Märtsist alustas Eesti Folkloorinõukogus tööd rahvusvahelise pärimuspeo Baltica projektijuht Lisette Aro. Tema kanda on kogu logistika ja koordineerimine, mis seotud Tallinnas Tornide väljakule kerkiva pärimusküla ja osalejate vastuvõtmisega, lisaks festivali rohelahendused ning muud jooksvad teemad. Aga alustame algusest – kes ta on ja kust ta tuleb?

Mis kandis su juured on ning kuidas see on sind elus kujundanud ja mõjutanud?
Kuigi olen sündinud Haapsalus, viivad mu juured peamiselt siiski Saaremaale, Hiiumaale ja Lääne-Virumaale. Üle-eelmisel aastal alustasin oma juurte uurimist ning suutsin minna pea 400 aastat ajas tagasi. Tunnen, et olen läbi ja lõhki lääne-eestlane. Kuna pärimusjuttude kohaselt on kõige vägevamad nõiad pärit just Saare- ja Muhumaalt, siis on ehk ka mu juured mind selles suunas veidi mõjutanud.

Millega sa oma elus varem tegelenud oled? Mille üle suurimat uhkust tunned?
Olen varem tegelenud nii loomade abistamisega varjupaigas, olnud vabatahtlik Eesti Rohelises Liikumises, tegelenud mõned aastad poliitikaga, õppinud elektriinseneriks (jätsin pooleli) ja asutanud oma firma, mis tegeleb loodusteraapiaga, inimeste nõustamisega ja varsti ka maagilise käsitöö müümisega. Olengi ehk kõige uhkem oma hea südame, aususe ja firma asutamise üle, muutes sellega suguvõsas olnud varasemaid mustreid.

Alustad tööd Baltica projektijuhina. Festivali seekordne tunnuslause on “Pärimus tõmbab kaasa!”. Mis sind ennast pärimuse juures kaasa tõmbab, käivitab ja köidab?

Mind köidab enim just see, kuidas vanarahvas oma elu ise mõjutada proovis ning see vägi, mis rahvamaagiaga kaasas käib. Kaasa tõmbab ka see kogukonnatunne, mis inimeste vahel oli ja käivitab mõte selle taaskogemisest. Leian, et meil kõigil on ajaloost ja pärimusest midagi õppida ning seisan eelkõige selle eest, et pärimus käiks ka tänapäeval meiega omamoodi kaasas.