REEDE, 2. JUUNI KELL 11-20 TALLINNAS TORNIDE VÄLJAKUL

Pärimusküla pea- ja paikkondlikel lavadel on võimalik tutvuda Eesti paikkondliku pärimusega, nautida nii enda kui teiste etteasteid ning lasta ennast pärimusel kaasa tõmmata. Kohal on pillimehed, lauljad, tantsijad ja käsitöölised kõikjalt Eestist ning Kihnu Kultuuriruum, Vana-Võromaa saatkond, Viru Instituut ja Mulgi Kultuuri Instituut. Tervise hoidmise nippe jagab Alar Krautmani Terviseakadeemia.

Kus oleks veel mõnusam meisterdada, kui  värskes õhus ning oma ala meistrite käe all! Miks mitte õppida geomeetriat rookrooni meisterdades, arendada motoorikat kedervarrega kedrates või uusi tantsusamme järele aimates, õppida vormitaju karjalapse elukat noaga vestes? Meie käsitöölised ootavad eri vanuses kooligruppe oma õpitubadesse: pärimustants, liivakaartide valmistamine, karjalapse mänguloomade valmistamine, prossi nõelviltimine, paelte punumine,rätinuku valmistamine, linatööde tegemine, õnneristi punumine, tuulevurri valmistamine ning rookrooni meisterdamine. Valige välja sobilikumad töötoad ja nautige õuesõpet otse Tallinna vanalinnas.  Loe õpitubade kohta täpsemalt!

Pärimusküla pea- ja paikkondlikel lavadel on võimalik tutvuda Eesti paikkondliku pärimusega, nautida nii enda kui teiste etteasteid ning lasta ennast pärimusel kaasa tõmmata. Kohal on pillimehed, lauljad, tantsijad ja käsitöölised kõikjalt Eestist ning Kihnu Kultuuriruum, Vana-Võromaa saatkond, Viru Instituut ja Mulgi Kultuuriruum. Tervise hoidmise nippe jagab Alar Krautmani Terviseakadeemia.

Läbi vanalinna kulgevasse rongkäiku on oodatud kõik pärimuspeost osavõtjad. Laseme kõlada pillilugudel ja lauludel, hõisetel ja tantsusammude müdinal, sest ainult nii kuuleb kogu pealinn – siit me tuleme! Teekond kulgeb kell 17.15 Viru väravate juurest koos väikeste vahepeatustega Tornide väljakule.

  • Rahvusvahelise Baltica pärimuspeo pidulik avamine ja tervituskõned.
  • Tunnustuspreemiate üleandmine: pärimuskultuuri preemia PÄKU, Teotugi, aasta folkloorikuraator, Kristjan Toropi preemia ning lisaks Eesti Folkloorinõukogu kiitused (aasta folkloorirühm, juhendaja, noor tegija, korraldaja ja tegu).
  • Üles astuvad väliskülalised ja Eesti folkloorirühmad: Ando Temmo Torm, ansambel Plaiurile Dornelor (Rumeenia), Arhailised mehed, Diado Dragoi (Bulgaaria), folklooriansambel Rags (Leedu), folkloorirühm Rati (Läti), Karoliina Kreintaal ja Sänni Noormets, Kreete Viira, perede folklooristuudio Garataka (Läti), Wäega ea bänd, Kolga-Jaani folklooriklubi, Heino Tartes.

Avakontserdi otseülekannet saab jälgida ka ERR kultuuriportaali vahendusel.

Välisrühmade eestvõtmisel toimuvad põnevad töötoad ning tantsuklubi.