VLP PÄRIMUSKÜLA JA PÄRIMUSPIDU VÄIKE-BALTICA

3.-5. juunil 2022 seavad end Tornide väljakul sisse Tallinna Vanalinna Päevade pärimusküla ja pärimuspidu Väike-Baltica.

AJAKAVA

Reedel, 3. juunil toimub koolinoorte pärimuspäev, et kõik pärimusest huvitatud koolinoored saaksid osa pärimustantsude ning käsitöö- ja ravimtaimede õpitubadest. Oodatud on kõik pärimushuvilised lapsed ning noored. Õhtu on Tallinna tantsupäeva päralt, kuhu ootame Tallinna Rahvatantsujuhtide Seltsi ja Tallinna Lõõtsaklubi eestvedamisel osalema kõiki noorte- ja täiskasvanuterühmi, et ühiselt hooaega lõpetada.

Laupäeval, 4. juunil toimub Väike-Baltica s.o pärimuspäev ja osalusfestival, mis koondab terve päeva jagu erinevaid tegevusi pillimängijatele, tantsurühmadele, laulurühmadele ja jutuvestjatele. Mida tähendab Väike-Baltica? Igal kolmandal aastal  toimub Eestis Baltica pärimusfestival. Selleks, et nina pikast ootamisest norgu ei vajuks, võttis Eesti Folkloorinõukogu nõuks viia pärimuspeo vaheaastatel läbi Väike-Baltica festivali.

Pühapäeval, 5. juunil võtavad lava üle Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi rühmad ning tuulutame koos Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liiduga rahvarõivaid.

Kõikidel päevadel saab osa meie heade käsitöömeistrite loomingust ning lüüa ise käed külge. Oma käsitöötubade uksed avavad Liis Burk ja Lahemaa Pärimuskoda, Margus Rebane, Alliki Oidekivi, Velli Saabas, Julika Roos, Vivika Sopp, Nataliya Sukhorukovat, Lembe Maria Sihvre, Peeter Sihvre, Katrin Luke ning klubi Raudrohi naised.

Pärimuskülas vastutab maitsva kõhutäie eest Oaas Catering.

Tallinna Vanalinna Päevade pärimusküla ja Väike-Baltica pärimuspäeva korraldab Eesti Folkloorinõukogu. 

Toetajad: Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Tallinna linn, Kesklinna valitsus.