Tänasest kuni kolmapäevani toimub rahvusvahelise pärimuspeo Baltica asemel mitmekülgne ja põnev veebikonverents “Baltica Foorum”. Huvipakkuvaid teemasid leidub igale maitsele – juttu tuleb etnogeneesist, laulu-, tantsu- ja pillimuusika traditsioonidest, santimiskombestikust ja paljust muust. Lisaks ettekannetele toimuvad pärimusmuusika kontsert, pulmafilmide õhtu ning suur ühistantsimine.

Esmaspäev, 20. september keskendub eestlaste, lätlaste ja leedulaste etnogeneesile ja arengule – ajaloolistele, kultuurilistele ja keelelistele seostele ning vastastikustele mõjutustele. Täpsemalt tuleb juttu keskaja kokakunstist, arhailisest usundist, Baltimaade tseremoniaalsete rahvakunstiesemete mustritest ja tähendustest ja paljust muust. Samal päeval kl 18 saab osa Eesti, Läti ja Leedu ühisest folkloorikontserdist. Vaata 20. septembri ülekannet SIIT!

Teisipäev, 21. september on pühendatud Balti riikide rahvakalendri ja perekondlike tähtpäevadega seotud lauludele, tantsudele ja pillimängule ning santimiskombestikule . Kl 18 toimub filmiõhtu pulmatraditsioonidest, kus vaatame üheskoos filmi “Traditsioonilise Kihnu pulma taaselustamise kogemusest“, mida lähemalt kommenteerib Ingrid Rüütel. Vaata 21. septembri ülekannet SIIT!

Kolmapäeval, 22. septembril jagatakse vaimse pärandi säilitamise kogemusi Balti riikides – kuidas pärandit taaselustada ning edasi anda? Sama päeva õhtul kl 18 on kõik huvilised oodatud Tallinna Vaba Lavale jalga keerutama, sest „Kogu Baltica tantsib“. Videosilla vahendusel saame õppida läti ja leedu tantse ning tantsuansambli Leesikad eestvõtmisel õpetame vastu eesti omi. Tantsuks mängivad kandlelööjad Aivar ja Martin Arak. Vaata 22. septembri ülekannet SIIT!

20.-22. septembril on kõik huvilised oodatud osalema sügisesele pööripäevale ning Balti riikide ühtsuse päevale pühendatud veebikonverentsil „Baltica foorum“. Ettekanded esitatakse sünkroontõlkega eesti keelde ning nii neid, kui kõiki teisi sündmusi saab jälgida Eesti Folkloorinõukogu ja pärimuspeo Baltica Facebooki lehtedel.

Veebikonverentsi „Baltica Foorum“ korraldaja Eestis on Eesti Folkloorinõukogu. Täpse kava leiab Eesti Folkloorinõukogu kodulehelt: https://folkloorinoukogu.ee/virtuaalkonverents-baltica/