Rahvusvahelise pärimuspeo Baltica infopäev toimub laupäeval, 15. oktoobril 11.00-13.00 Zoomis. Liitu meiega siin: https://zoom.us/j/95770498937

Lisaks 2023.a. festivali tutvustusele annavad pärimuspeol osalemise kohta soovitusi eksperdid Janika Oras, Kristiina Siig, Helin Pihlap ja Anu Randmaa. Infopäevale on oodatud kõik huvilised!

  • EELPEOD

Baltica raames toimuvad 2023.a. jaanuarist märtsini eelpeod üle Eesti, mille raames on osalejatel võimalik näidata oma pärimuskavasid ja tutvustada oma tegevust. Pärast igat eelpidu toimub infopäev ning valdkondlikud eksperdid annavad tagasidet. Osalema on oodatud pillimehed, lauljad, jutuvestjad, tantsurühmad ja teised pärimuse harrastajad.

  • PÄRIMUSPIDU BALTICA

Rahvusvaheline pärimuspidu Baltica toimub kõikidele eelpidudel osalenutele 2.-4. juunil Tallinnas Tornide väljakul koostöös Tallinna Vanalinna Päevadega. Lisaks toimuvad samas vahemikus ka maapäevad.

Baltica on Balti riikide suurim pärimuskultuuri alane ühispidu, mis viiakse läbi igal aastal järgemööda kolmes Balti riigis. 2023. aastal Eestis toimub Baltica 35. korda. Festivali ideoloogia lähtub UNESCO folkloorikaitse prioriteetidest.

Baltica koondab pärimuse süvatundjaid ja kandjaid ning loob võimalusi, et selliste inimeste hulk suureneb järjepidevalt. Need inimesed on eeskujuks oma veenva ja kindla tegevusega, ning nende olemasolu ja nägemine muudab pärimuse auväärseks kogu Eesti ühiskonnas. Baltica omapäraks on traditsiooni teadlik omandamine ning festivali toimumine maa eri piirkondades, võimaldades rahvusvahelist kultuurilist suhtlust. Festivali muudavad värvikamaks osalejad välisriikidest.

Lisainfo:
www.baltica.ee
monika@folkloorinoukogu.ee