KÄSITÖÖ ÕPITOAD

Küla ilma käsitöölisteta on nagu võileib ilma võita. Pärimuskülas saab igaüks käed külge lüüa ning oma võimed proovile panna. Meie õpitoad on avatud:
  • Reedel 3. juunil kell 16.00-20:30
  • Laupäeval, 4. juunil kell 11.00-21.00
  • Pühapäeval, 5. juunil kell 11.00-18.00
Ühes õpitoas osalemise tasu on 2 eurot/inimene.

Loovtrükk ja vabajoonistus tekstiilile:  Eve Mahhov ja Kätli Saarkoppel

Hea materjali jätkuv kasutamine ja uue väärtuse loomine on tänapäeval taas au sisse tõusnud. Töötoas valmib vahva kott, mida uhkusega kanda. Loovtrükkimiseks on suur valik erinevas mõõdus trükipakke ning šabloone, tekstiilvärvid, tekstiilmarkerid.

Vabajoonistust juhendab illustraator ja tekstiilidega eksperimenteerija Eve Mahhov. Loovtrüki saladustesse pühendab meid Kätli Saarkoppel, kes hindab üle kõige võimalust heas seltskonnas tekstiile loovtrükkida.

Rõõmupallikesed ja lõbusad helkuriga tutikesed 

Rõõmupallike on väike vildist pallike, mida saab igat moodi pruukida- see sobib kaunistuseks, lapsele või kassile rõõmuks, stressi maandamiseks. Tiki oma rõõmupallile just see muster, mis sinu meele rõõmsaks muudab. Üks rõõmupallike kulub alati marjaks ära.

Värvikirevaid rõõmupaelu on enda kaunistamiseks vanal ajal ikka pruugitud. Töötoas punume rahvusliku paela, millele anname lisaväärtust helkurribadega, mis on pimedal ajal hädavajalikuks abimeheks, aga ka isikupäraseks kaunistuseks koolikotile. Samuti saab vilditud pallikestele tikkida just endale meelepärase mustri.

Töötuba juhendab Lembe Maria Sihvre – tekstiilikunstnik, kelle eriline armastus kuulub just rahvakunstile. Ka tema igapäevased tööd-tegemised on inspireeritud vanadest mustritest, püüdes kasutada võimalikult palju traditsioonilisi töövõtteid ja kodumaiseid materjale. Eriti tore on anda uus elu väärikatele tekstiilidele ja materjale viimase lõngajupini ära kasutada. Ikka esiemade moodi.

Villatööd: Julika Roos

Villastuudio Lammas Linnas eestvedaja Julika Roos tegeleb igapäevaselt vokkide korrastamise, ketruskoolituste ja käsitöölõnga valmistamisega. Lisaks lambavillale paeluvad teda aga ka koera-, küüliku-, alpaka- või mõne muu looma vill. Pärimuskülas saame koos Julikaga villa noppida, kraasida ning kedervarrega kedrata.

Kivide kirjamine: Margus Rebane

Margus Rebane on mees, kes õppis oma vanaisalt korvi punumist ja erinevat puutööd. Lisaks armastab ta ajakirjadest ja ajalehtedest punumist. Pärimuskülas viib Margus meid hoopis kivide maailma – tema juhendamisel õpime kividesse kirju lõikama.

Muhulaste paelad: Alliki Oidekivi ja Velli Saabas

Punuda saab muhuvärvilist keerupaela, neljatahulist vardakoti (pulmatuti) paela ehk ponimust ning laste sukapaela. Paeltele teeme kenad mitmevärvilised võrutud otsad ja kinnitame külge uhked riideribadest tutid. Valmis paela võid pärast kinnitada näiteks võtmerõnga külge või kotile kaunistused siduda.

Kangastelgedel kudumine: Vivika Sopp ja Natalya Sukhorukova

Kango Tekstiil  ühendab endas kahte disainerit – Vivika Soppi ja Nataliya Sukhorukovat, kelle tööks ja hobiks on kangastelgedel kudumine ja enda kootud kangastest rõivaste ja aksessuaaride õmblemine. Nende käe all valmivad kaunid sallid, rätikud, kotid, jakid ja kaelakeed. Vivika ja Natalya tulevad Pärimuskülla kangaspuudega, nii et igal oslejal on võimalik kududa kaltsuvaiba sisse oma rõõmus värvitriip.

Villasõbra tegemine: Liis Burk (Lahemaa Pärimuskoda)


Villasõber on selline vahva villast valmistatud tegelane, kes on valmistamise hetkest alates Su suurim sõber. Ta kuulab alati Su rõõme ja muresid, on Sinu jaoks alati olemas ning soojendab iga Su kallistust.

Karjalapse elukad: Peeter Sihvre

Lapsed on oma mängudes alati „päris elu“ jäljendanud. Nii kuulus tingimata talulaste mängumaailma puust loomade kari – lehmad, sead, hobused, lambad. Peeter Sihvre on käsitöömeister ja õpetaja, kelle juhendamisel valmib Pärimuskülas kari lustilisi karjalapse elukaid.

Ravimtaime nõuandla: Katrin Luke, Karepa Ravimtaimeaed

Karepa Ravimtaimeaed on pannud välja näituse, mis tutvustab taimedest tehtud ravimeid haiguste lõikes. Jagatakse õpetust, kuidas ravimeid valmistada ning kindlasti leiab näitust uudistades hulgaliselt kasulikke ideid, mida suvisel ajal ise korjata ja varuda. Lisaks saab osaleda töötubades, et valmistada endale ise ürdisool või teesegu ning saada praktilisi näpunäiteid salvide, teede, õli valmistamise kohta. Taimi saab ise nuusutada, maitsta, katsuda.

Villase vaiba tikkimine: käsitööring Raudrohi

Meie silme all valmib kaunis ning värviküllane vaip, mida tikivad Haabersti Sotsiaalkeskuse juures tegutseva käsitööringi Raudrohi naiste osavad näpud.