakult Raekoja platsile

16:00-19:00 Pärimuspidu Baltica avakontsert Raekoja platsil

19:00 väliskülaliste vastuvõtt Tallinna Raekojas

20:00 Tantsuklubi Tornide väljakul pärimuskülas

 1. juuni

11:00-19:00 Pärimusküla avatud Tornide väljakul

19:00 Tantsuklubi Tornide väljakul pärimuskülas

“Baltica tuleb külla” – väliskülalised esinevad Maaelu Festivalil Sõmerus ja Vinni valla päevadel ning Põlva Päevadel.

2. juuni

11:00-19:00 Pärimusküla avatud Tornide väljakul

14:00-16:00 Rahvarõivaste tuulutamine Tornide väljaku pärimuskülas (korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit)

17:00-19:00 Pärimuspidu Baltica lõpetamine Tornide väljakul

 

Rahvusvahelise pärimuspeo Baltica AVAKONTSERT Raekoja platsis Tallinnas

31.mail kell 16.00-18.30

 

Avasõna – õhtujuhid Lauri Õunapuu ja Monika Tomingas

Vabariigi President Kersti Kaljulaid

Kultuuriminister Tõnis Lukas

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart

Preemia – PäKu üleandmine

Preemia – Teotugi üleandmine

Preemia – Toropi preemia üleandmine

Esineb Vabariigi Pillimees Juhan Uppin

Läti pärimusrühm Teikas Muzikanti ja Senleja

Leedu pärimusrühm Alka

Ukraina pärimusrühm Dyvyna

Tšiili pärimusmuusikud María Cecilia Astorga Arredondo ja Carlos Eulices Sotomayor González

India pärimusrühm Folk Blaster Society

Seto leelokoorid Siidisõsarõ, Sõsarõ, Sorrõseto

Ingeri-soome folkloorirühm Röntyskä

Folklooriklubi Maatasa

Lüü-Türr

Leigarid

 

TORNIDE VÄLJAKU PEALAVA

31.mai

12.00 Pärimuspidu Baltica pärimusküla avamine. Avasõnad: Monika Tomingas, Eesti Folkloorinõukogu, Baltica peakorraldaja; Susanne Kramer, CIOFF.

Teikas Muzikanti ja Senleja (LV), Alka (LT), Dyvyna (UKR), María Cecilia Astorga Arredondo ja Carlos Eulices Sotomayor González (CHL), Folk Blaster Society (IND).

13.00 Folklooriklubi Maatasa, Leesikad gümnaasiumirühm.

14.00 Seto Lauluselts SORRÕSETO, Seto Laste Kool.

15.00 Vigala Folklooriselts Kiitsharakad

1.juuni

11.00 Ärmonikud, ÜKSMÜTS, Folkloorirühm “Vargamäe lapsed”, Meite lapse pillituba, Simmeldajad

12.00 Väägvere külakapell

13.00 Everest Nepal Cultural Group, Mari Kumõl

14.00 Hanila Laulu- ja Mänguselts

15.00 Väike Hellero, Anna Raudkatsi Tantsuselts

16.00 Everest Nepal Cultural Group, Röntyskä

17.00 Karksi-Nuia Kultuurikeskus TIISTELU, Tantsuansambel Tuisuline

18.00 Õiõ Seto’, Seto Folklooriansambel Kuldatsäuk

2.juuni

11.00 Folklooriansambel Bõliina, Folklooriansansambel Zurba

12.00 Pärnu Spelmanslag, Kuusalu rahvamuusikaansambel “6 alust”

13.00 Arhailised Mehed, Lüü-Türr

14.00-16.00 Rahvarõivaste tuulutamine, korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

16.00 Rahvakunstiansambel Leigarid

 

 Kõik lavad ja piirkondade alad asuvad Baltica pärimuskülas Tornide väljakul.

