RAHVATANTSURÜHMAD

Tantsuansambel Lee lasterühm, 5. juunil kell 11.00 

Tantsuansambel Lee on loodud 1980. aastal Maido Saare poolt ning tänavu täitub meil 41. tegevusaasta. Lee lasterühmas tantsivad sel hooajal lapsed vanuses 11-15 eluaastat, rühma juhendajad on Hele Pomerants ja Silvia Metsallik. Oma enam kui 40-aastase ajaloo jooksul on tantsuansambel Lee osalenud kõikidel üleriiklikel üld- ja koolinoorte tantsupidudel; hooaja sees esinetakse pisematel üritustel koolides ja pidudel. 

Tantsuansambel Sõprus, 5. juunil kell 11.15 

Sõprus on Tallinnas tegutsev kireva ajalooga tantsuansambel. Meie repertuaaris on nii traditsioonilisi rahva- kui ka erinevate tantsuloojate autoritantse. Sõpruses tantsib täna juhendajate Kätrin Järvise, Agne Kurrikoff-Hermani ja Lauri Sepa käe all 10 erinevat tantsurühma.

Tantsuansambel Sõleke, 5. juunil kell 11.30 

Tallinna Huvikeskus Kullo Tantsuansambel Sõleke tähistas hiljuti oma 45 sünnipäeva – laval oli rohkem kui 250 erinevas vanuses tantsijat. Oma esimesi tantsusamme teevad Sõlekese noorimad liikmed, beebid, koos vanematega, lasteaialapsed aga juba iseseisvalt. Kooliealised tantsijad läbivad Sõlekese tantsukoolituse ja saavad lõputunnistuse, hiljem saavad nad tantsuteed jätkata juba täiskasvanute rühmades. Sõleke ei ole ainult rahvatants – see on elustiil ja kehakool.

Tantsuansambel Tuisuline, 5. juunil kell 12.00 

Tuisuline on pika ajalooga rahvatantsuansambel, mis osalenud alates 1951. aastast kõigil vabariiklikel suurpidudel ning maakondlikel laulu- ja tantsupidudel, esinenud pea kõikjal Eestis ning külastatud erinevaid välisriike. Tuisulise ridadest on läbi käinud sadu Eesti inimesi. Oluline koht repertuaaris on pikaaegsete juhendajate Salme ja Ott Valgemäe loodud tantsudel, kuid leiab ka teiste autorite seatud tantse ning folkloorseid tantse.

Ansambli juures tegutsevad kaks segarühma, kaks naisrühma ja kaks lasterühma koostöös Tallinna Saksa Gümnaasiumiga. Ansambli juhendajad on Anneli Villenthal, Kristine Diane Saar ja Liisa Laine.

Kolga rahvatantsurühmad 5. juunil kell 12.15

Kolga rahvatantsurühm tuli kokku 1984. aastal. Kõik need aastad on kokku tuldud Kolga koolimajas – sealt ka rühma nimi Kolga. Meie rühm on põlvkondi ühendav. Praegu tantsivad meie rühmas täiskasvanuks sirgunud lapsed, kelle vanemad olid tantsurühma sünni juures. Eestis on 85-aasta vanune tantsupeotraditsioon. Eesti üldtantsupidudel oleme osalenud 1985. aastast alates ning kahel viimasel peol lausa kahe koosseisuga. Eesti rahvatantsu tutvustame kõikjal, kuhu teekond meid viib. Väärtustame pärimust ja rahvakultuuri. Kôige parem viis kultuurist aru saada, on seda ise kogeda, oma silmaga näha ning tunnetada. 

Segarahvatantsurühm Kaktus 5. juunil kell 12.45

Kes meist ei teaks Türit, imelist väikest aedlinna, mis on kuulus oma kevadiste lillelaatade ja ilusate koduaedadega. Kaunite lillede vahele on end istutanud ka üks silmapaistev Kaktus – rahvatantsurühm, mida juhib Vaike Tormila.

Leesikad 5. juunil kell 13.00

Leesikad on umbes 150-liikmeline Tallinna Prantsuse Lütseumi tantsuansambel. Tantsime nii eesti pärimuslikke tantse elava muusika saatel kui ka uut, rahvamuusikatöötlustele loodud koreograafiat. Väiksemate tantsijatega püüame tantsude ja mängude kaudu õppida tunnetama iseennast, ruumi, rütmi, kaaslasi. Vanemate puhul on tantsutehniliste oskustega peaaegu sama oluline tantsust mõtlemine ja rääkimine, eesti tantsupärimuse tundmine, aga ka oskus tantsu vaadata ja mõtestada.

Naisrühm Tammiku, 5. juuni kell 13.15  

1972. aasta kevadel kogunesid vastvalminud Tammiku rahvamajja kergejalgsed naised, kes õpetaja Arved Salupere juhendamisel esimestena naisrühmas tantsima asusid. Alates sellest ajast on Tammiku Naisrahvatantsurühmas tantsinud üle 60 rõõmsa, heatujulise ja tegusa naise. Tammikus tantsivad naised on väga eriilmelised. Rühmas tantsib nii verinoori kui ka pika kogemusega tantsijaid. Uhkusega näitame oma kauneid rahvarõivaid, mille eest võlgneme tänu rühmajuhile, kes on panustanud oma näputöö ja vaba aja sellele, et me ikka kaunid välja näeksime. 

Pääsuke, 5. juuni kell 13.30 

Rahvatantsuselts Pääsuke asutati 1979. aastal ning hetkel tantsib seltsis ühtekokku 4 naisrühma ja 3 segarühma jagu särasilmseid tantsijaid. Meie eesmärk on hoida ning arendada Eesti folkloori ja rahvatantsu. Oleme oma kavades säilitanud rahvapärimuslike tantsude põhisammud, liikumisskeemi ja olemuse. Eesti koreograafide loodud lavarahvatantse tantsides püüame anda edasi autori nägemuse ja loodud tantsude mõtte.