PÄRIMUSPIDU BALTICA 2023

Eesti-Läti-Leedu suurim rahvakultuurialane ühispidu sai alguse 1987. aastal ning toimub sellest ajast alates kordamööda kõikides Balti riikides. Esimene festival peeti 1987. aastal Leedus, teine 1988. aastal Lätimaal ja kolmas 1989. aastal Eestis. Festivali ideoloogia lähtub UNESCO folkloorikaitse prioriteetidest.

Baltica koondab pärimuse süvatundjaid ja kandjaid ning loob võimalusi, et selliste inimeste hulk suureneb järjepidevalt. Need inimesed on eeskujuks oma veenva ja kindla tegevusega huvilistele, sh noortele, ning nende olemasolu ja nägemine muudab pärimuse auväärseks kogu Eesti ühiskonnas.

Baltica omapäraks on traditsiooniteadlik omandamine ning festivali toimumine maa eri piirkondades, võimaldades rahvusvahelist kultuurilist suhtlust

Hea pärimuse sõber!

31. maist – 4. juunini 2023 toimub juba 35. rahvusvaheline pärimuspidu Baltica! Tänavu toimub festival Eestis ning selle teemaks on PÄRIMUS TÕMBAB KAASA!” – laseme pärimusel end kaasa tõmmata ning lööme kõiges kaasa! Pärimuspeost osavõtmise eelduseks on osalemine maakondlikul eelpeol. Vaata lähemalt!