PÕHJA-EESTI PIIRKONNA LAVA

31.mai

12.30 Keila kooli lasterühm

13.30 Reevele

14.30 Rahvatantsurühm Ingliska

1.juuni

11.30 Röntyskä

12.30 Leesikad 4.klassi rühm

13.30 Udmurdi ansambel “Ošmes”

14.30 Folklooriselts Juhukse

15.30 Tartu Valgevene Selts Spadki

16.30 Lustpilli kandleduo Tamsalust

17.30 Kolkja Bõlitsa

18.30 Lätte Veetallajad

2.juuni

11.30 Pärnu Ingeri-Soome Folkloorirühm Kullero ja Lasterühm Orvokki

12.30 Rannapõngerjad

13.30 Serebrjanõi rodnik

14.30 Folklooriansambel Bõliina

15.30 Kuusalu rahvamuusikaansambel “6 alust”

16.30 Folklooriansambel Zurba

Harjumaa ala

31.mai

12.00-13.30 Keila kooli lasterühm

13.30-15.00 Rahvatantsurühm Ingliska

1.juuni

11.00-12.00 Keila kooli lasterühm

12.00-13.30 Leesikad 4. klassi ja 6. klassi rühm

13.30-15.00 Folklooriselts Juhukse

15.00-16.30 Rahvatantsurühm Ingliska

16.30-18.00 Lustpilli kandleduo Tamsalust

18.00-19.00 Lätte Veetallajad

2.juuni

11.00-12.00 Lätte Veetallajad

12.00-13.00 Rannapõngerjad

13.00-14.00 Rahvakunstiansambel Leigarid

14.00-15.30 Lüü-Türr

15.30-17.00 Kuusalu rahvamuusikaansambel “6 alust”

 

Eestis elavate vähemusrahvuste ala

31.mai

12.00-13.00 Serebrjanõi rodnik

13.00-14.00 Reevele

14.00-15.00 Tartu Valgene Selts Spadki

1.juuni

11.00-12.30 Röntyskä

12.30-14.00 Udmurdi ansambel “Ošmes”

14.00-15.00 Mari Kumõl

15.00-16.30 Tartu Valgene Selts Spadki

16.30-18.00 Kolkja Bõlitsa

18.00-19.00 Serebrjanõi rodnik

2.juuni

11.00-12.30 Pärnu Ingeri-Soome Folkloorirühm Kullero ja Lasterühm Orvokki

12.30-14.00 Serebrjanõi rodnik

14.00-15.30 Folklooriansambel Bõliina

15.30-17.00 Folklooriansambel Zurba

 

 

KESK-EESTI PIIRKONNA LAVA

31.mai

12.30 Ärmonikud

13.30 Meite lapse pillituba

14.30 ÜKSMÜTS

1.juuni

11.30 Tallinna Mulkide Selts ja Tallinna Rahvaülikooli tantsukollektiiv “Eksperiment”

12.30 Karksi-Nuia Kultuurikeskus TIISTELU

13.30 Simmeldajad

14.30 Tallinna Mulkide Selts ja Tallinna Rahvaülikooli tantsukollektiiv “Eksperiment” ja Karksi-Nuia Mokalaat

15.30 Meite lapse pillituba

16.30 Ärmonikud

17.30 ÜKSMÜTS

18.30 Karksi-Nuia Kultuurikeskus TIISTELU

2.juuni

11.30 Folkloorirühm “Vargamäe lapsed”

12.30 Meite lapse pillituba

13.30 Simmeldajad

14.30 ÜKSMÜTS

15.30 Arhailised mehed

16.30 Ärmonikud

 

Järvamaa ala

31.mai

12.00-13.00 Ärmonikud

13.00-14.00 Meite lapse pillituba

14.00-15.00 ÜKSMÜTS

1.juuni

12.00-13.30 Folkloorirühm “Vargamäe lapsed”

13.30-15.00 Simmeldajad

15.00-16.00 Meite lapse pillituba

16.00-17.30 Ärmonikud

17.30-19.00 ÜKSMÜTS

2.juuni

11.00-12.00 Folkloorirühm “Vargamäe lapsed”

