Hea osaleja!

INFOPÄEV

  • 1. veebruaril 2020 toimus Väike-Baltica 2020 infopäev, mis on järelvaadatav:
    1.osa
    2.osa
    3.osa

Infopäeva materjale saab näha: Väike-Baltica presentatsioon_1.02.2020

 

REGISTREERUMINE PÄRIMUSPEOLE VÄIKE-BALTICA

Alanud on registreerumine pärimuspeole Väike-Baltica 2021, mis toimub 05. juunil Tallinna Vanalinnapäevade rahvakultuurialal Tornide väljakul. Päeva jooksul toimuvad erinevad tegevused nii pärimusmuusikutele, -tantsijatele, -lauljatele, jutuvestjatele kui ka pillimeistritele. Täpne ajakava selgub mais. Pärimuspidu Väike-Baltica on osalusfestival, kus pole traditsioonilisi esinejaid ega publikut, vaid kõik on ühtviisi kaasalööjad.

Palume kõikidel soovijatel end registreerida huvipakkuvatele tegevustele. Registreerumise tähtaeg on 1. mai 2021.

REGISTREERUN!

MIS TOIMUB VÄIKE-BALTICA PÄRIMUSPEOL?

1. RONGKÄIK
Rongkäik kulgeb koos väikeste vahepeatustega läbi vanalinna. Rongkäigus kõlagu pillilood ja laulud – kõik peavad kuulma, et me tuleme! Igas vahepeatustes mängime ühe pilliloo ja tantsime. Pikem peatus on Raekoja platsi pealaval kl 11, kus esitame 2-3 lugu. Sealt suundume lõpp-peatusesse Tornide väljakule. Rongkäiku on oodatud kõik pärimuspeol osalejad.

2. PILLITURG ja RAHVAPILLIDE TUTVUSTUS
Rahvapillide müük – ootame registreeruma pillimeistreid! Pealaval toimub rahvapillide tutvustamine, mida veab eest Leanne Barbo.

3. PILLIMÄNGIJATE VÕISTUMÄNG
Suur lauljate ja muusikute mõõduvõtmine. Tähtis pole võit, vaid lust ja rõõm! Osaleda saab mistahes instrumendi mängija või laulja. Osaleda on lubatud vaid eesti pärimusmuusika või -lauludega.

Valmista ette kolm pärimusmuusika pala, millest üks on valsimõõdus, üks mittevalsi-mõõdus (polka, reilender, marss, regiviis vms) ning üks paladest on kindlasti laul – kas pillisaatega või ilma. Muusikute mõõduvõtmise säravaimad tähed valib välja publik, need head muusikud jõuavad suurde finaali, kus selgitatakse välja publiku lemmik.

4. PILLIMEESTE SOOLOKONTSERDID
Võimalus registreeruda soolokontserdiks Loewenschede tornis Tornide väljakul. Iga esineja saab 15-20 minutit esinemisaega.

5. TÄNAVAKONTSERDID
Võimalus jämmida koos sõpradega vanalinna kohvikutes ja tänavatel.

6. ÜLE-EESTILINE PILLIMEESTE JUUNIJÄMM
Juunijämm on 2020. a toimunud Mooste jaanuarijämmi jätkuüritus. Parema ettekujutuse toimuvast saab „Jaanuarijämmi“ kodulehekülge uudistades. Registreerunud osalistel tuleb repertuaar 5. juuniks iseseisvalt selgeks õppida. Toimub kaks ühetunnist kontserti: Tornide väljaku rahvamuusikaalal ja Raekoja platsi pealaval. Võimalus jämmida koos sõpradega vanalinna kohvikutes ja tänavatel. Eestvedaja Krista Sildoja.

Repertuaar on leitav SIIT! Ühismänguks ehk jämmiks võetakse ette:

  • I pärimuslikud eesti laulud ja pillilood
  • V kõigile tuntud seltskonnaviisid.

7. PÄRIMUSTANTSUDE ÕPITUBA
Õpime tuntud külapidude tantse, mis tulevad esitusele koos pillimeeste juunijämmiga nii Tornide väljakul kui Raekoja platsil. Eest veab Tartu Folklooriklubi Maatasa.

8. LAULUMÄNGUD JA TANTSULAULUD
Laulda ja tantsida saab armastatud pärimuslikke laule, tantse ning laulumänge. Julgemad osalejad võivad ka ise mõne laulu eest võtta. Eestvedajad Janne Suits ja Kristi Kool.
Tutvu repertuaariga: Pärimuslikud laulumängud Väike-Baltika õpituba 2021

9. REGILAULUTUBA
Laulurühmad ja üksiklauljad saavad järgemööda eest laulda regilaule teemal “Lood ja legendid”. Eestvedaja Urmas Kalla.

10. EESLAULJATE LAULUTOAD
Võimalus registeeruda üksiklauljal või laulurühmal eestlauljaks Loewenschede tornis Tornide väljakul, iga eestlaulja / laulurühma jaoks on arvestatud 15-20 minutit. Enne ja pärast oma eeslaulmisaega on kõik oodatud järellauljateks teistele eeslauljatele või laulu- rühmadele.

11. JUTUVESTJATE MÕÕDUVÕTMINE
Võistu juttude vestmine, kus jutuvestjad püüavad üksteist üle trumbata. Eestvedaja Jaak Känd.

12. JUTUVESTJATE JUTUTUBA
Võimalus registeeruda end jutuvestjaks Loewenschede tornis Tornide väljakul. Igale jutuvestjale on arvestatud 10-15 minutit.

LISAKS:

ÕPITOAD
Meisterdada saab roopille Tarmo Kivisilla juhendamisel ja rookroone Urmas Veersalu eestvedamisel.

KÄSITÖÖTURG JA LAAT
Tornide väljakul toimub toidu ja käsitöö laat. Huvilistel palume ühendust võtta: monika@folkloorinoukogu.ee.