12.00-13.00 Meite lapse pillituba

13.00-14.00 Simmeldajad

14.00-15.00 ÜKSMÜTS

15.00-16.00 Arhailised mehed

16.00-17.00 Ärmonikud

 

Mulgimaa ala

1.juuni

11.00-12.00 Tallinna Mulkide Selts ja Tallinna Rahvaülikooli tantsukollektiiv “Eksperiment”

12.00-13.00 Karksi-Nuia Mokalaat

13.00-14.00 Karksi-Nuia Kultuurikeskus TIISTELU

14.00-16.00 Tallinna Mulkide Selts ja Tallinna Rahvaülikooli tantsukollektiiv “Eksperiment”

16.00-17.30 Karksi-Nuia Mokalaat

17.30-19.00 Karksi-Nuia Kultuurikeskus TIISTELU

 

LÄÄNE-EESTI JA SAARED PIIRKONNA LAVA

31.mai

13.30 Hanila Laulu- ja Mängu Selts

14.30 Tantsuansambel Tuisuline

1.juuni

11.30 Hanila Laulu- ja Mängu Selts

12.30 Pärnu Liblika Lasteaed ja huvialakool Jumbo

13.30 Leesikad 6. klassi rühm

14.30 Folkloorigrupp Mesilane

15.30 Ammuker

16.30 Kaasike

17.30 Anna Raudkatsi Tantsuselts

18.30 Rahvatantsurühm Kevade

2.juuni

11.30 Räämakad ja Lõõtspillihaiged

12.30 Sörvemaa Sörmitsejad

13.30 Pärnu Spelmanslag

14.30 RTS Kaera-Jaan

15.30 Folklooriselts Kunglarahvas

16.30 Leesikad gümnaasiumirühm

 

Läänemaa, Saaremaa ja Pakri ala

31.mai

13.00-15.00 Tantsuansambel Tuisuline

1.juuni

12.00-13.00 Vigala Folklooriselts Kiitsharakad

13.00-14.00 Vigala Folklooriselts Kiitsharakad

14.00-15.00 Sörvemaa Sörmitsejad

15.00-16.00 Ammuker

16.00-17.00 Ammuker/ Vigala Folklooriselts Kiitsharakad

17.00 – 18.00 Vigala Folklooriselts Kiitsharakad

18.00-19.00 Tantsuansambel Tuisuline

2.juuni

11.00-12.00 Vigala Folklooriselts Kiitsharakad

12.00-13.00 Vigala Folklooriselts Kiitsharakad/ Sörvemaa Sörmitsejad

13.00-14.00 Sörvemaa Sörmitsejad

14.00-15.00 Ammuker

15.00-16.00 Tantsuansambel Tuisuline

16.00-17.00 Leesikad gümnaasiumirühm

 

Pärnumaa ala

31.mai

12.00-13.00 Hanila Laulu- ja Mängu Selts

13.00-14.00 Hanila Laulu- ja Mängu Selts

14.00-15.00 Hanila Laulu- ja Mängu Selts

1.juuni

11.00-12.00 Hanila Laulu- ja Mängu Selts

12.00-13.00 Hanila Laulu- ja Mängu Selts/Liblikas

13.00-14.00 Pärnu Liblika Lasteaed ja huvialakool Jumbo

14.00-15.00 Folkloorigrupp Mesilane

15.00-16.00 Folkloorigrupp Mesilane/ Kaasike

16.00-17.00 Kaasike

17.00-18.00 Anna Raudkatsi Tantsuselts

18.00-19.00 Rahvatantsurühm Kevade

2.juuni

11.00-12.00 Räämakad ja Lõõtspillihaiged

12.00-13.00 Räämakad ja Lõõtspillihaiged/ Pärnu Spelmanslag

13.00-14.00 Pärnu Spelmanslag

14.00-15.00 RTS Kaera-Jaan

15.00-16.00 RTS Kaera-Jaan/Folklooriselts Kunglarahvas

16.00-17.00 Folklooriselts Kunglarahvas

 

KAGU-EESTI PIIRKONNA LAVA

31.mai

13.30 Väike Hellero

14.30 Folklooriklubi Maatasa

1.juuni

11.30 Taaderandi tähesõel

12.30 Leelokoor Sõsarõ

13.30 Pärimusrühm Tähelinnud

14.30 Seto Lauluselts Siidisõsarõ

15.30 Kaval käsi

16.30 Kapell Kannel

17.30 Väike Hellero

18.30 Seto Lauluselts Ilolang

2.juuni

11.30 Seto Folklooriansambel Kuldatsäuk

12.30 Kaval käsi

13.30 Õiõ Seto

14.30 Väike Hellero

15.30 Väägvere külakapell

16.30 Väägvere külakapell

 

Setomaa ala

31.mai

13.30-15.00 Seto Laste Kool

1.juuni

11.00-12.00 Seto Laste Kool

12.00-13.00 Leelokoor Sõsarõ

13.00-14.00 Õiõ Seto’

14.00-15.00 Seto Lauluselts Siidisõsarõ

15.00-16.00 Seto Lauluselts Siidisõsarõ/ Kapell Kannel

16.00-17.00 Kapell Kannel

17.00 – 18.00 Seto Folklooriansambel Kuldatsäuk

18.00-19.00 Seto Lauluselts Ilolang

2.juuni

11.00-12.00 Seto Folklooriansambel Kuldatsäuk

12.00-13.00 Seto Folklooriansambel Kuldatsäuk

13.00-14.00 Õiõ Seto’

14.00-15.00 Õiõ Seto’

 

Tartumaa ala

31.mai

12.00-13.00 Pärimusrühm Tähelinnud

13.00-14.00 Väike Hellero

14.00-15.00 Folklooriklubi Maatasa

1.juuni

11.00-12.00 Taaderandi tähesõel

12.00-13.00 Taaderandi tähesõel

13.00-14.00 Pärimusrühm Tähelinnud

14.00-15.00Pärimusrühm Tähelinnud

15.00-16.00 Kaval käsi

16.00-17.00 Kaval käsi/ Väike Hellero

17.00-18.00 Väike Hellero

18.00-19.00 Väägvere külakapell

2.juuni

11.00-12.00 Kaval käsi

12.00-13.00 Kaval käsi

13.00-14.00 Väike Hellero

14.00-15.00 Väike Hellero

15.00-16.00 Väägvere külakapell

16.00-17.00 Väägvere külakapell

 

KEELTE ÕPITOAD

(Tallinnas Tornide väljakul, keelte lava)

31.mai

13.00-13.30 – Hindi keele õpituba (Kikee Bhutia)

13.30-14.00 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

14.00-14.30 – Leedu keele õpituba (Viktorija Mikutaitė)

14.30-15.00 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

15.00-15.30 – Sikkimi keele õpituba (Kikee Bhutia)

1.juuni

11.00-11.30 – Hispaania keele õpituba – Tšiili (Henton Figueroa Ast)

11.30-12.00 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

12.00-12.30 – Leedu keele õpituba (Viktorija Mikutaitė)

12.30-13.00 – Assami keel läbi Sattriya tantsu (Baburam Sakkia)

13.00-13.30 – Hispaania keele õpituba – Tšiili (Henton Figueroa Ast)

13.30-14.00 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

14.00-14.30 – Assami keel läbi Sattriya tantsu (Baburam Sakkia)

14.30 -15.00 – Läti keele õpituba (Martins Briedis)

15.00-15.30 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

15.30-16.00 – Seto keele õpituba (Helve Mets ja Annela Laaneots)

16.00-16.30 – Läti keele õpituba (Martins Briedis)

16.30-17.00 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

2.juuni

11.00-11.30 – Fenno-Ugria esitleb: ersa keele õpituba (Nikolai Bajuškin)

11.30-12.00 – Fenno-Ugria esitleb: vadja keele õpituba (Heinike Heinsoo)

12.00-12.30 – Fenno-Ugria esitleb: udmurdi keele õpituba (Elena Kirt)

12.30-13.00 – Fenno-Ugria esitleb: mari keele õpituba (Lyudmila Yamurzina)

13.00-13.30 – Fenno-Ugria esitleb: liivi keele õpituba (Milda Ona Dailidenaite)

13.30-14.00 – Fenno-Ugria esitleb: komi keele õpituba (Natalia Ganova)

14.00-14.30 – Assami keele õpituba (Daisy Barman)

14.30-15.00 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

15.00-15.30 – Assami keele õpituba (Daisy Barman)

15.30-16.00 – Rannakeele õpituba (Rannakiele Üäks)

 

Baltica läheb külla Põlva Päevadele, Sõmeru Maaelu Festivalile ja Vinni valla päevadele

1.juunil läheb pärimuspidu Baltica külla ka Põlva Päevale, Sõmeru Maaelu Festivalile ja Vinni valla päevadele, et viia Baltica meeleolu ja parimaid palasid eri rahvaste pärimuskultuurist ka laiali üle maa.

1. juunil toimub Põlva linnas Põlva Päevade raames Baltica Pärimuspeo eriprogramm ja esinevad Baltica Pärimuspeo raames Eestisse külla tulnud väliskollektiivid. 

11.00 – 17:00 PÄRIMUSPIDU BALTICA TULEB KÜLLA. Põlva keskpargis.
Lisainfo www.baltica.ee

  • Baltica pärimusküla väliskülalised Leedust, Lätist ja Tšiilist.
  • Vana Võrumaa rahvariiete moeshow
  • Avatud õpikojad, kus kohalikud meistrid tutvustavad Võrumaa põliseid oskusi ja tavasid – tule ja proovi ka!
  • Põlvamaa folkloorirühmad tutvustavad rahvalaule, -tantse, – mänge, pillilugusid ja kombestikku.
  • Võrumaa tantsude tantsuklubi koos folklooriansambliga Maatasa.

Programm:

Folkloorirühmade esinemised pargilaval:

11:00 Mooste rahvamuusikakooli kandle- ja lõõtspilliõpilased

11:40 Folklooriansambel Käokirjas
12:00 Vana Võrumaa kihelkonna rahvariiete moeshow
13:00 Tšiili rahvalaulikud María Cecilia Astorga Arredondo ja Carlos Eulices Sotomayor González

14:00 Folklooriansambel Kõivokõsõ

14:20 Orava folklooransambel Käopojad
14:40 Folklooriansambel Madara ja Velo´
15:00 Teikas Muzikanti (Läti)
15:20 – 17:00 Võrumaa tantsude tantsuklubi folklooriansambliga Maatasa

Õpikojad, kus saab näha meistreid tegutsemas ja ka ise proovida põliseid oskusi:
* Võru Instituudi keelepesa – Tegevust kogu perele (töölehed, rinnamärgi tegemine lauamängud)
* Võrukeelsed laulumängud, osavusmängud ja jõukatsumised, rätinuku meisterdamine – folklooriansamblid Käokirjas ja Kõivokõsõ
* Leiva küpsetamine – Terje Lihtsa
* Põlised ravimtaimed ja taimepärja punumine – Reet Pettai, Süvahavva Loodustalu
* Kangastelgedel kaltsuvaiba kudumine –Maarja Küla käsitöökoda
* Virtuaalne käik suitsusauna – Võru Instituut
* Traditsiooniline puukäsitöö – Indrek Merimaa
* Vurride ja vilepillide tegemine – Tõnu Lumi
* Põlised linatööd. Tule proovi pesta „lipega!“ – Põlva Talurahvamuuseum
* Traditsiooniline väkeloomapidamine (kodulinnud, küülikud) – Sepa talu, Eve Demitševa

Põlva Päevade pealaval keskväljakul
20:00 – 00:00 Põlva Päevade Simmanipidu.
Esinevad ka Baltica külalisansamblid TEIKAS MUZIKANTI (Läti) ja ALKA (Leedu).